Az MNB elemzőt vagy közgazdasági elemzőt keres (x)

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot ír ki a Makroprudenciális igazgatóságon
ELEMZŐ vagy KÖZGAZDASÁGI ELEMZŐ
munkakör betöltésére.

A Makroprudenciális igazgatóság elemző és döntés-előkészítő munkát végez, működteti az MNB hatáskörébe tartozó sokkellenálló-képességet növelő, valamint anticiklikus, hitelezést befolyásoló szabályozó eszközöket, illetve gondoskodik a megtett intézkedésekkel kapcsolatos utókövetésről. Az igazgatóság folyamatosan monitorozza a legjobb nemzetközi gyakorlatokat és részt vesz a rendszerkockázatok nyomon követését és visszaszorítását szolgáló nemzetközi szervezetek munkájában. Az új munkatárs bekapcsolódik a Makroprudenciális módszertan főosztály munkájába, részt vesz a terület kutatási tevékenységében, döntés-előkészítő elemzések, illetve publikációk elkészítésében.

Feladatok:
  • A pénzügyi közvetítőrendszer prociklikusságára vonatkozó modellek fejlesztése, az anticiklikus tőkepuffer működtetésének támogatása;
  • Közreműködés a pénzügyi közvetítőrendszer működését, fejlődését érintő egyéb elemzési projektekben, valamint részvételi lehetőség alkalmazott kutatási projektekben;
  • Elemzések, döntés-előkészítő anyagok készítése a makroprudenciális eszközök működéséről, illetve azok pénzügyi intézmények tevékenységére, valamint reálgazdaság finanszírozására gyakorolt hatásairól;
  • Felsővezetők számára tájékoztatók, prezentációk készítése.

Elvárások:
  • Közgazdasági, matematikusi vagy fizikusi egyetemi végzettség,
  • Magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzésekre való alkalmasság, pénzügyi vagy makrogazdasági adatok elemzésében szerzett gyakorlat,
  • Magas szintű szakmai angol nyelvismeret,
  • Jó analitikus, lényeglátó és szintetizáló képesség, strukturált gondolkodás,
  • Önálló munkavégzési és problémamegoldó képesség,
  • Magabiztos kommunikációs és íráskészség,
  • Proaktív szemlélet és jó együttműködési készség,
  • Nagyfokú precizitás és megbízhatóság.

Előnyt jelent:
  • Legalább 3 éves releváns szakmai tapasztalat,
  • Idősoros, illetve panel ökonometriai ismeretek,
  • Ökonometriai programcsomagok (pl.: Eviews, MATLAB, STATA), adattárház használatában szerzett gyakorlat,
  • Megkezdett vagy befejezett Phd, illetve külföldi egyetemen (CEU-t is beleértve) szerzett mesterfokozat,
  • Kockázatkezelésben szerzett gyakorlat, kockázatkezelői vizsga,
  • Publikációk, tanulmányok, gazdasági cikkek írásában szerzett tapasztalat (ezen irányú tevékenységet kérjük az önéletrajzban részletezni).

Amit kínálunk:
  • Felelősségteljes, változatos, szakmai kihívást jelentő munkakör,
  • Pozitív, alkotó, barátságos légkör,
  • Szakmai fejlődési, nemzetközi képzési lehetőségek,
  • Rendszeres publikálási lehetőség,
  • Banki szektorban versenyképes jövedelem.

Pályázati anyagát az MNB internet oldalán (toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével, illetve a job@mnb.hu email címre küldje el hozzánk 2016. 05.15. (a tárgyban tüntesse fel: "makroprudenciális módszertan elemző")!

Pályázatát bizalmasan kezeljük!