Esés után megnyugodott estére a forint

Portfolio
Hétfőn ismét esésnek indult a forint: az euróval szembeni jegyzések a reggeli 392,5-ről délutánra 395 fölé lendültek, majd a nap további részében 395 körül oldalazott az árfolyam.mGazdasági események szempontjából különösen a szerdai nap hozhat nagyobb elmozdulásokat a piacokon, ugyanis az esti órákban ismerteti kamatdöntését a Federal Reserve, majd az azt követő sajtóeseményen Jerome Powell elnök iránymutatására figyelhetnek a befektetők.

Esés után megnyugodott estére a forint

Az elmúlt órákban nem volt érdemi mozgás a bankközi forintpiacon, azaz 395 körül oldalazott az euró jegyzése. A dollár az esti kereskedésben is erősödni tudott az euróval szemben, a jegyzések 1,0870-ig ereszkedtek, így a dollár/forint kurzus 363,4-ig emelkedett.

Oldalazik a forint késő délután

A forint egyelőre nem talált momentumot, hogy a napi veszteségét ledolgozza az euróval és a dollárral szemben. Az amerikai devizával szemben 363 környékén oldalazik a magyar fizetőeszköz, de inkább a gyengülés irányába mozdult el a kurzus.

Az euróval szemben sem talál erőt a forint: 395-nél mozog jelenleg a váltás.

Megint erősödik a dollár az euróra

Újabb erősödési menetbe kezdett a dollár az euróval szemben, ami hamarosan a forintárfolyamra is kihathat majd. Most már napon belül 0,06 százalékot zárkózott a zöldhasú a nyitószinthez képest.

Picit visszajött a forint

Miután már egészen 395,3 forintig ment fel az euróárfolyam, nem sokkal 16:00 után már tudott 395 alá nézni a kurzus, de egyelőre inkább oldalazik a magyar deviza, mint erősödne.

Leverték az eurót a dollárhoz képest

A mostani forintgyengülést részben az magyarázza, hogy a dollár visszaerősödött az euróra, ami hagyományosan lehúzza a forintot is.

A dollár egyébként a forinthoz képest is szépen erősödik emiatt:

Újra ütik a forintot

Délelőtt csak tesztelte, de kora délutánra már át is vitte a forint a 395-ös szintet az euróval szemben. Ez azért is érdekes, mert a Fibonnacci-szintek közül 394,5-nél látszik az első ellenállás, tehát e fölé gyengülve a következő fontos szint a 399-nél húzódó trendvonal. Egyébként most már a múlt heti nyitószint közelében van a forint.

Devizapárok, indexek, árutőzsdei termékek, részvények, CFD-k. Minden, ami a hullámzó árfolyamok kapcsán megdobogtatja egy trader szívét. Portfolio Trader

Oldalazott a forint az elmúlt órában

Nem volt érdemi elmozdulás a forint árfolyamában az elmúlt egy órában: az euróhoz képest marad 394,6-394,8 közötti sávban, de most ismét enyhe gyengülésnek indult.

A dollárral szemben viszont most egy gyorsabb értékvesztés indult a forintnál, és felszúrt az árfolyam 362,45 fölé, pedig az elmúlt órában inkább korrigált a magyar deviza és visszatalált a 362-es szint alá is.

Már a 395-öt is koccolta a forint

A forintárfolyam megérintette a 395-ös szintet is – legalábbis a tick charton –, miközben még 392,9-nél kezdte a napot az euróval szemben a magyar deviza. Bár érkeztek az euróövezetből jobb adatok, most nem igazán van olyan hír, ami különösebben indokolná a napon belüli, eddigi két egységnyi gyengülést.

Az EU kereskedelmi többletet produkált

Az Eurostat friss adatai szerint az euróövezet külkereskedelmi szaldója januárban jelentős változáson ment keresztül az előző év azonos időszakához képest: többlettel árucikkeket zárták az év első hónapját.

Az EU kereskedelmi többletet produkált

Minimálisan korrigált a forint

Egyelőre a magyar deviza nem igazán talált erőre hétfő délelőtt, mivel talán már a jövő heti kamatdöntésre készülve a piacok enyhén elkezdték húzni. Az euróárfolyam egészen 394,7 fölé szökött fel, ahonnan csak minimálisa, 394,3-ig tudott visszakorrigálni a kurzus.

Teljesen más pályán van Norvégia, mint a világgazdaság

Norvégia januári gazdasági teljesítménye felülmúlta a várakozásokat, ami a globális kihívásokkal szembeni ellenálló képességet jelzi.

Teljesen más pályán van Norvégia, mint a világgazdaság

Érezhetően gyengül a forint

Gyakorlatilag parallel gyengül a forint az euróhoz és a dollárhoz képest. A közös európai valutával szemben már 394 fölé gyengült, ami már érzékelhető, 0,3 százalék feletti napon belüli korrekciónak számít.

A dollárhoz képest az árfolyam egyelőre csak 0,25 százalékos leszakadásban van, a magyar deviza így is már 361,6 felett jár.

Kis lépésekben folytatódik a gyengülés

A forint egyelőre nem talált erőre, most már a 393,75 feletti sávba is benézett az euróhoz képest. Egyelőre még nem jelentős a napon belüli változás.

Megint nőtt a kínai munkanélküliség, itt a héthónapos rekord

A kínai Nemzeti Statisztikai Hivatal által közzétett adatok szerint a kínai városi munkanélküliségi ráta enyhén, 5,3%-ra emelkedett 2024 februárjában, az előző havi 5,2%-ról. Ez tavaly júliusa óta a legmagasabb adat.

Megint nőtt a kínai munkanélküliség, itt a héthónapos rekord

Lassan indult a nap, gyors volt a kilengés

A forint eleinte csak minimálisan tudott erősödni a reggeli órákban, de benézett egészen a 392,4-es szintig az euróhoz képest. Ezt követően viszont gyorsan 393,4-ig gyengült vissza, ami már egy egységnyi elmozdulást jelent.

Már mindenki leírja a német gazdaságot

A Bloomberg friss felmérése szerint Németország recesszióba került, az elemzők 2024 első negyedévére a bruttó hazai termék (GDP) 0,1%-os csökkenését jósolják. Ezzel lefelé módosították a korábbi előrejelzéseket, amelyek stagnálást vártak a gazdaságban ugyanebben az időszakban. Mindez Magyarország számára is rossz előjel a két ország erős gazdasági kapcsolatai miatt.

Már mindenki leírja a német gazdaságot

Meddig tarthat a forint szárnyalása?

Az euróval szemben múlt héten már a 400-as szint közelében is volt a jegyzés, azóta azonban több mint 7 egységet erősödött vissza a forint, jelenleg pedig a 392,8-as szinten áll az EUR/HUF kurzusa.

A dollár múlt hét szerdai látványos erősödése ezúttal nem hozott további forintgyengülést, a zöldhasúval szemben a 360,78-as szinten áll a jegyzés hétfő reggel.

A héten az EUR/USD-re is érdemes lesz figyelni, különösen mivel szerda este tartja kamatdöntését a Federal Reserve. A várakozások szerint pedig ugyan kamatcsökkentésre még nem kerül most sor, de Jerome Powell elnök iránymutatása minden bizonnyal nagyobb hullámokat vet majd a piacokon.

Címlapkép forrása: Getty Images

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ

© 2024 Portfolio

Impresszum     Szerzői jogok     Jogi nyilatkozat     Médiaajánlat     Adatvédelem     ÁSZF