Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek
Árfolyam

OTP árfolyam

Ma:
|
Átlag:
  • Mai forgalom
  • Elmúlt 30 kereskedési nap átlagforgalma
OTP ajánlati könyv
Vétel
ajánlat
db
kum
HUF
HUF kum
db
db árf.
Eladás
árf. db kum
db
HUF kum
HUF
ajánlat
db
OTP kötéslista
Idő Ár Darab Érték
OTP statisztikák, mutatók
Kapitalizáció (millió HUF): 5196800.1856
Nyitó ár: 18500
Előző záró ár: 18500
Napi átlagár: 18569.724315
180 napos átlagár: 17810.45496765
360 napos átlagár: 16443.451995277
Napi minimum: 18415
Napi maximum: 18630
Éves minimum: 12770 2023-09-25
Éves maximum: 18890 2024-07-24
Történelmi minimum: 1232 2009-03-06
Történelmi maximum: 19590 2021-11-05
Forgalom (db): 232185
Forgalom: 4311611440
Árfolyamváltozás 1 hó: 1.4254385964912%
Árfolyamváltozás 6 hó: 10.119047619048%
Árfolyamváltozás 12 hó: 25.936010891763%
Adatlap
OTP
Rating
Értékpapír megnevezése OTP Bank share
Értékpapír kibocsátója OTP Bank Plc.
Részvényfajta Ordinary share
Értékpapír előállítási módja Dematerializált
ISIN HU0000061726
Kijelzés módja (ticker) OTP
Értékpapír névértéke 100 HUF
Bevezetett értékpapír mennyisége (db) 280 000 010
Osztalékjogosultság Full year
Bevezetési nap 1995-08-10
Első kereskedési nap 1995-08-10
Tőzsdei kategória Prime
Kereskedés pénzneme HUF
Bevezetési ár 1200
Az adatok forrása: Budapest Stock Exchange
Az adatok jellege: késleltetett.

A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...

Tovább
Az oldalon az OTP árfolyamalakulását lehet nyomon követni.

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
PORTFOLIO RATING | Az átláthatóbb befektetésekért
Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!

Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Videóajánló
OTP hírek

Holnap jön a Fed kamatdöntése, kivártak ma a befektetők

Ma reggel az ázsiai tőzsdék többsége emelkedett, a japán részvénypiac viszont esett, ott a jen erősödése tartotta nyomás alatt az árfolyamokat. Az európai tőzsdék erősödtek, és az amerikai részvénypiacok is pluszban nyitottak, bár később kisebb lefordulás történt, majd végül a tegnapi záróértékeik közelében fejezték be a napot. A befektetők alapvetően a hét legfontosabb eseményére, az amerikai jegybank szerdai kamatdöntő ülésére figyelnek.

Emelkednek ma reggel a hazai blue chipek

Emelkedéssel kezdik a keddi kereskedést az irányadó európai indexek, és a magyar tőzsde is felfelé vette az irányt a nyitást követő percekben.

Minimális eséssel zárt a BUX

Az ázsiai piacok ma nem sok indikációt adtak a hangulatra, ugyanis Kínában, Dél-Koreában, és Japánban is zárva tartottak a tőzsdék. A hongkongi piac esett, miután Kína a hétvégén egy sor aggasztó gazdasági adatot tett közzé: az augusztusi gyári termelés, a kiskereskedelmi forgalom és a beruházások száma elmaradt a várakozásoktól. Ami Európát illeti, itt a vezető részvényindexek mérsékelt eséssel kezdték meg az új hetet, míg az USA-ban vegyesek a mozgások. Makrogazdasági események szempontjából az egész világ egyetlen eseményre készül: a Fed szerdai kamatdöntésére.

Kis eséssel zárt a BUX

Kis eséssel fejezte be a hétfői kereskedést a BUX, miközben az európai és az amerikai részvénypiacokon vegyes a kép.

Kis esés a magyar tőzsdén

Az európai piacokon mérsékelt eséssel indult a nap, ebbe a mintába illik bele a magyar tőzsde is ma reggel.

2024 legjobb hetét zárták az amerikai tőzsdék

Reggel Ázsiában felemás teljesítményt nyújtottak a vezető részvényindexek, ezt követően Európában jó hangulatban telt a kereskedés, valamint Amerikában is erősödtek az indexek. Gazdasági események szempontjából a hét vége is tartogatott izgalmakat: ma az USA-ban a Michigan Egyetem fogyasztói hangulatról és inflációs várakozásokról szóló felmérését ismertették.

Felpattant a Mol

A kereskedési idő felénél a Mol a legjobban teljesítő hazai blue chip.

Ugrik a Richter

Kisebb emelkedéssel indul a nap a magyar tőzsdén, a nyitást követően percekben a Richter a legjobban teljesítő hazai blue chip.

