A forint az euróval szemben kis mértékben gyengült, a dollárhoz képest kicsit többet. Az euró-dollár keresztárfolyam az 1,1-es szint körül mozog. A japán jen ma több mint egy százalékot erősödött a dollárral szemben.
Hétfőn délelőtt 393 körül ingadozik az euró/forint kurzus, délután azonban kissé erősödött a hazai deviza. Ezen a héten kifejezetten fontos makrogazdasági adatok érkeznek, amelyek a forint árfolyamát is érdemben befolyásolhatják.
Látványos dollárgyengülést láthattunk az elmúlt hetekben a vezető devizákhoz és a forinthoz viszonyítva is. Az elmúlt napokban azonban már elkezdett a fordulat körvonalazódni nem csak az euróval, de a forinttal szemben is a dollár piacán. Éppen ezért megnéztük, hogy érdemes-e már most dollárt vásárolni, emellett pedig az amerikai fizetőeszköz kilátásaival is foglalkoztunk.
Érdemi elmozdulás nélkül nyitott a forint piaca péntek reggel, a jegyzés 393 alatt indult az euróval szemben. Délelőtt egy kisebb erősödési hullám kezdett kibontakozni, amit a délutáni amerikai makroadat fordított vissza, nap végére visszatért az árfolyam a csütörtöki záróérték közelébe.
Enyhe erősödéssel kezdte a forint a reggelt a két vezető devizával szemben, kitarthat a lendület egész nap, de kicsi az esély, hogy erősödéssel zárja az augusztust a hazai valuta. Már délelőtt felzavarta a piacokat a német tartományi inflációs adat, majd délután a felfelé korrigált amerikai GDP-beszámoló is löketet adott a dollárnak, ezzel gyengítve az eurót és visszafogva a forintot.
Ma reggel stabilan 394,5-nél kezdte a napot a forint az euróval szemben, aztán volt egy mininális forintgyengülés 395-ig, majd 393,5-ig erősödött a magyar fizetőeszköz az MNB délutáni kamatdöntése előttig. Aztán kiderült, hogy 6,75%-on tartotta az irányadó rátát a jegybank, amely megegyezett a Portfolio elemzői konszenzusában valószínűsített forgatókönyvvel. Ezzel együtt is érdemes lesz figyelni 3 órától a jegybanki üzenetekre, hiszen újra személyes háttérbeszélgetés lesz a döntés hátteréről és a kilátásokról.
Gyengüléssel kezdi a hetet a forint. Hétfő délután már a 395-ös szintet is átlépte az euró jegyzése a hazai fizetőeszközzel szemben. Erre legutóbb közel egy hete volt utoljára példa, a piaci szereplőket azonban most nem a mai események, hanem sokkal inkább az MNB holnapi kamatdöntése mozgatja. A forint piacán ráadásul most egy aggasztó folyamat is elkezdődött, ezért megnéztük, hogy mire lehet számítani a következő napokban.
Szinte egész nap nagyon stabil volt a forint árfolyama, a befektetők ezen a piacon is a Fed elnökének előadását és annak főbb üzeneteit várták. Ez délután meg is érkezett.
A hónap elején látott piaci félelmek hatására ismét vészesen közel kerültünk ahhoz, hogy átlépje az euró forint árfolyama a 400-as szintet. Ezt követően az elmúlt hetekben egyfajta normalizálódást láthattunk nem csak a nemzetközi piacokon, de a forint esetében is. Az elmúlt napokban látott bravúrok után azonban fogyóban van a forint lendülete.
Sokáig úgy tűnt, hogy a keddi ünnepnap miatti illikvid kereskedésben nem billentik ki a forint árfolyamát, azonban ez a kép a nap közepére megváltozott. A dollár általános mélyrepülése nyomán rákapcsolt a forint is, és végül nem csak az amerikai fizetőeszköz ellenében ment nagyot.
Alapvetően jó a hangulat a világ tőkepiacain, ebben a hangulatban pedig a nap nagy részében erősödött a forint a vezető devizákkal szemben. A 393-as szintet viszont nem tudta átvinni a magyar fizetőeszköz: délután romlani kezdett a hazai deviza ereje. Ami viszont nagyon érdekes: a dollár rég nem látott szintekre gyengült.
A héten a javuló piaci hangulat ellenére egyelőre nem tudott erősödni a forint az euróval szemben. Bár az amerikai recessziós félelmek elmúlni látszanak a hazai gazdaságról egyelőre nem érkeztek olyan hírek, amelyek a növekedési kilátások javulása felé mutatnának. A mai nap az USA-ból érkeznek ingatlanpiaci és fogyasztói bizalmi indexek, így érdekes lesz figyelni, hogy az adatok után elkezdődhet-e a forint erősödése.
Vádat emeltek egy szegedi férfivel szemben, aki százmilliós nagyságrendben váltott dollárt, eurót az otthonában - tájékoztatott a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség.
Az amerikai recesszió kisebb esélyét mutatták a délutáni amerikai adatok, így erre ugrott a dollár, gyengült a forint, aztán kora este amellett is tovább ütötték a forintot, hogy a dollár visszagyengült, és jelentős az emelkedés az amerikai részvénypiacokon.
Január 2. óta a leggyengébb szintre bukott a dollár az euróval szemben szerdán délután a vártnak megfelelő amerikai inflációs adat után, és ez, illetve a forint ereje együtt oda vezetett késő délutánra, hogy 356 közelébe jutott a magyar fizetőeszköz a zöldhasúval szemben. Ez egyúttal azt jelentette, hogy elkezdte tesztelni az árfolyam a hároméves emelkedő trendvonalat, de végül erről a nap végén látványosan lepattant megint.
Jelentős erősödést láthattunk az elmúlt napokban a forint piacán. Nemrég még a 400-as eurótól kellett tartani, ma viszont már 390 forint közelében táncol az árfolyam. Ma nagyon fontos szintre ért el a forint árfolyama az euróval szemben, és ha sikerül a jó zárás, akkor akár egy komolyabb tér is megnyílhat a forinterősödés számára. Több égető kérdés is felmerül: meddig erősödhet a forint, hol ütközhet legközelebb betonfalba? Vagy ha nem sikerül a mai bravúr, akkor tényleg jöhet a 400-as euró? Egyáltalán, mi mozgatja a napokban a hazai deviza árfolyamát?
Az Európai Unió visszatarthatja a Szlovákiának szánt forrásokat.
Idegenforgalmi adót kell fizetnie a látogatóknak.
A múlt példái szerint jól járhat, aki most száll be.
Termittel támadják az orosz állásokat.
Dénes Ferenc sportközgazdász és Karakas Ádám, a BCG partnere a Checklist hétvégi különkiadásának vendége volt.
Óriási tüntetések zajlanak az országban, a tűzszünet pedig csak nem akar összejönni.
Mit mutatnak a számok az elnökválasztáshoz közeledve?