Előfizetői tartalom

12 éve nem érkezett ennyi pénz az amerikai alapokba

Portfolio
A szerdán zárult hét nap során 2001 óta nem látott tőkebeáramlás érkezett az amerikai részvényalapokba, az aktív alapok 7,5 milliárd dollárral gazdagodtak, míg a passzív alapok 10,8 milliárd dollárral. Szakértők szerint a befektetők a költségvetési szakadéktól tartva nem mertek részvényalapokat venni az év végén, viszont miután politikai kompromisszum született, végre nem volt gátja a nagyobb vételeknek. A részvényalapok számára a tér megnyílhat felfelé, többek között azért, mert az adókörnyezet várhatóan nem fog előnytelenül megváltozni - írja a Reuters.

A Lipper friss adatai szerint a január 9-ével zárult héten összességében 7,53 milliárd dollárnyi friss pénz érkezett az aktívan kezelt amerikai részvényalapokba, amire korábban csak 2001-ben volt példa. A befektetői érdeklődés drámai megemelkedését az indukálta, hogy sikerült az utolsó utáni pillanatban elkerülni a költségvetési szakadékot, végül nem léptek életbe...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés