Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek
Árfolyam

Richter árfolyam

Ma:
|
Átlag:
  • Mai forgalom
  • Elmúlt 30 kereskedési nap átlagforgalma
RICHTER ajánlati könyv
Vétel
ajánlat
db
kum
HUF
HUF kum
db
db árf.
Eladás
árf. db kum
db
HUF kum
HUF
ajánlat
db
RICHTER kötéslista
Idő Ár Darab Érték
RICHTER statisztikák, mutatók
Kapitalizáció (millió HUF): 1855361.7313
Nyitó ár: 9890
Előző záró ár: 9940
Napi átlagár: 9945.415852
180 napos átlagár: 9414.0409043675
360 napos átlagár: 9212.7175323548
Napi minimum: 9890
Napi maximum: 9980
Éves minimum: 8420 2023-11-02
Éves maximum: 9980 2024-07-26
Történelmi minimum: 2204 2005-01-04
Történelmi maximum: 9980 2024-07-26
Forgalom (db): 167800
Forgalom: 1668840780
Árfolyamváltozás 1 hó: 4.9630411826822%
Árfolyamváltozás 6 hó: 6.8817204301075%
Árfolyamváltozás 12 hó: 12.698412698413%
Adatlap
Richter
Rating
Értékpapír megnevezése Richter Gedeon share
Értékpapír kibocsátója Chemical Works of Gedeon Richter Plc.
Részvényfajta Ordinary share
Értékpapír előállítási módja Dematerializált
ISIN HU0000123096
Kijelzés módja (ticker) RICHTER
Értékpapír névértéke 100 HUF
Bevezetett értékpapír mennyisége (db) 186 374 860
Osztalékjogosultság Full year
Bevezetési nap 1994-11-09
Első kereskedési nap 1994-11-09
Tőzsdei kategória Prime
Kereskedés pénzneme HUF
Bevezetési ár 1330
Az adatok forrása: Budapest Stock Exchange
Az adatok jellege: késleltetett.

A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...

Tovább
Az oldalon a Richter árfolyamalakulását lehet nyomon követni.

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
PORTFOLIO RATING | Az átláthatóbb befektetésekért
Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Kereskedés külföldi részvényekkel

Kezdőként hogyan tudsz külföldi részvényekkel kereskedni? Melyek lehetnek a kiválasztás szempontjai?

Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!

Videóajánló
Richter hírek

Nagyot mentek az amerikai tőzsdék

Felemás hangulatban telt a kereskedés reggel Ázsiában, de az európai tőzsdéken már látszik némi hangulatjavulás a hét korábbi részében látott eséshez képest. Megérkeztek ma a havi amerikai PCE-adatok, amelyek a várakozásoknak megfelelően az infláció további lassulását mutatták, ám mivel a tegnap megjelent második negyedéves adat már magában foglalta a júniust is, így nagy meglepetése nem lehetett számítani.

Hiába az erős amerikai GDP-adat, oda lett a lendület Amerikában

Az elmúlt időszakban alaposan elromlott a hangulat a tőzsdéken, a befektetők még inkább elkezdték adni az amúgy is gyengélkedő technológiai részvényeket a Tesla és a Google anyacégének legfrissebb negyedéves jelentése után, ez pedig a vezető részvényindexek teljesítményében is jelentősen meglátszott. Az USA-ban kisebb fellélegzést láthattunk a kereskedés első szakaszában, a meglepően erős GDP-adat után. A csütörtöki zárásra viszont elfogyott a lendület, a nap végén a Dow Jones értéke csupán szerény erősödést mutatott, míg az S&P 500 és a Nasdaq értéke csökkent.

Gyengélkedett ma a magyar tőzsde, esett az OTP

Az elmúlt időszakban alaposan elromlott a hangulat a tőzsdéken, főleg az amerikai technológiai szektortól kezdtek el elfordulni a befektetők, amire néhány nagy amerikai tech cég héten megjelent gyorsjelentése is rátett egy lapáttal. A negatív hangulatban a mai nap sem hozott változást, gyakorlatilag egész nap esett a piac és ez alól a magyar tőzsde sem tudott kibújni.

