Átírták a nagy K+F pályázat szabályait az újabb nyertesek bejelentése előtt

Portfolio
Az eddigi 109 milliárdról 118,172 milliárd forintra megnövelték a "Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása kombinált hiteltermék keretében" című uniós pályázat keretösszegét és további lényeges változások is történtek a szabályrendszerben. Ezek mind arra utaltak, hogy a kihirdetés előtt álló további nyertesekhez igazították a szabályokat.
Módosult tegnap a "Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása kombinált hiteltermék keretében" című, GINOP-2.1.2-8.1.4-16 kódszámú pályázat és többek között a keretösszegben, illetve annak belső szerkezetében voltak változások. A vissza nem térítendő támogatás összege ugyanis az eddigi 59 milliárdról 56,672 milliárd forintra csökkent, de ezzel párhuzamosan a visszatérítendő támogatásé 50 milliárdról 61,5 milliárd forintra ugrott. Lényeges változás az is, hogy a vissza nem térítendő támogatás vonatkozásában a Kedvezményezett már nem köteles biztosítékot nyújtani, illetve a Regionális Beruházási támogatás kategórián belül az ingatlan, gép, berendezés bérleti díja nem elszámolható költségnek minősül.

A pályázati adatbázis aktuális állása szerint 961 támogatási igényt nyújtottak be 151,1 milliárd forint összegben, amelyek közül eddig az Irányító Hatóság 274 projektet támogatott 39,7 milliárd forint vissza nem térítendő támogatással. A hatályos szerződések darabszáma 252 darab, amelyek 36,5 milliárd forint támogatást kaptak és közülük 178 projekt esetén volt eddig kifizetés 14,6 milliárd forint összegben.

Mivel a pályázat beadhatósága már lezárult, a mostani szabályváltozások és a három tizedesjegy pontossággal megadott vissza nem térítendő támogatási volumen erősen arra utal, hogy a kihirdetés előtt álló további nyertesekhez igazították a szabályokat. A további nyertesek mintegy 20 milliárd forintot nyerhetnek el mostanában (39,7 milliárdos eddigi megítélt támogatás és 56,672 milliárdos új keretösszeg különbsége.)

A támogatott projektek listáján már 274 nyertes projekt látható és a legfrissebb támogatói döntések június 11-i és június 14-i dátumúak, tehát valóban meg is indult az újabb eredményhirdetési kör.

Az új nyertesek a projektjeikre 50-350 millió forint közötti vissza nem térítendő támogatást nyertek el, illetve legalább ennyi hitelt is. A friss támogatói döntések közül a legnagyobbak az alábbiak:
  • LASRAM ENGINEERING Műszaki Fejlesztő Korlátolt Felelősségű Társaság, Intelligens lézer-robot vágórendszer fejlesztése, Esztergom, 329 millió forint vissza nem térítendő támogatás
  • ECOOL Kereskedelmi, Szolgáltató és Szaktanácsadó Korlátolt Felelősségű Társaság, Vékony, könnyű, duzzasztott habüveg adalékanyagú látszóbeton falburkolólap gyártástechnológiájának fejlesztése, Jászberény, 307 millió forint vissza nem térítendő támogatás
  • Bravo Tools Korlátolt Felelősségű Társaság; Hatékonyságnövelés a PKD forgácsoló szerszámok területén, Szolnok, 300 millió forint támogatás
  • Som-Szer Szerszámkészítő Korlátolt Felelősségű Társaság, Szerszámkonstrukciós és deformációmérési megoldások kifejlesztése nagyméretű, autóipari fröccsszerszámok gyártástechnológiájában, Kecskemét, 275 millió forint támogatás.


A fenti pályázattal párhuzamosan tegnap egy Terület- és Településfejlesztési Operatív Programos pályázat is módosult. Eddig 58,94 milliárdos keretösszeg volt rendelve a "Fenntartható települési közlekedésfejlesztés" című, TOP-3.1.1-15 kódszámú pályázathoz, de ez most 59,574 milliárd forintra emelkedett.
Ez a cikk "Az EU kohéziós politikájának hatásai Magyarországon - jelen és jövő" című, 2019. április 1-től 2020. március 31-ig tartó munkaprogram része, amelyet a Portfolio.hu-t kiadó Net Média Zrt. valósít meg az Európai Unió finanszírozásával. Jelen tartalom kizárólag a cikk szerzőjének álláspontját tükrözi. A munkaprogramot finanszírozó Európai Bizottság semmilyen felelősséget nem vállal a cikkben szereplő információk felhasználását illetően.

© 2024 Portfolio

Impresszum     Szerzői jogok     Jogi nyilatkozat     Médiaajánlat     Adatvédelem     ÁSZF