A Magyar Nemzeti Bank jogtanácsos munkatársat keres (x)

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Jogi igazgatóságára
Jogtanácsos
munkakör betöltésére.

A munkakör célja önálló munkavégzéssel a Magyar Nemzeti Bank elsősorban alapvető feladataival kapcsolatos jogi szolgáltatás nyújtása, így különösen hitel- és treasury ügyletekkel, pénzforgalommal és elszámolásforgalommal kapcsolatos jogi tanácsadás nyújtása, részvétel a döntések előkészítésében a jogszerű működés biztosítása érdekében, közreműködés szerződések és üzletszabályzatok kidolgozásában.

Ezen túl jogtanácsosi feladat még:
  • jogi szakmai közreműködés és a kodifikációs elvárások érvényesítése a MNB rendeletek megalkotása során; valamint
  • részvétel a belső szabályok jogi szempontú véleményezésében.

Elvárások:
  • jogi szakvizsga;
  • pénzügyi szolgáltatásokkal, befektetési szolgáltatásokkal, tőkepiaccal kapcsolatos jogi előírások átfogó ismerete és ez irányú, legalább három éves szakmai tapasztalat;
  • szakmai angol nyelv ismerete;
  • büntetlen előélet;
  • kimagasló precizitás és megbízhatóság;
  • jó problémamegoldó- és együttműködési készség;
  • terhelhetőség, stressz-tűrő képesség.

Az állás betöltéséhez előnyt jelent a bankszakjogászi szakképzettség.

Amit kínálunk:
  • versenyképes juttatások;
  • kihívást jelentő változatos munka.

Pályázati anyagát benyújthatja 2016. február 14. napjáig az MNB internet oldalán (toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat, vagy a job@mnb.hu e-mail címre való elküldéssel.
E-mailben való jelentkezés esetén a tárgyban kérjük feltüntetni a "Jogtanácsos" munkakör megnevezést!

PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT AZ INFORMÁCIÓS ÖNRENDELKEZÉSI JOGRÓL ÉS AZ INFORMÁCIÓSZABADSÁGRÓL SZÓLÓ 2011. ÉVI CXII. TÖRVÉNYBEN FOGLALTAKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK!