Hiába indult jól a hét, eséssel zárt a magyar tőzsde

Portfolio
Hétfőn vegyes elmozdulásokat láthattunk az ázsiai tőzsdéken, a vezető indexek többsége emelkedni tudott, a japán tőzsde viszont eladói nyomás alá került, miután kedvezőtlen külkereskedelmi adatok kerültek publikálásra. Európában komolyabb esésekkel indul a hét, késő délutánra azonban mérséklődtek a mínuszok. A magyar tőzsdén érdemi erősödést láthattunk még hétfő reggel, a befektetők vélhetően a Fitch lépésének köszönhetően vették a hazai nagypapírokat. Délutánra viszont elfogyott a lendület, így a BUX eséssel fejezte be a kereskedést.

A Telekom volt a legerősebb

Az erős kezdés után délutánra elfogyott a lendület, így a BUX értéke 0,2 százalékos csökkenéssel fejezte be a kereskedést. A hazai blue chipek közül a Magyar Telekom volt a legerősebb, a távközlési cég árfolyama 1,1 százalékot emelkedett. Az OTP árfolyama 0,4 százalékot erősödött annak ellenére, hogy jelentős céláremelés érkezett. A Credit Suisse a korábbi 6500 forintról 8000 forintra növelte a részvényekre megfogalmazott célárfolyamát. A Mol árfolyama 1,6 százalékot, míg a Richter árfolyama 0,2 százalékot csökkent.


Plusszal nyitott Amerika

Az európai tőzsdéken napközben mérséklődtek a mínuszok (kivéve az olasz tőzsdét, ahol még továbbra is 2 százalék feletti esésnél jár a MIB index), a vezető nyugat-európai tőzsdék már csak fél százalékos csökkenésnél tartanak. Időközben kinyitottak az amerikai tőzsdék is, ahol érsékelt emelkedéseket látni: a Dow 0,2 százalékos, a Nasdaq 0,4 százalékos, az S&P 500 index pedig 0,4 százalékos pluszban jár.

Olcsóbb lesz Ryanairrel utazni

Árcsökkentésekre készül idén a Ryanair, hogy piaci részesedést szerezzen az erős verseny közepette - közölte a légitársaság ma, amikor közzétette éves jelentését. A cég nyeresége több mint 40 százalékkal ugrott meg tavaly, főként az üzemanyagár-csökkenésének köszönhetően, de az idei évre már a profitnövekedés lassulására figyelmeztetett a menedzsment. A terrortámadások megszaporodása sem kedvez a légitársaságoknak.

Kezd veszíteni erejéből a magyar piac

Az európai tőzsdéken kitartanak továbbra is a mínuszok, eközben a magyar piac is kezd elgyengülni. A BUX már csak 0,2 százalékos erősödést mutat. A vezető részvények közül az OTP halad az élen még mindig, 0,9 százalékos plusszal, eközben a Mol már 0,5 százalékos csökkenésnél jár.


Ütik az olasz piacot

Az olasz piac különösen nagy mínusszal kezdte a napot, főleg a pénzügyi szektor szereplői esnek. Az Intesa Sanpaolo több mint 6 százalékos csökkenéssel kezdett, a Banco Popolare Milano pedig 5 százalékot esett.


Ugrik az OTP

Rosszul indul a nap az európai tőzsdéken, a vezető nyugat-európai indexek meredek esésekkel indították a kereskedést, a DAX és a CAC-40 közel 1 százalékos csökkenéssel kezdett. A hazai tőzsde azonban ma is erős, főként az OTP emelkedik a jelentős Credit Suisse-céláremelésnek köszönhetően, a bankpapír árfolyama több mint 2 százalékos pluszba ugrott.


8000 forintot ér az OTP

Jelentős céláremelés érkezett az OTP-re, a Credit Suisse a korábbi 6500 forintról 8000 forintra növelte a részvényekre megfogalmazott célárfolyamát. Az új célár 17 százalékkal magasabb az aktuális tőzsdei árfolyamnál.

Rossz adatra ütik a japán tőzsdét

Rossz adatok jöttek Japánból

A vezető ázsiai részvényindexek többsége emelkedni tudott a hét első kereskedési napján, nagy mozgásokat azonban sehol sem láthattunk, többnyire 0,5 százalék körüli erősödés volt megfigyelhető. A japán tőzsde viszont közel 1 százalékot esett, ezzel látványosan alulteljesített.

A japán piacot lejtőre küldte, hogy a legfrissebb export adatok meglehetősen rosszak lettek. Áprilisban a japán export zsinórban a hetedik hónapja mutatott visszaesést, ami jól mutatja a visszafogottabb globális növekedés és az erősödő jen hatásait. Év/év alapon 10 százalékkal esett vissza az export összértéke, a korábbi hónapban látott 6,8 százalékos csökkenés után. Az elemzők 9,1 százalékos visszaesést vártak, az adat így csalódást okozott.

A hírre a japán jen ismét erősödni kezdett, ami az exportőr cégek árfolyamait is megviselte, a Toyota például 2 százalékot esett.



Mire figyeljünk?

Ami a hetet illeti, a befektetőknek nem kell unatkozniuk, Európából több fontos konjunktúramutató érkezik, míg Amerikában a Fed elnökének pénteki beszédére figyelhetünk. Ma is több adatközlés jön, Nyugat-Európából érkeznek feldolgozóipari beszerzésimenedzser indexek, melyek a konjunktúra folyamatok jó indikátorai. Emellett az Európai Bizottság májusi fogyasztói bizalmi felmérése is megjelenik.



© 2024 Portfolio

Impresszum     Szerzői jogok     Jogi nyilatkozat     Médiaajánlat     Adatvédelem     ÁSZF