Nem lesz kiber 9/11, de megtorlásra számítanak Amerikában

Portfolio
Az amerikai kormány szíriai beavatkozása esetén azzal kell számolni, hogy az Assad elnökkel szimpatizáló hackerek megtorló támadássorozatot indítanak az Egyesült Államok ellen - írja a Bloomberg. Az amerikai Nemzeti Védelmi Ügynökség (National Security Agency - NSA) ezért az iráni és szíriai hackerek támadására készül fel, hogy megvédjék az áramellátást biztosító hálózatot, a pénzügyi rendszert és az ehhez hasonlóan fontos infrastruktúrákat.
A pénzintézetek IT-rendszereinek védelme kiemelt téma lesz a Portfolio.hu Pénzügyi IT konferenciáján. Regisztráljon Ön is!



A kibertérből érkező támadások elleni készültséget a The Wall Street Journal ellen ezen a héten elkövetett támadások miatt magasabb szintre emelte az amerikai kormány. A szíriai Bashar al-Assad elnököt támogató hackercsoport, a Szíriai Elektronikus Hadsereg vállalta magára a gazdasági lap oldala ellen elkövetett támadásokat, amely miatt többször elérhetetlen volt a weboldal.

Korábban ugyanez a csoport hackelte meg az AP hírügynökség twitter oldalát, ahol olyan félrevezető információt jelentettek meg, miszerint két robbanás történt a Fehér Házban, és ebben Barack Obama amerikai elnök is megsérült. A Dow Jones akkor másodpercek alatt 140 pontot zuhant, azonban pillanatokkal később már nyoma sem volt a pániknak.

Az amerikai Nemzeti Védelmi Ügynökség (National Security Agency - NSA) az áramellátást biztosító hálózat, a pénzügyi rendszer és az ehhez hasonlóan fontos infrastruktúrák fokozott védelmére készül fel a Bloomberg információi szerint.

"Új világ jön. A nemzetvédelem és a magáncégek biztonsága közötti választóvonal felbomlik. Ha katonai beavatkozásra kerül sor Szíriában, akkor megtorlásokra kell számítani" - kommentálta az eseményeket Michael Chertoff, az amerikai Belbiztonsági Minisztérium korábbi titkára. "Ugyanakkor a média, a bankrendszer, és egyéb fontos weboldalak lehetnek a bosszú célpontjai, nem kell egy kiber 9/11-től tartani" - tette hozzá. Barack Obama tegnap azt mondta, még nem született döntés a szíriai katonai beavatkozásról.

Az amerikai bankszövetség közlése szerint kiemelten figyelik a gyanús aktivitást, amely a bankok elleni támadásokra utalhat. Ugyanakkor hivatalosan nem emelték meg az eddig érvényben lévő készültségi szintet. Pedig a nagybankok közül számos szenvedett el DDoS típusú hackertámadást tavaly szeptember óta, amely gyakran járt a bankok weboldalainak leállásával. A kibertámadások az egyik fő eszközévé váltak azoknak az országoknak, amelyek katonai erejét az Egyesült Államok hadserege sikeresen leszerelte.A JP Morgan vezére, Jamie Dimon a támadásokra reagálva áprilisban közölte a bank részvényeseivel, hogy a bank jelenleg 200 millió dollárt költ évente rendszerei védelmére, de ez az összeg a következő három évben drámaian nőhet.

© 2024 Portfolio

Impresszum     Szerzői jogok     Jogi nyilatkozat     Médiaajánlat     Adatvédelem     ÁSZF