Ráugrottak a cégek a foglalkoztatásösztönző EU-pályázatra

Portfolio
Bő egy nap alatt „elfogyott” a tegnap délben megnyílt foglalkoztatásösztönzési EU-pályázat keretének negyede, azaz ráugrottak a cégek a lehetőségre – derül ki a Portfolio gyorsvizsgálatából.

Intenzíven indult a pályázat

Január 27-én délben nyílt meg a „Foglalkoztatásbővítés ösztönzése” című (GINOP-5.3.12-19 kódszámú) felhívás, amelynek 12 milliárd forintos a keretösszege és csak a négy, foglalkoztatási szempontból hátrányosabb (magasabb munkanélküliségi rátájú) régióbeli projektekre lehetett beadni a támogatási igényeket. Ezzel együtt is nagyon erőteljesnek tűnik a támogatási igény, hiszen 27 óra leforgása alatt már 73 pályázat ment be a rendszerbe 2,85 milliárd forint támogatási igénnyel.

Ez átlagosan 39 millió forintos támogatási igényt jelent, ami a minimum 8, maximum 90 milliós támogatási sáv közepe körüli összeget jelent. Pályázni elvileg június elsején délig lehet, de ilyen ütemű érdeklődés mellett jó eséllyel ennél hamarabb kimerül majd a keret és így felfüggesztik a kiírást.

Mi a pályázat lényege?

A pályázati összefoglaló rámutat, hogy feszes munkaerőpiac egyfajta alkalmazkodási kényszert jelent a vállalkozások számára. A munkaerőhiány kezelésének egyik lehetséges módja a tevékenységük bővítése a munkaerő-tartalékkal rendelkező térségekben. A beavatkozás az ország azon négy régiójában érhető el, ahol a foglalkoztatási ráta az országos átlag alatti szinten volt 2017-ben: Észak-Alföld, Észak-Magyarország, Dél-Dunántúl, Dél-Alföld.

A felhívásra az a KKV nyújthat be támogatási kérelmet, amely vállalja, hogy az adott régiók valamelyikében működő vagy újonnan létrehozott telephelyen legalább 3 fővel bővíti a foglalkoztatottak számát úgy, hogy annak az előző tizenkét hónap átlagos statisztikai állományi létszámához képest az érintett létesítményben és a vállalkozás által foglalkoztatottak számának nettó növekedését is kell eredményeznie, továbbá aki vállalja a kormányhivatallal való együttműködést a toborzás során.

Az egy főre jutó támogatás maximális mértéke a becsült 2 teljes éves bérköltség 70%-a kisvállalkozás esetén, 60%-a középvállalkozás esetén. Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege minimum 8 millió Ft maximum 90 millió Ft.

A támogatási kérelmek benyújtása 2020. január 27. 12.00 óra és 2020. június 01. 12.00 óra között lehetséges.

Címlapkép forrása: MTI Fotó: Komka Péter

Ez a cikk "Az EU kohéziós politikájának hatásai Magyarországon - jelen és jövő" című, 2019. április 1-től 2020. március 31-ig tartó munkaprogram része, amelyet a Portfolio.hu-t kiadó Net Média Zrt. valósít meg az Európai Unió finanszírozásával. Jelen tartalom kizárólag a cikk szerzőjének álláspontját tükrözi. A munkaprogramot finanszírozó Európai Bizottság semmilyen felelősséget nem vállal a cikkben szereplő információk felhasználását illetően.

© 2024 Portfolio

Impresszum     Szerzői jogok     Jogi nyilatkozat     Médiaajánlat     Adatvédelem     ÁSZF