A Takarék Csoport támogatásával jött létre a pécsi pénzügyi labor (x)

Portfolio
Fintelligence Pénzügyi Oktatási Centrumot adtak át Pécsett: a centrumot a Takarék Csoport a Fintelligence Pénzügyi Kultúra Központtal és a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karával közösen hozta létre. Az edukációs célokat szolgáló pénzügyi labor a Magyar Bankszövetség kezdeményezésére formálódó országos Fintelligence Pénzügyi Oktatási Hálózat legújabb tagja.

A Fintelligence pénzügyi oktatási központok olyan országos hálózatot hoznak létre az ország nagy egyetemein, amelynek tagjai a pénzügyi ismeretek terjesztését segítik elő az adott régióban. Ennek az oktató hálózatnak a pécsi központja jött létre a Takarék Csoport támogatásával a mai napon, ahol a 21. századi modern pénzügyi edukációs előadóterem mellett számos érdekes, banktörténeti elemeket felvonultató kiállítóteret is kialakítottak.

A legkorszerűbb technológiával felszerelt központ nagymértékben segíti a pénzügyi műveltség elmélyítését, ideális helyszínt biztosít egyetemi szintű kurzusoknak, konferenciáknak, ismeretterjesztő előadásoknak és iskolás csoportok fogadásának.

A Központ megnyitóján Bártfai-Mager Andrea nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter arra emlékeztetett, hogy pontosan tíz évvel ezelőtt robbant be Magyarországra a pénzügyi világválság, amely megmutatta: pénzügyekben óriási szerepe van a kormányzati és piaci szereplők felelősségének, valamint a lakosság pénzügyi tudatosságának.

A miniszter szerint mindkét területen jelentős előrelépés történt az elmúlt években. Szinte teljes egészében sikerült kivezetni a piacról a rendkívül kockázatos devizaalapú hitelezést, 2015 márciusában pedig megtörtént a deviza-jelzáloghitelek átváltása forintra, és az egyoldalú szerződésmódosítások semmissé váltak.

2013-tól a Magyar Nemzeti Bank a pénzügyi felügyelet feladatkörét is átvette, és egy sor fontos intézkedést hozott a pénzügyi piacok biztonságának erősítése érdekében. Megszülettek az adósságfékek, a fix kamatozású és a minősített fogyasztóbarát hitelek, amelyek egyre nagyobb szeletet hasítanak ki maguknak a hitelpiacon - tette hozzá.



A pénzügyi kultúra fejlesztése terén "példa nélküli összefogás jött létre a kormányzat, a központi bank, a hazai hitelintézetek és oktatási intézmények között. Ennek egyik gyümölcse az az országos Fintelligence Pénzügyi Oktatási Hálózat, amelynek egyik központját most nyitjuk meg itt, a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karának épületében" - hangsúlyozta Bártfai-Mager Andrea, a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter.

A Takarék Csoport komoly szerepet vállal a pénzügyi edukációban, ezért is támogattuk nagy örömmel a pécsi Fintelligence Pénzügyi Kultúra Központ létrehozását

- jelentette ki Vida József, a Takarékbank elnök-vezérigazgatója a pénzügyi labor átadásakor.

Hozzátette: "a korszerű műveltségbe ma már a pénzügyi műveltség, a magas színvonalú pénzügyi tudás is beletartozik. A mi célunk, hogy a pénzügyekben minden korosztály otthonosan mozogjon, s a pénzügyeikben nálunk otthon érezzék magukat".

(x)

© 2024 Portfolio

Impresszum     Szerzői jogok     Jogi nyilatkozat     Médiaajánlat     Adatvédelem     ÁSZF