Az MNB szakmai gyakornokokat keres (x)

Magyar Nemzeti Bank Statisztikai igazgatósága szakmai gyakorlati lehetőségeket kínál
2015-re határozott időtartamra (2-6 hónapra) 4 fő számára

egy-egy fő a Fizetési mérleg, a Monetáris és pénzügyi stabilitási statisztikai, az Adatszolgáltatói kapcsolatok, minőségbiztosítási és koordinációs valamint az Üzleti intelligencia kompetencia központ önálló osztályaira.

Az MNB-ben eltöltött szakmai gyakornoki idő alatt a gyakornok betekintést nyer az MNB szakstatisztikák összeállításának folyamatába, módszertanába. A konkrét feladatok osztályonként változóak.

Főbb feladatok:
  • Részvétel a különböző statisztikai és felügyeleti publikációkhoz kapcsolódó alapadatok lehívásában, adatminőség ellenőrzésben, E-beszámolók elemzésében.
  • Statisztikai és felügyeleti adatbefogadó és feldolgozó rendszerek működésének megismerése, használata, ellenőrzési feladatok ellátása,
  • Éves adatszolgáltatások befogadásában, minőségellenőrzésében való részvétel.
  • Az adatszolgáltatási rendelet angol nyelvű változatának elkészítésében való részvétel.
  • Adattárházas feladatok ellátásában részvétel

Elvárások:
  • Folyamatban lévő felsőfokú közgazdasági tanulmányok, előny BSc diploma
  • Előny statisztikai, számviteli, gazdasági matematikai irányultság
  • Excel World ismerete
  • angol szaknyelvismeret

Amit ajánlunk:
  • Komoly szakmai kihívások.
  • Folyamatos és egyénre szabott fejlődési lehetőség.
  • Dinamikus munkatempó, korszerű irodai infrastruktúra.

Ami a pályázathoz szükséges:
A pályázatban kérjük megjelölni, hogy a kiírás elején felsorolt szervezeti egységek közül lehetőség szerint mely terület munkája iránt érdeklődik a legjobban, illetve milyen időtartamra vállalná a szakmai gyakornoki jogviszonyt.
  • Jelentkezés során kérjük benyújtani: a Motivációs levelet és az Önéletrajzot.
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2015. június 30. napján az MNB internet oldalán (www.mnb.hu/karrier) történő regisztrációs folyamat segítségével vagy a Személyügyekért felelős ügyvezető igazgató részére történő eljuttatással, esetleg a job@mnb.hu e-mail címre való elküldéssel. E-mail küldése esetén a tárgyban kérjük feltüntetni: "Szakmai gyakorlat ".

PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT AZ INFORMÁCIÓS ÖNRENDELKEZÉSI JOGRÓL ÉS AZ INFORMÁCIÓSZABADSÁGRÓL SZÓLÓ 2011. ÉVI CXII. TÖRVÉNYBEN FOGLALTAKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK!