Az Equilor Alapkezelő Zrt. portfólió menedzser munkatársat keres (x)

Álláshirdetés

Az Equilor Alapkezelő által kezelt vagyon meghaladja a 200 milliárd forintot, széleskörű referenciákkal rendelkezünk értékpapír alapok, ingatlan alapok és tőkealapok kezelésében. Filozófiánkban fontos szerepet kap a nyugdíjpénztáraknak végzendő vagyonkezelési tevékenység. Az Alapkezelő célja, hogy munkatársai több évtizedes hazai és nemzetközi tapasztalataira támaszkodva specializált vagyonkezelői szolgáltatásokat nyújtson, mind az intézményi, mind a private banking szegmens részére.

Feladatok:

  • részvény - és kötvénypozíciókat is tartalmazó portfóliók (befektetési alapok, pénztárak, egyéb ügyfelek) vagyonkezelése;
  • befektetési döntések végrehajtása;
  • stratégia-alkotási és elemzési tevékenység;
  • stratégiai és eszközallokációs döntésekben való részvétel;
  • tőkepiaci és vállalati fundamentális elemzések készítése;
  • befektetési tevékenység eredményességének figyelemmel kísérése;
  • kezelt portfóliók havi és negyedéves jelentéseinek összeállítása.

Elvárások:

  • közgazdasági felsőfokú végzettség;
  • minimum 3 éves hasonló területen szerzett szakmai tapasztalat;
  • tőkepiaci és pénzügyi folyamatok, összefüggések ismerete;
  • alapkezelés adminisztrációs hátterének gyakorlati ismerete;
  • magas szintű elemzői készség, logikus gondolkodás, modellezési képességek;
  • stressztűrő képesség;
  • képesség az önálló és a csapatban való munkavégzésre egyaránt;
  • felelősségvállalás, megbízhatóság és önállóság;
  • precíz, alapos munkavégzés.

Előnyök:

  • CFA vizsga vagy egyéb nemzetközi szakirányú képesítés;
  • Bloomberg ismerete.

Amit kínálunk:

  • aktív részvétel egy befektetési alapkezelő teljes tevékenységében;
  • szakmai fejlődési lehetőség;
  • kihívást jelentő, változatos, önálló, felelősségteljes feladatok;
  • rugalmas munkarend, otthoni munkavégzési lehetőség;
  • béren kívüli juttatások;
  • igényes munkakörnyezet.

Irodai munkavégzés helye:

  • Budapest II. kerület Pasaréti út 122.

Amennyiben az ajánlat felkeltette érdeklődésed, az attila.szabo@eqa.hu e-mail címre várjuk önéletrajzodat és motivációs leveledet.