Nyomás alatt a magyar tőzsde

A rossz nemzetközi hangulat a magyar tőzsdét sem hagyja érintetlenül, esik a BUX index, bár sok más európai indexnél mérsékeltebb a mínusz.

Lefordultak a tőzsdék, nagyot zuhant a Nasdaq

A vegyes hangulatban telt ázsiai kereskedést követően eséssel indult a kereskedés Európában, és Amerikában is mínuszban nyitottak a tőzsdék. Gazdasági események szempontjából mozgalmas volt a nap, idehaza béradatok, külföldön pedig beszerzésimenedzser-index adatok érkeztek Európából és Amerikából is, emellett negyedéves vállalati gyorsjelentések mozgatják a tőzsdéket, különösen a bankszektorból és a technológiai vállalatoktól. Utóbbiaktól nagyon elpártoltak a befektetők a szerdai kereskedésben.

Várakozással telt a kedd az amerikai tőzsdéken, történelmi csúcson a BUX

A tegnapi amerikai rali után az ázsiai tőzsdéken a lendület mára fogyni kezdett, csak vegyes mozgásokat láttunk, és a nap első felében Európában is iránykereséssel telt a nap, csupán délutánra kezdett el javulni a hangulat, bár az amerikai tőzsdék mai oldalazása az európai lendületet is visszafogta.

Csúcsot döntött ma a magyar tőzsde

Emelkedéssel zárta a keddi kereskedést a magyar tőzsde, a BUX index napon belül új történelmi csúcsot állított be.

Nagyot mentek ma az amerikai tech papírok

Vasárnap Joe Biden bejelentette, hogy visszalép a 2024-es amerikai elnökválasztástól. A befektetők és piaci elemzők véleménye egyelőre megoszlik arról, hogy milyen hatással lesz ez a döntés a piacokra. Ami viszont biztos, hogy az ázsiai piacokon vegyes hangulatban telt a kereskedés a váratlan kínai kamatvágást követően: a vezető indexek közül csak a Hang Seng tudott pluszban zárni. Ezt követően az európai tőzsdéken határozott emelkedést láthattunk, és a Nasdaq vezetésével az amerikai tőzsdék is felpattantak.

Jó napja volt a magyar tőzsdének

A pozitív nemzetközi hangulatból a magyar tőzsde is kivette ma a részét, a blue chipek közül egyedül a Mol zárt mínuszban.

Közel 3 éves csúcson az OTP

A kedvező nemzetközi hangulatnak köszönhetően hamar ledolgozta a nap elején látott mínuszokat a magyar tőzsde, a blue chipek ennek ellenére azonban vegyes képet mutatnak: emelkedik az OTP és a Richter, stagnál a Telekom, a Mol pedig mínuszban van.

Figyelemre méltó esés alakult ki az amerikai tőzsdéken az informatikai káosz után

Minden idők egyik legnagyobb globális informatikai káoszát okozta péntek reggelre az, hogy a Crowdstrike kiberbiztonsági cég egyik szoftverfrissítése a Microsoft Windows összeomlását okozta, és ez rengeteg vállalat működését (átmenetileg) ellehetetlenítette, vagy súlyos fennakadásokat okozott többek között a légiközlekedésben, és a tőzsdei kereskedésben is. Ezzel együtt az európai piacok után az amerikai indexek is csak mérsékelt esést mutattak, igaz maga a CrowdStrike részvényindexe zuhant a botrány hatására.

Nincs megállás, folytatódott az esés az amerikai tőzsdéken

Szerdán nagy ütést kaptak az amerikai részvénypiacok, az esés pedig csütörtökön is folytatódott, az élen a tech szektor részvényei álltak. A hangulatromlás a magyar tőzsdét nem hatotta meg, a BUX index új történelmi csúcsra emelkedett.

Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Kiderült: szép csendben gigaösszegű devizahitelt vett fel Kínától a magyar állam