Mi történik az orosz és az ukrán banknál?
Az OTP-nél most az a legizgalmasabb, hogy mi történik az orosz és az ukrán operációban. A bankcsoport egyelőre mindkét országban kitart, annak ellenére, hogy a háború miatt Ukrajnában nyilvánvalóan nem könnyű most működtetni a bankot, Oroszországban pedig a nemzetközi szankciók nehezítik a működést, ráadásul Ukrajna is felszólította a nyugati cégeket, köztük az OTP-t is arra, hogy a lehető leghamarabb hagyják el az orosz piacot, a többi kormányt és a fogyasztókat pedig arra, hogy bojkottálják ezeket a cégeket, amíg be nem szüntetik oroszországi működésüket.
Hogy mi történik az OTP-nél ebben a két operációban, azzal kapcsolatban Csányi Sándor beszélt az április közepi közgyűlésen. Az ukrán bank kapcsán Csányi Sándor akkor azt mondta, hogy az ottani helyzet az OTP stabilitását nem veszélyezteti. Tavaly az ukrán bank a bankcsoport eredményéhez 40, az orosz 38 milliárd forintot tett hozzá, ez a két eredmény a bankcsoport profitjának 15 százaléka. Mérlegfőösszegben az ukrán bank részesedése 3,6 százalék, az oroszé 2,9 százalék.
Ha mindkét bankot le kellene írni, akkor a tőkemegfelelés 150 bázisponttal csökkenne.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. A Signature PRO szolgáltatás havi díja jelenleg 2490 forint, ami augusztus 13-tól 2990 forintra emelkedik. A hozzáférés egy évre is megvásárolható, amelynek díja 29845 forint, így tehát még jobban megéri éves előfizetésre váltani. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!