Az MNB fogyasztóvédelmi szakértő munkatársat keres (x)

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Fogyasztóvédelmi igazgatóság Hitelintézeti fogyasztóvédelmi főosztályán
fogyasztóvédelmi szakértő
pozíció betöltésére.

Főbb feladatok:

A Szakterület többek között felelős az MNB által felügyelt fogyasztói hitelezési tevékenységi engedéllyel rendelkező intézmények fogyasztóvédelmi ellenőrzési feladatainak ellátásáért. Az MNB törvényben foglaltak szerint, jogszabályi megfelelőség alapján vizsgálja, ellenőrzi és értékeli a felügyelt intézmények fogyasztóknak nyújtott szolgáltatásait.
  • kérelemre indult fogyasztóvédelmi eljárásban kivizsgálja a beérkezett kérelmeket,
  • fogyasztóvédelmi vizsgálatot folytat le, vizsgálati programot és jelentést készít,
  • részt vesz állásfoglalások véleményezésében, szükség esetén állásfoglalást megkérését kezdeményezi a Bank illetékes szervezeti egységétől,
  • részt vesz a jogszabályok és szabályozás előkészítése során a felügyeleti vélemény kialakításában,
  • részt vesz fogyasztóvédelmi elemzések, statisztikák, felmérések készítésében,
  • részt vesz a pénzügyi szervezetek tevékenységének, termékeinek, a termékek kondícióinak fo-gyasztóvédelmi szempontú monitoringjában,
  • a folyamatos fogyasztóvédelmi felügyeléssel kapcsolatos feladatok ellátásának keretében folya-matosan figyelemmel kíséri és elemzi az intézményekkel kapcsolatos híreket, értesüléseket, naprakészen ismeri az intézmények termékeit, valamint kockázati szempontból elemzi az intézmények termékeit.

Munkakör betöltésének feltételei:
  • Közgazdasági vagy jogi felsőfokú végzettség;
  • minimum 3 éves, pénzügyi intézménynél eltöltött tapasztalat termékfejlesztési-, jogi-, vagy compliance területen
  • Tárgyalóképes szakmai angol nyelvtudás;
  • Magabiztos kommunikációs és íráskészség,
  • Jó analitikus, lényeglátó képesség, strukturált gondolkodás;
  • Kezdeményező- és jó együttműködési készség
  • Precíz és szoros határidők melletti önálló munkavégzés.

Amit ajánlunk:
  • Felelősségteljes, változatos, szakmai kihívást jelentő munkakör;
  • Pozitív, alkotó, barátságos légkör;
  • Képzési lehetőségek;
  • Folyamatos szakmai fejlődést elősegítő környezet, programok;
  • Banki szektorban versenyképes jövedelem.

Pályázathoz benyújtandó:
  • fényképes önéletrajz
  • motivációs levél bérigény megjelölésével

Pályázati anyagát az MNB internet oldalán (toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével küldje el hozzánk 2016.07.06-ig! Pályázatát bizalmasan kezeljük!