FONTOS Babaváró hitel: több millió forintot is spórolhatnak egyes családok a friss változással
Estére vesztett lendületéből a forint

Estére vesztett lendületéből a forint

Pénteken a Fitch Ratings Magyarország adósságbesorolásának kilátását a korábbi negatív kilátást stabilra javította, eközben a kínai vezetés jelezte, hogy jövőre bátrabb fiskális és monetáris politikát kíván folytatni. A forint nagyot erősödött délelőtt az euróval és a dollárral szemben is, de a délutáni órákban már oldalazott az árfolyam, estére pedig péntek esti szintek közelében mozgott.
A forint és a magyar gazdaság kilátásairól is szó lesz a december 10-ei Befektetői Klubunkon.

Barry Eichengreen: Oroszország nem tudja megdönteni a dollár uralmát

Barry Eichengreen: Oroszország nem tudja megdönteni a dollár uralmát

Az oroszországi Kazanyban októberben megrendezett BRICS-csúcs, mint ahogy minden csúcstalálkozónál ez megszokott, jórészt a fotózkodás jegyében telt. A csúcs másik fő történése is inkább szimbolikus volt, mint érdemi: az orosz pénzügyminisztérium és a központi bank bemutatta a „nemzetközi monetáris és pénzügyi rendszer javításáról” szóló jelentését, amely alatt az orosz tisztviselők nyilvánvalóan azt értették, hogy „alternatívát kell találni a fegyverként használt dollárral szemben”.

Újra célkereszt került a forintra, estére beindult a visszagyengülés

Újra célkereszt került a forintra, estére beindult a visszagyengülés

A szerdai után a csütörtöki kereskedésben is határozottan erősödött a forint, miután szerda reggel még kétéves mélypontja közelében járt. Az euró jegyzése 415 felettről másfél nap leforgása alatt 411,5-ig ereszkedett, és mivel közben a dollár gyengült, így vele szemben még nagyobb volt a forinterősödés, a 390 alatti tartományba is benézett az árfolyam. Estére viszont elfogyott a lendület, elindult a forint visszagyengülése. A pénteki kereskedés során két kulcsfontosságú esemény is lesz a forint számára: egyrészt délután fél 3-kor érkeznek az átfogó amerikai munkaerőpiaci adatok, másrészt este 10 óra után nyilvánosságra hozza a Fitch Ratings a magyarországi hitelminősítését. Az aktuális besoroláshoz leminősítést valószínűsítő negatív kilátást rendelt már korábban az intézmény, így benne van a levegőben egy osztályzatrontás is.

Meddig gyengülhet a forint? – Friss felmérési eredmény érkezett

Meddig gyengülhet a forint? – Friss felmérési eredmény érkezett

Egy, három, és hat hónapos időtávon is 410-nél lehet a forint az euróval szemben a banki előrejelzések mediánja szerint, egy éves távon viszont 415 közelébe visszagyengülhet a magyar fizetőeszköz – derült ki a Reuters piaci elemzők körében végzett, csütörtökön közzétett felméréséből.

Megtévesztő pesszimizmus: Európa kilátásai sokkal jobbak annál, mint ahogy azt bárki gondolta volna

Megtévesztő pesszimizmus: Európa kilátásai sokkal jobbak annál, mint ahogy azt bárki gondolta volna

Európa gazdasága az elmúlt években sokkal jobban teljesített, mint azt várták, és a többség várakozásával ellentétben a kilátások sem borúsak az eurózónában – mondta Philipp Carlsson-Szlezak, a Boston Consulting Group (BCG) globális vezető közgazdásza a Portfolio-nak adott interjúban. A közgazdász szerint az Egyesült Államok kilátásai sokkal jobbak, mint Európáé, de a Trump-kormány esetleges vámpolitikája egyben lehetőséget is jelent Európa számára, hogy újratervezze gazdasági modelljét. Kína növekedésének lassulása természetes jelenség, és évtizedekig is eltarthat az az átalakulás, amit a kínai vezetés célul tűzött ki maga elé. A Shocks, Crises, and False Alarms című könyv szerzőjével Budapesten beszélgettünk, és az interjú során szó volt még a kamatkilátásokról, az amerikai államadósság és külső egyensúly problémájáról, a közgondolkodásban uralkodó pesszimizmusról, valamint arról, hogy miért tévednek rendszeresen a makrogazdasági előrejelzések.

Fokozza devizavásárlásait az orosz kormány

Fokozza devizavásárlásait az orosz kormány

Az orosz pénzügyminisztérium bejelentette, hogy az elkövetkező hétben növelni fogja a halasztott deviza- és aranyvásárlások volumenét. A döntés hátterében az áll, hogy a központi bank a múlt héten az év végéig felfüggesztette a devizavásárlást a pénzügyi piacokra nehezedő nyomás enyhítése érdekében, miután a rubel többhavi mélypontra zuhant.

Kitörés előtt a forint - Jön a következő szintugrás?

Kitörés előtt a forint - Jön a következő szintugrás?

