Elindult a mentorok kiválasztása egy országos vállalkozói EU-s programban

Portfolio
Megjelent a beszállítói- és külpiaci mentorok kiválasztására vonatkozó pályázati felhívás az Országos Vállalkozói Mentorprogram keretében - hívja fel a figyelmet közleményében a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) és azt is hangsúlyozza, hogy a két pályázatra július 18-ig lehet jelentkezni.
A közlemény szerint az MKIK beszállítói mentornak olyan gyártó-, termelő tevékenységet folytató integrátor vállalkozásokat keres, amelyek elkötelezettek a hazai beszállítófejlesztés iránt és kellő tapasztalattal rendelkeznek ahhoz, hogy segítsenek másoknak. Külpiaci mentornak az export területén sikeres és tapasztalt, saját terméket előállító vállalkozások érdeklődését várja a kamara. A jelentkezéseket a www.vallalkozztudatosan.hu címen 2019.07.18-ig lehet benyújtani.

A beszállítói- és külpiaci mentorálás elsődleges célja - a kormányzati célokkal összhangban - a kis- és középvállalkozások ösztönzése termelésük, szolgáltatásuk színvonalának emelésére, hogy be tudjanak lépni a hazai, illetve nemzetközi beszállítói termelési/értékesítési láncokba, kialakítsák export-képességüket, illetve ilyen irányú tevékenységüket továbbfejlesszék. A már megerősödött, minőségileg magasabb szintet elért KKV képes lesz önállóan bekapcsolódni a nemzetközi munkamegosztásba akár beszállítóként, akár közvetlen exportőrként. Az Országos Vállalkozói Mentorprogram e célok eléréséhez csoportos mentorálással nyújt segítséget az egész országot lefedő 20 területi mentor-mentorált csoport létrehozásával.

A Pályázati Felhívások keretében olyan, alapvetően termelőtevékenységet folytató, sikeres, tapasztalt integrátor vállalatok és exportőrök jelentkezését várjuk, amelyek gyakorlati tapasztalataikat megosztva mutatnak irányt, ösztönzik, segítik és támogatják, valamint saját példájukkal motiválják a mentoráltakat, ezzel is elősegítve fejlődésüket.

A beszállítói- és külpiaci mentorok toborzása 20 területi egységre bontva (19 megye és Budapest) történik. A beszállítói mentorálás során országosan összesen 60 cég, (területi egységenként 3 mentor), míg a külpiaci mentorálás keretében országosan összesen 40 cég (területi egységenként 2 mentor) kerül kiválasztásra. A feladatot az MKIK a területi kereskedelmi és iparkamarákkal közösen, megyei programkoordinátorok segítségével valósítja meg. A mentorok kiválasztását követően a mentorált vállalkozások toborzása külön pályázati felhívás keretében történik majd meg.

A pályázati felhívásról és a jelentkezésről bővebb információt a projekt honlapjáról www.vallalkozztudatosan.hu és a megyei programkoordinátoroktól lehet megtudni.

Az uniós pályázatról röviden A Széchenyi 2020 program keretében GINOP-1.1.2-VEKOP-17-2018-00001 kódszámmal futó, 3,3 Mrd Ft európai uniós támogatás segítségével 2020 végéig megvalósuló projektet a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (2,3 Mrd Ft) az Innovációs és Technológiai Minisztériummal (0,2 Mrd Ft), illetve a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvánnyal (0,8 Mrd Ft) konzorciumi együttműködésben valósítja meg.

Ez a cikk "Az EU kohéziós politikájának hatásai Magyarországon - jelen és jövő" című, 2019. április 1-től 2020. március 31-ig tartó munkaprogram része, amelyet a Portfolio.hu-t kiadó Net Média Zrt. valósít meg az Európai Unió finanszírozásával. Jelen tartalom kizárólag a cikk szerzőjének álláspontját tükrözi. A munkaprogramot finanszírozó Európai Bizottság semmilyen felelősséget nem vállal a cikkben szereplő információk felhasználását illetően.

© 2024 Portfolio

Impresszum     Szerzői jogok     Jogi nyilatkozat     Médiaajánlat     Adatvédelem     ÁSZF