A Magyar Nemzeti Bank pénzügyi modellezőt/ vezető modellezőt keres (x)

Álláshirdetés

Intézményünk 100 éves, de munkatársaink a XXI. század történelmét írják!

Célunk nemcsak az árstabilitás, hanem egy stabil munkahely biztosítása is!

Magyar Nemzeti Bank, ahol a munkájának jelentősége van!

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Prudenciális modellezési és IT felügyeleti igazgatóság Prudenciális modellezési főosztályán

pénzügyi modellező/vezető modellező

munkakör betöltésére, határozott időtartamra.

Amiért érdemes minket választania:

  • felelősségteljes, változatos munkakör;
  • banki szektorban versenyképes jövedelem és juttatási csomag;
  • barátságos és motivált csapat és vezetők;
  • hibrid munkavégzés;
  • mentorálás a gyors beilleszkedés érdekében;
  • szakmai fejlődési lehetőségek;
  • hazai és külföldi képzéseken, konferenciákon való részvételi lehetőség.

Bizalommal fogadjuk jelentkezését a következő feladatokra:

  • részvétel a banki tőkeszükségletet meghatározó ICAAP felülvizsgálatokban, elősorban a hitelezési és működési kockázatok tekintetében;
  • közreműködés a hitelintézetek hitelezési és működési kockázati tőkeszámítási modelljeinek rekonstruálásában és challenge-elésében, javíttatásában. Továbbfejlesztési javaslatok és előírások megfogalmazása;
  • nagy adatbázisok elemzése statisztikai és ökonometriai módszerekkel, bankok összehasonlítása, elemzése;
  • részvétel hazai és nemzetközi bankcsoportok modellvalidációjában;
  • részvétel felügyeleti benchmark modellek és módszertanok fejlesztésében;
  • a hitelintézeti szektorhoz kapcsolódó elemzések, módszertani útmutatók készítése és publikálása;
  • a jegybanki vezetők írásbeli és szóbeli tájékoztatása;
  • az MNB képviselete az Európai Bankhatóság (EBA) munkacsoportjaiban és társfelügyeletekkel (pl: Európai Központi Bank) történő egyeztetéseken;
  • közreműködés az MNB szakmai hírnevét, elismertségét erősítő szakmai anyagok készítésében.

Ön az ideális jelöltünk, amennyiben rendelkezik:

  • szakirányú felsőfokú végzettséggel (aktuárius, közgazdász, matematikus, fizikus végzettség előnyt jelent);
  • legalább 1-5 éves pénzügyi szakmai tapasztalattal (lehetőség szerint bankszakmai, kockázatkezelési területen);
  • magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzésekre való alkalmassággal;
  • jó analitikus készséggel, elemző és logikus gondolkodással, szintetizálási képességgel;
  • fejlett írás- és előadókészséggel magyar és angol nyelven;
  • precizitással, szoros határidők tartásának képességével;
  • magas szintű MS Office (Word, Excel, PowerPoint) ismeretekkel;
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvánnyal.
  • A munkakör nemzetbiztonsági ellenőrzés hatálya alá tartozik.

Előny lehet leendő kollégánk számára:

  • Pénzügyi intézmény kockázatkezelési/modellezési területén szerzett többéves szakmai gyakorlat;
  • a banki kockázatkezelési szabályozás és tőkekövetelmény-számítás módszertanának, a kapcsolódó jogszabályi háttérnek az ismerete;
  • ökonometriai programcsomagok, adattárház használatában szerzett gyakorlat;
  • SAS, SQL, R felhasználó szintű ismerete;
  • MBA, CFA, releváns területen szerzett PhD fokozat.

Szeretne munkájával az Ön elé táruló intellektuális kihívások megoldása révén hozzájárulni az MNB sikeréhez, valamint egy olyan szervezet tagja lenni, ahol a leginnovatívabb módszereket is megismerve lehetősége van a folyamatos tanulásra és fejlődésre?

Amennyiben a válasza igen, örömmel fogadjuk jelentkezését!