A részvénykiválasztás 7 szabálya - Díjmentes, interaktív online előadás
Ahhoz, hogy sikeresen navigáljunk a részvényvásárlás világában, fontos megértenünk néhány alapvető szabályt és mutatót. Soron következő díjmentes előadásunkon bemutatjuk a részvénykiválasztás 7 kulcsfontosságú szabályát, amelyek segítenek abban, hogy okos döntéseket hozzunk a befektetéseink terén.
-
Tőkehozam (Return on Invested Capital - ROIC): A ROIC az egyik legfontosabb mutató egy vállalat teljesítményének értékeléséhez. Ez a mutató azt mutatja meg, hogy a vállalat mennyi jövedelmet termel az összes befektetett tőkéhez képest. Magas ROIC érték általában jó befektetési lehetőséget jelez.
-
Bevételek Növekedése: Figyeljük az olyan vállalatokat, amelyek stabilan növelik bevételeiket, mivel ezeknek a vállalatoknak nagyobb esélyük van a hosszú távú sikerre.
-
Nyereség Növekedése: Olyan vállalatokat keresünk, amelyek folyamatosan növelik nyereségüket, mivel ezek hosszú távon is versenyképesek lehetnek.
-
Kibocsátott részvények száma: Fontos megfigyelni, hogy a vállalatok mennyi új részvényt bocsátanak ki. Ha a kibocsátott részvények száma gyorsan nő, az megnövelheti a meglévő részvények értékvesztésének kockázatát.
-
Hosszú Lejáratú Adósság per Szabad Cashflow kisebb, mint 5: A vállalat pénzügyi stabilitásának értékeléséhez vizsgáljuk meg a hosszú lejáratú adósság és a szabad cashflow arányát.
-
Szabad Cashflow: A szabad cashflow azt mutatja meg, hogy a vállalat mennyi szabad készpénzt termel a működése során. Ez a pénzösszeg felhasználható fejlesztésekre, osztalékfizetésekre vagy adósságcsökkentésre.
-
Ár a Szabad Cashflowhoz képest: Az árat mindig össze kell hasonlítani a szabad cashflowval. Ha a részvények olcsóbbak a szabad cashflow alapján, akkor azok lehetnek jó befektetési lehetőségek.
Röviden összefoglalva, kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!
Regisztráció és további információ
Időpont: 2023. október 01. 19:00 - 20:00
Helyszín: az internet
Ha érdekel a hosszú távú tőzsdei befektetés, ajánljuk figyelmedbe a Sikeres tőzsdei vagyonépítés videókurzust.
Shortolás, hogyan profitálhatsz az árfolyam csökkenéséből?
Hogyan mérjük a tőzsdei hozamot?
Befektetés inflációs környezetben
Címlapkép forrása: Javier Ghersi Todos los derechos reservados. via Getty Images