Az MNB elemző vagy közgazdasági elemző munkatársat keres (x)

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Közgazdasági előrejelzés és elemzés igazgatóságon
Elemző / közgazdasági elemző
munkakör betöltésére

A Magyar Nemzeti Bank Közgazdasági előrejelzés és elemzés igazgatósága közreműködik az MNB monetáris politikai döntéseinek megalapozásához szükséges közgazdasági elemzések elvégzésben, a jegybanki monetáris politikát irányító testület és a jegybank felső vezetése részére döntés előkészítő anyagok, javaslatok kidolgozásában, a monetáris politika vitelét támogató jelzőszámok, előrejelzések kidolgozásában. A szakterület sokirányú szakmai munkájának megismerésére a következő - az MNB honlapján is megtalálható - kiadványok biztosítanak lehetőséget: Inflációs jelentés, Növekedési jelentés, MNB Háttértanulmányok, Hitelintézeti Szemle c. kiadványsorozatok.

Feladatok:
  • A magyar és a nemzetközi gazdaság makrogazdasági folyamatainak elemzése és előrejelzése,
  • Közreműködés az MNB monetáris politikai döntéseit előkészítő elemzések készítésében,
  • Makrogazdasági témájú elemzési, kutatási projektekben való részvétel.

Elvárások:
  • Felsőfokú közgazdasági végzettség,
  • Alapos makro- és mikroökonómiai, statisztikai és ökonometriai ismeretek,
  • Jó analitikus készség, strukturált és pragmatikus gondolkodás,
  • Érdeklődés makrogazdasági és gazdaságpolitikai kérdések iránt,
  • Fejlett írás- és előadókészség magyar és angol nyelven,
  • Kezdeményezőkészség és jó együttműködési készség.

Előnyt jelent:
  • Jártasság elméleti és empirikus közgazdasági modellek alkalmazásában és fejlesztésében,
  • Eviews, Matlab, Stata programcsomagok ismerete,
  • Elemzés, publikáció, tanulmány, gazdasági cikk, stb. írásában szerzett tapasztalat (ez irányú tevékenységet kérjük az önéletrajzban részletezni),
  • Nemzetközi közgazdasági Master képzés, folyamatban lévő vagy megszerzett Ph.D. fokozat.

Amit ajánlunk:
  • Versenyképes fizetés,
  • Felelősségteljes, változatos munkakör,
  • Szakmai fejlődési lehetőség,
  • Publikálási lehetőség.

Pályázati anyagát az MNB internet oldalán (toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével küldje el hozzánk 2016. július 13-ig! Pályázatát bizalmasan kezeljük.