A Generali Alapkezelő Zrt. senior portfólió-menedzsert keres (x)

A hazai vagyonkezelési piac egyik meghatározó szereplője senior portfólió-menedzseri pozícióba keres releváns tapasztalattal rendelkező munkatársat. Az ideális jelölt legalább 4 éves elismert vagyonkezelői tapasztalattal, szakirányú felsőfokú végzettséggel rendelkezik, valamint kiváló kommunikációs és analitikus készség illetve csapatszemlélet jellemzi.
Feladatok:
  • Abszolút hozamú, részvény - és kötvénypozíciókat is tartalmazó portfóliók (befektetési alapok, biztosítók, pénztárak, egyéb ügyfelek) vagyonkezelése, ezen belül a befektetési és kereskedési stratégiák aktív végrehajtása;
  • stratégia-alkotási és elemzési tevékenység;
  • befektetési döntések végrehajtása;
  • befektetési tevékenység eredményességének figyelemmel kísérése;
  • riportok készítése.

Elvárások:
  • nemzetközi makrogazdasági, tőkepiaci és pénzügyi folyamatok, összefüggések ismerete;
  • alapkezelés adminisztrációs hátterének gyakorlati ismerete;
  • szakirányú felsőfokú végzettség;
  • minimum 4 éves hasonló területen szerzett szakmai tapasztalat, valamint bemutatott, elismert vagyonkezelői teljesítmény ("track record");
  • kiváló kommunikációs, prezentációs készség angol és magyar nyelven;
  • stressztűrő képesség, csapatszemlélet;
  • analitikus gondolkodás, modellezési képességek;
  • nyitottság és rugalmasság.

Előny:
  • CFA vizsga vagy egyéb nemzetközi szakirányú képesítés
  • Bloomberg, Clavis, CRM, illetve egyéb tőzsdei rendszerek ismerete.

Amit kínálunk:
  • versenyképes alapjövedelem és teljesítményarányos prémium célkitűzések;
  • felelősségteljes, változatos munka;
  • további szakmai fejlődési lehetőség biztosítása;
  • sportolási lehetőség;
  • modern munkakörnyezet, jól megközelíthető munkahely.

Jelentkezés: ezen a linken vagy a job81088@generali.terminal.lensa.hu e-mail címen.