AZ MNB munkatársat keres a Validáció és SREP főosztályra (x)

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot ír ki a Mikroprudenciális szabályozási igazgatóság Validáció és SREP főosztályán
szakértő és vezető szakértő
munkakör betöltésére.
A Mikroprudenciális szabályozási főosztály Validáció és SREP főosztályának legfontosabb feladata a nagyobb hitelintézetek éves SREP vizsgálatának lebonyolítása, ezen belül a hitelintézetek kockázatainak felmérése és kockázatkezelésének értékelése, valamint a hitelintézetek tőkekövetelményének meghatározása. Ugyancsak a főosztály felelős a hitelintézetek által használt, a kockázatok számszerűsítését szolgáló modellek validálásáért. A főosztály ezen feladatain keresztül jelentős szerepet játszik a hitelintézeti szektor stabil és eredményes működésének fenntartásában.

Feladatok:
  • Közreműködés a nagyobb hitelintézetek éves SREP vizsgálatának lebonyolításában,
  • Közreműködés a hitelintézetek kockázatait számszerűsítő modellek validálásában,
  • Jegybanki vezetők alkalmankénti írásbeli és szóbeli tájékoztatása,
  • Az MNB képviselete az Európai Bankhatóság munkacsoportjaiban,
  • A hitelintézeti szektorhoz kapcsolódó elemzések, módszertani útmutatók készítése és esetenként publikálása.

Elvárások:
  • Közgazdasági egyetemi végzettség erős módszertani háttérrel (pénzügyi, befektetés elemzői, aktuáriusi szakok, szakirányok) vagy matematikus, fizikus egyetemi végzettség közgazdasági másoddiplomával és/vagy releváns bankszektorbeli tapasztalattal,
  • Vezető szakértő munkakör esetén legalább 4-5 éves szakirányú tapasztalat,
  • Magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzésekre való alkalmasság, pénzügyi, hitelintézeti vagy makrogazdasági adatok elemzésében szerzett gyakorlat,
  • Magas szintű szakmai angol nyelvismeret,
  • Jó analitikus, lényeglátó és szintetizáló képesség, strukturált gondolkodás,
  • Magabiztos kommunikációs és íráskészség,
  • Kezdeményezőkészség és jó együttműködési készség,
  • Precizitás, szoros határidők tartása.

Előnyt jelent:
  • Banki tőkekövetelmény számítás módszertanának, a kapcsolódó jogszabályi háttérnek ismerete,
  • Számviteli (különös tekintettel IFRS) ismeretek,
  • Idősoros, illetve panel ökonometriai ismeretek,
  • Ökonometriai programcsomagok (pl.: Eviews, MATLAB, STATA, R), adattárház használatában szerzett gyakorlat,

Amit nyújtunk:
  • Felelősségteljes, változatos, szakmai kihívást jelentő munkakör,
  • Pozitív, alkotó, barátságos légkör,
  • Szakmai fejlődési, nemzetközi képzési lehetőségek.

Pályázati anyagát - önéletrajzát és motivációs levelét - az MNB internet oldalán (www.mnb.hu/karrier) történő regisztrációs folyamat segítségével vagy a job@mnb.hu e-mail címre - küldje el 2014. április 24. napjáig!
Pályázatát bizalmasan kezeljük!
További elérhetőségek: MNB Személyügyi igazgatóság, job@mnb.hu