Ha ma csak egy térképet nézel meg a Földről, akkor ez legyen az

Portfolio
  • Továbbra is a fosszilis energia a legelterjedtebb a Földön
  • Azonban van 4 olyan ország, amelyik szinte teljes mértékben a megújulókra hagyatkozik


Rengeteg fajta térképet látni az interneten, de ezek közül is az egyik legbeszédesebb egy egyszerű műholdkép az éjjeli Földről.

A világos pöttyök a térképen segítenek megérteni a népesség eloszlását, vagy épp azt, hogy melyek a tehetősebb városi területek. Míg a sötét foltok, mint például az észak-kanadai vadon, vagy az Amazonas-medence megmutatják, hogy melyek a kevésbé (vagy épp egyáltalán nem) zsúfoltan lakott területetek.

Mi világítja ki a Földet?

Mi lenne, ha meg tudnánk különböztető a világító pöttyöket annak függvényében, hogy mi az energia forrása?

Ennek kapcsán most a GoCompare.com csapata csinált egy látványos ábrát, amely azt mutatja meg, hogy a Föld egyes területei, mely energiaforrásra támaszkodnak.

Fosszilis energiahordozók: globálisan körülbelül az elketromos energiafelhasználás kétharmada fosszilis energiahordozókból származik.

Nukleáris energia: a nukleáris energia körülbelül a 10 százalékát teszi ki a Föld teljes energifelhasználásának, azon belül is Franciaország az, amelyik a legnagyobb mértékben (74%) hagyatkozik nukleáris energiára. Európában belül egyébként 51 százalékkal mi vagyunk a harmadikak azon országok rangsorában, akik a legnagyobb mértékben támaszkodnak atomenergiára.

Megújulók: a teljes megújuló energiatermelés 80 százalékáért mindössze 8 ország (Franciaország, Kanada, Egyesült Királyság, Spanyolország, India, Németország, USA, Kína) felelős.

Persze akadnak azért kisebb országok, amelyek szinte teljesen a megújulókra hagyatkoznak, így Izland (72%), Albánia (100%), Paraguay (100%), Norvégia (97%).

Címlapkép forrása: Shutterstock

© 2024 Portfolio

Impresszum     Szerzői jogok     Jogi nyilatkozat     Médiaajánlat     Adatvédelem     ÁSZF