Sorra éri el a különböző, több éves mélypontokat a forint a főbb devizákkal szemben, ahogy arról nemrég beszámoltunk, az utolsó negyedévben csak az orosz rubel szenved jobban a magyar fizetőeszköznél. A grafikonok sem mutatnak túl szép képet, ráadásul most újabb szintugrás jöhet az euróval szemben.

A forint a második legjobban szenvedő deviza eddig az utolsó negyedévben

A forint a második legjobban szenvedő deviza eddig az utolsó negyedévben

A forint euróval szembeni árfolyama idén sokáig egy már-már unalmasnak tűnő kereskedési sávban mozgott, stabilan. Szeptember végén viszont megváltozott valami, és a hazai fizetőeszköz leértékelődése begyorsult. Olyannyira, hogy vizsgálódásunk szerint az idei utolsó negyedév eddig eltelt két hónapjában a második legnagyobb veszteséget szenvedte el az euró ellenében. De lényegében minden fizetőeszközzel szemben veszít értékéből, legyen az lengyel zloty, cseh korona, román lej, vagy a török líra, egy devizát kivéve. Mutatjuk, miért történik mindez, és egyáltalán véget érhet-e ez a folyamat.

Kétéves mélypontnál szenved a forint, 415 felett járt az euró

Kétéves mélypontnál szenved a forint, 415 felett járt az euró

Kétéves mélypontra esett hétfőn a forint az euróval szemben 415 feletti szinten a francia kormány- és költségvetési válság, a még erősebb dollár és a Moody's felőli múlt heti döntés miatt, amelyben a hitelminősítő rontotta Magyarország kilátásait. A héten fontos események következnek, amelyek szintén piacmozgató hatásúak lehetnek.

Jövő héten tartjuk az idei utolsó klubunkat, amelyen szóba kerül a forintárfolyam várható alakulása is.

Zsiday: két út van a forintgyengülés megállítására

Zsiday: két út van a forintgyengülés megállítására

Magyarországon egyszerre szeretnének alacsony kamatokat és stabil forintot, de a két cél egyidejű megvalósítása jelenleg nem lehetséges – írja legújabb blogbejegyzésében Zsiday Viktor, a Citadella Alap portfóliómendzsere.

Eljött a lefordulás a kriptopiacon

Eljött a lefordulás a kriptopiacon

Donald Trump győzelmének hatására több fontos rekord is megdőlt a kriptopiacon novemberben, a bitcoin árfolyama pedig 100 000 dollár közelébe emelkedett. A rendhagyó emelkedés után azonban lefordulással indul a hónap a kriptopiacon.

Szigorú hangnemben szólalt meg a japán jegybankár, 16 éves csúcsra ugrottak a hozamok

Szigorú hangnemben szólalt meg a japán jegybankár, 16 éves csúcsra ugrottak a hozamok

A japán államkötvények hozama jelentősen emelkedett hétfőn, miután a Bank of Japan (BOJ) kormányzójának nyilatkozata felerősítette a kamatemelési várakozásokat. A piac most már decemberre is lehetségesnek tartja a monetáris szigorítást, ami komoly hatással lehet a japán és a globális pénzügyi piacokra egyaránt.

A 413-as szinten fejezi be a forint az izgalmas hetet

A 413-as szinten fejezi be a forint az izgalmas hetet

Mozgalmas hetet hagy maga mögött a forint. A hazai fizetőeszköz euróval szembeni árfolyama a 415-ös szint felett is járt a napokban, ami új kétéves forintmélypontnak felel meg. A forint esése megint kilógott a régióból, a lengyel zloty ellenében például pénteken is új történelmi mélyponton volt. Voltak ugyanis meghatározó, piacbefolyásoló magyarországi fejlemények, mint például az új jegybankelnök személyének péntek reggeli ismertetése, majd késő este, a piaczárást követően a Moody’s verdiktje hazánkról. Előbbi nagy kilengést nem hozott a kurzusban (bár érdekes volt, hogy a forint pénteken is alulteljesítő volt a zloty ellenében), utóbbit a befektetők már nem tudták lereagálni.

OTP: mesterségesen generált rali a magyar kötvénypiacon

A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az OTP Alapkezelő írását olvashatják:

Nagy bejelentésekre vár a forint

Nagy bejelentésekre vár a forint

Tovább esett a forint a csütörtöki kereskedésben, délelőtt egészen 415-ig ütötték az euróval szemben, ami új kétéves forintmélypontot jelentett. A forint esése napok óta teljesen kilóg a régiós devizák trendjéből, így a forint új történelmi mélypontra bukott a lengyel fizetőeszközzel szemben. Estére aztán a 413-as szintig korrigált vissza a kurzus, amit elsődlegesen magyarspecifikus hírek mozgatnak mostanság. Ilyen a péntek reggelre várt, új MNB-elnök személyével kapcsolatos bejelentés, valamint a péntek estére időzített Moody's hitelminősítői felülvizsgálat, de a befektetők figyelnek az Oroszországot sújtó, a magyar gázvásárlásokra is kockázatot jelentő szankciókra is.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Elképesztően nagy hibát követtek el a katonai elemzők Oroszország fegyverarzenáljával kapcsolatban
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.