Európában először: Legjobb Női Munkahely pályázat (x)

Portfolio
A munkahely, a család mellett, a nők társadalmi megbecsülésének legfontosabb területe. A számukra biztosított lehetőségek és feltételek jelzései annak, hogy egy vállalat hogyan értékeli a férfiakhoz képest országos szinten magasabb képzettséggel rendelkező nőket.

-Milyen elképzelés alapján írta ki a Magyar Női Karrierfejlesztési Szövetség (MNKSZ) Európában először a "Legjobb Női Munkahely" pályázatot 2007-ben?

- kérdeztük Ferenczi Andreát, a Szövetség alapító elnökét

- Mára már egyértelműen kiderült, hogy a női esélyegyenlőség megteremtése a munkaerő piacon és a munkahelyeken nemcsak a női munkavállalók helyzetét javítja, de ennek nemzetgazdasági jelentősége is van. Kimerülőben vannak a magasan képzett munkaerő társadalmi tartalékai, amelyekhez a vállalatok korábban fordulhatnak.
E pályázattal a Magyar Női Karrierfejlesztési Szövetség

fel kívánta hívja az üzleti szféra figyelmét arra, hogy a nők munkahelyi integrációja piaci versenyképesség szempontjából stratégiai kérdés és egyben gazdasági szükségszerűség is. A résztvevő vállalatok számára lehetőséget kívánunk teremteni azzal, hogy önmaguk számára is felmérjék, mit tettek a "kapun belül" a női esélyegyenlőség érdekében. De nem csak a cégeknek, hanem a nőknek is mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy képezzék magukat és igyekezzek a munkaadók elvárásainak eleget tenni, még akkor is, ha nekünk nagyobb megterhelést jelentenek a családi feladatok.
A pályázat egyben azt a célt is szolgálja, hogy a többi vállalat, sőt a közszféra számára is átvehető válik az e téren bemutatott gyakorlat.
Bár korábban hirdettek meg más, munkahelyre vonatkozó pályázatokat, de a "Legjobb Női Munkahely" pályázatot Szövetségünk írta ki először Európában.

- A gondolat egyedisége mellett milyen eseményhez kötötték a pályázatot?

- A "2007 Egyenlő Esélyek Mindenki Számára - Európai Év" tiszteletére írtuk ki először a pályázatot. A kiírás azonban nemcsak egy alkalomra szólt. Hagyományt akartunk teremteni, egyrészt azért, mert a munkahelyi esélyegyenlőség ügyét nagyon fontosnak vélem, másrészt nem elég az üzleti szféra prioritásai közé egyszer felvenni e kérdést, mert ennek megerősítésére több éven át is szükséges van.

- Milyen támogatást kapott Ön e cél valóra váltására?

- A pályázat fővédnöki szerepét Vladimir Spidla, EU biztos vállalta, míg Dr. Gurmai Zita és Járóka Lívia EP tagjai védnökként támogatják a Szövetség kezdeményezését. Támogatásával üdvözölte elképzelésemet a Szociális és Munkaügyi Minisztérium valamint a Parlament Foglalkoztatási és Munkaügyi Bizottsága. Tervezzük hosszabb távon a "Legjobb Női Munkahely" projektünk európai uniós szinten történő bemutatását, és mint "legjobb gyakorlat" elterjesztését.

- Milyen vállalatok versenyezhetnek a három fő díjért illetve a különdíjakért?

- A résztvevő vállalatok két kategóriában nyújthatják be pályázatukat:
- a 30-250 munkavállalót foglalkoztatók
- és a több mint 250 főt foglalkoztatók.

A díjkiosztó ünnepségre az ország legpatinásabb épületében, a Magyar Parlamentben kerül sor március 31-én egy esélyegyenlőségi konferencia keretében.

- Milyen vállalatok voltak a múlt évi győztesek?

- A 250 főnél többet foglalkoztató vállalatok között
I. megosztott első díjat kapott a SAP Hungary Kft. és a Citi Szolgáltató Központ, a
II. díj nyertese az ELMÜ Nyrt.,
III. díj birtokosa pedig a GE Hungary Zrt. Energy Divízió lett.

30-250 foglalkoztató vállalatok között
I. díjban részesült az evopro Kft.
II. lett a ZALAVÍZ Zrt.
III. díjat kapott a THERMAL HOTEL AQUINCUM Zrt. Ramada Plaza.

- És még miért éri meg a vállalatoknak , hogy beszálljanak a versenybe a Legjobb Női Munkahely cím elnyeréséért?



A Magyar Női Karrierfejlesztési Szövetség a győzteseknek eddig is jelentős média-publicitást biztosított. Ezen túl hozzájárult ahhoz, hogy a díjakat felhasználhatták külső és belső kommunikációjukban. Nekünk pedig nagyon fontos, hogy ezek a cégek hosszabb távon szakmai partnereink legyenek. A Magyar Női Karrierfejlesztési Szövetség, amely 2009-től az ENSZ-ben tanácsadói státusszal rendelkezik, célul tűzte ki, hogy kiemelt magyar munkaadók közvetlen bevonásával, a foglalkoztatás bővítésében és az esélyegyenlőség megteremtésében tenni tudó szervezetek (EU, kormányzat, gazdasági szféra, civilek, média) részvételével olyan eszmecsere-fórumot hoz létre, amely segíti a női foglalkoztatás bővítését, az esélyegyenlőség fokozottabb érvényesülését

- fejezte be nyilatkozatát Ferenczi Andrea.
A Magyar Női Karrierfejlesztési Szövetségről és a Legjobb Női Munkahely pályázatról információ található:
http://www.noikarrier.hu
http://www.legjobbnoimunkahely.hu
(x)

© 2024 Portfolio

Impresszum     Szerzői jogok     Jogi nyilatkozat     Médiaajánlat     Adatvédelem     ÁSZF