A Diófa Alapkezelő Zrt. értékpapír portfóliókezelő-elemző munkatársat keres (x)

A hazai befektetési alapkezelő piacon az elmúlt években legdinamikusabban fejlődő Diófa Alapkezelő Zrt.
értékpapír portfóliókezelő-elemző
munkatársat keres.
Főbb feladatok:
  • befektetési alapok, portfóliók kezelése (elsősorban részvény és abszolút hozamú), tranzakciók előkészítése és lebonyolítása,
  • piaci folyamatok nyomon követése, elemzések készítése, részvétel a befektetési döntésekben,
  • a portfóliók teljesítményének nyomon követése, összevetése a referenciaindexszel és a főbb versenytársakkal,
  • írásos elemzések, beszámolók készítése intézményi és lakossági befektetési alap ügyfeleknek,
  • részvétel az értékesítő kollégák szakmai felkészítésében, képzésében,
  • különböző társterületekkel és partnerekkel való kapcsolattartás

Munkakör betöltésének feltételei:
  • megalapozott makrogazdasági és pénzügyi ismeretek,
  • felsőfokú gazdasági végzettség,
  • elemzési szemlélet, módszertani felkészültség,
  • jó problémamegoldó és együttműködési képesség,
  • magabiztos kommunikációs képesség szóban és írásban egyaránt,
  • erős felhasználói készség számítógépes megoldások alkalmazásában, tapasztalat Excel magas szintű használatában
  • strukturált gondolkodás,
  • precíz munkavégzés,
  • csapatmunka,
  • angol nyelv tárgyalási szintű ismerete.

Munkakör betöltése során előnyt jelent:
  • 2-3 éves releváns gyakorlati tapasztalat
  • Bloomberg ismerete

Jelentkezni lehet önéletrajz és motivációs levél megküldésével, valamint fizetési igény megjelölésével 2017. június 30-ig az alapkezelo@diofaalapkezelo.hu e-mail címen.