Sürgető a zöld átállás - Aki átélte a nyári hőhullámot, az pontosan tudja, hogy mit kell tennie

"A bankoknak alapvető feladata, hogy a zöld átállást finanszírozzák. Nyilvánvalóan a saját működésük szempontjából fontos az is, hogy a kockázatokat csökkentsék, de alapvető szerepük, hogy megteremtsék a lehetőségét annak, hogy a gazdaság átálljon. Általában igaz, hogy sokkal több pénz áll rendelkezésre, mint ahány projekt, ami jó hír az ügyfeleknek, hiszen kedvező finanszírozást tudnak találni. Fel kell készülnünk arra, hogy bizonyos ügyfeleink működési modellje nem fenntartható hosszú távon, őket támogatni kell abban, hogy átalakítsák a működésüket, hogy hosszú távon is az ügyfeleink maradhassanak. Arra is fel kell készülnünk, hogy nagyon sokaknak - itt elsősorban a lakossági ügyfélkörre gondolok - alkalmazkodniuk kell a megváltozott környezethez. Magyarországon ezt nem kell magyarázni, aki átélte az idei nyári hőhullámot, az pontosan tudja, hogy melyek azok az átalakítások, amiket tennie kell a saját lakásával, házával, életkörülményeivel kapcsolatban. Ezekben szolgáltat az OTP lehetőséget és finanszírozást." - mondta el Pókos Gergely, az OTP Bank Zöld Program Igazgatóságának ügyvezető igazgatója.

A cikk megjelenését az OTP Bank támogatta.

Széttépték a Nyomdát

Kedvező hangulatban zajlott a kereskedés a magyar tőzsdén, a hazai nagypapírok közül az OTP teljesített legjobban, a nap sztárja pedig a midcapek piacán az Állami Nyomda volt.

Egyre feljebb az OTP

Az OTP vezetésével egyre feljeb kerül a magyar tőzsde, jelenleg 0,7 százalékos pluszban a BUX.

A rossz nemzetközi hangulat ellenére is pluszban zárt a magyar tőzsde

Délutánra elkezdett romlani a hangulat tőzsdéken, miután az amerikai piacok nagyobb mínuszba kerültek az inflációs adatok megjelenését követően. A nemzetközi piacokon látott hangulatromlás a magyar tőzsdét is lefelé húzta, de a BUX-nak sikerült minimális emelkedéssel zárnia.

Bizonytalan mozgások a tőzsdéken

Az ázsiai tőzsdék ma nagyrészt emelkedtek a vártnál jobb kínai külkereskedelmi statisztikákat követően, míg Európában a napközben vegyes mozgások után vörösben álltak meg a vezető indexek. Délután érkezett a nagy lefordulás az autóipari részvények mélyrepülése miatt. Az USA-ban eközben folytatódik a visszapattanás a technológiai részvények vezetésével. Reggel megérkezett a magyar inflációs adat, ami jóval alacsonyabb lett a júliusban mért értéknél, és az elemzők által vártnál is kedvezőbben alakult. Fontos bejelentést tett emellett a Mol: az olajtársaság megállapodást kötött a folyamatos kőolajszállításról a Barátság kőolajvezetéken keresztül, ami a befektetők számára megkönnyebbülést jelent a szállítás kapcsán hónapok óta húzódó bizonytalanságok után – a bejelentés után emelkedett a Mol árfolyama.

Jól indul a nap a magyar tőzsdén

A tegnapi alulteljesítés után ma felülteljesítő a magyar tőzsde Európában, részben a Molnak köszönhetően, amely tegnap bejelentette, hogy megállapodásokat kötött kőolajszállítókkal és csővezeték-üzemeltetőkkel a kőolaj folyamatos szállításának biztosítására a Barátság kőolajvezetéken Oroszországból, Fehéroroszországon és Ukrajnán keresztül, Magyarországra és Szlovákiába.

Erős napot zártak az amerikai tőzsdék

A vártnál gyengébb pénteki munkaerőpiaci adatra megütötték a tőzsdéket, 1-3 százalék közötti esést szenvedtek el a vezető amerikai indexek a múlt hét végén. Ezek után Ázsiában is hasonló volt a helyzet, az új kereskedési hét gyengén indult a térségben, viszont Európában már emelkedést láthattunk, és az USA-ban is megérkezett a felpattanás. A héten hazai és külföldi inflációs jelentésekre, az amerikai elnökjelölti vitára, és többek között az EKB kamatdöntésére lesz érdemes figyelni.

Eséssel indult a hét a magyar tőzsdén

A hazai nagypapírok vegyesen zárták a hét első kereskedési napját: amíg a Richter emelkedett, addig a Magyar Telekom árfolyama stagnált, az OTP és a Mol pedig kisebb mínuszban zárt.

Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ursula von der Leyen bejelentette az EU új vezetőit, meglepő terület juthat a magyar jelöltnek