Az MNB statisztikai elemzőt keres (x)

Portfolio
STATISZTIKAI ELEMZŐ
(Statisztikai igazgatóság, Felügyeleti statisztikai önállóosztály)

Az új pozíció a felügyeleti statisztikával foglalkozó osztályon nyílik. Ez a terület foglalkozik az elsődlegesen felügyeleti célú adatszolgáltatásokkal, a pénzügyi intézmények nemzetközi és hazai jogszabályokon alapuló adatszolgáltatásaival, ezen adatszolgáltatásokon alapuló statisztikai publikációkkal, statisztikai elemzésekkel és intézményi kockázati monitoringgal.

Főbb feladatok
  • Részvétel a hitelintézetek európai szinten egységes közvetlenül hatályba lépő adatszolgáltatási végrehajtás technikai sztenderdek hazai implementálásában,
  • Részvétel a pénzügyi intézmények MNB felé történő rendszeres adatszolgáltatásának kidolgozásában, a hatályos adatszolgáltatás korszerűsítése, különös tekintettel az EU harmonizációs folyamatra.
  • A pénzügyi intézményeket érintő hazai jogszabályváltozások miatt szükségessé váló rendszeres adatszolgáltatási folyamat módosításainak tartalmi kidolgozása.
  • A pénzügyi intézmények adatszolgáltatással kapcsolatos kérdéseinek megválaszolása.
  • Nemzetközi és hazai szervezetek, intézmények részére történő adatszolgáltatás nyújtása.
  • A pénzügyi intézményekre vonatkozó nyilvános statisztikai tájékoztatók, statisztikai elemzések készítése; idősorok összeállítása.

Munkakör betöltésének feltételei
  • Felsőfokú közgazdasági végzettség.
  • Angol nyelvből legalább középfokú nyelvtudás.
  • Magabiztos kommunikációs és íráskészség, jó együttműködési készség, alaposság.

Munkakör betöltése során előnyt jelent
  • Mérlegképes könyvelői vagy könyvvizsgálói képesítés.
  • Közgazdasági, pénzügyi és számviteli szaknyelv ismerete.
  • Pénzügyi vállalkozásnál, vagy hitelintézetnél eltöltött 3-5 éves - számviteli vagy adatszolgáltatási rendszerek alkalmazásában szerzett - tapasztalat.

Amit ajánlunk
  • Felelősségteljes, változatos, szakmai kihívást jelentő munkakör;
  • Szakmai fejlődési és nemzetközi képzési lehetőségek;
  • Banki szektorban versenyképes jövedelem.
Pályázati anyagát az MNB internet oldalán (www.mnb.hu/karrier) történő regisztrációs folyamat segítségével, illetve a job@mnb.hu email címre küldje el hozzánk 2014. július 14-ig!
Pályázatát bizalmasan kezeljük!