8 izgalmas ábra arról, hogy változtatják meg egy szempillantás alatt a pénzügyeinket

Portfolio
Rekord született az idei harmadik negyedévben, mintegy 8,9 milliárd dollárnyi friss tőke ment a fintech sturtupokba, ugyanakkor ez az év nem lesz olyan erős a szektorba áramló tőkét tekintve, mint amilyen erős 2018 volt. A CB Insights friss elemzésé alapján bemutatjuk, mi történik most a globális fintech piacon.

Jelenleg a világon 58 fintech unikornis, azaz 1 milliárd dollár feletti értékeltséggel rendelkező startup van, melyek összességében 213,5 milliárd dollárt érnek. 

Elindulásuk óta az egy milliónál több számlával rendelkező fintech startupok mára 255 millió ügyfelet szereztek. 

Az ide harmadik negyedévben rekord született azzal, hogy 8,9 milliárd dollárt vontak be a fintech cégek a világon, igaz, csak azzal a kitétellel, ha a 2018 második negyedévet, amikor az Ant Financial 14 milliárd dolláros tőkebevonását végrehajtotta, extrém kivételként nem vesszük ide.

A fintech cégek mintegy 24,6 milliárd dollárt gyűjtöttek eddig idén, igaz, a kutatás szerzői szerint az egész éves összeg előreláthatólag nem fogja meghaladni a tavalyi rekordév 40,6 milliárd dollárnyi befektetését.

A kontinenseket tekintve Ázsia az idei harmadik negyedévben egy nagy ugrással megközelítette az Egyesült Államokat, míg Európa lemaradt ebben a tekintetben. 

A harmadik negyedévben 19 mega-deal, azaz 100 millió dollár feletti forrásbevonás történt, több mint 4 milliárd dollár értékben. Ugyanakkor a korai fázisú (seed, angel) fintech befektetések aránya visszaesett, a második körös befektetések aránya nőtt. 

A harmadik negyedév végére idén mintegy 3 milliárd dollárt gyűjtöttek a challenger bankok, a negyedévben rekordösszeg, 1,3 milliárd dollár ment ebbe a szegmensbe. 

A vagyonkezeléssel foglalkozó wealthtech cégek a negyedévben 39 deal befektetés során 761 millió dollárt szereztek. Az élesedő versenyben a jellemzően ingyenes vagy olcsó, a lakossági befektetőket célzó online brókerek komoly versenyt támasztanak, és ezáltal egyre lejjebb nyomják a hagyományos szereplők díjait is. Az inkumbensek teljes piaci kapitalizációja 19,6 milliárd dollárral csökkent idén. 

Ez a cikk "Az EU kohéziós politikájának hatásai Magyarországon - jelen és jövő" című, 2019. április 1-től 2020. március 31-ig tartó munkaprogram része, amelyet a Portfolio.hu-t kiadó Net Média Zrt. valósít meg az Európai Unió finanszírozásával. Jelen tartalom kizárólag a cikk szerzőjének álláspontját tükrözi. A munkaprogramot finanszírozó Európai Bizottság semmilyen felelősséget nem vállal a cikkben szereplő információk felhasználását illetően.

© 2024 Portfolio

Impresszum     Szerzői jogok     Jogi nyilatkozat     Médiaajánlat     Adatvédelem     ÁSZF