Megütötték a forintot az amerikai adatok után

Megütötték a forintot az amerikai adatok után

A keddi jelentős forintgyengülést szerdán határozott erősödés követte, amelynek nyomán csütörtökön reggel 396 körül indult az euró jegyzése, majd a délelőtti kereskedés során 394 alatt is volt az árfolyam. Délután azonban ismét gyengülni kezdett a forint, miután csalódást keltő inflációs adat, valamint erős kiskereskedelmi adat érkezett az USA-ból, melynek hatására nőttek az esélyei annak, hogy a vártnál később kezdődhet meg a kamatvágás. A dollár erősödése pedig feltörekvő piaci deviza révén a forintnak is keresztbe tett.

Az MNB jelzéseire erősödik a forint

Az MNB jelzéseire erősödik a forint

Értesüléseink szerint az elmúlt napokban befektetői háttérbeszélgetéseken a Magyar Nemzeti Bank vezetői tisztább képet vázoltak fel a várható jegybanki kamatpályáról. A tegnapi jelzések jelentősen hozzájárultak ahhoz, hogy a forint árfolyama leállt a 400-as szint ostromával és erősödésnek indult.

Megy tovább a forint

Megy tovább a forint

Tegnap délutánra egészen a 400-as szint közelébe gyengült a forint az euróval szemben, a nyomás pedig az esti órákban sem csökkent. Ma azonban jelentős erősödésbe kezdett a forint, amely a tegnapi nap korrekciójának tekinthető.

Nagyon vonzza a forint árfolyamát a 400-as euró

Nagyon vonzza a forint árfolyamát a 400-as euró

Kedd reggel esni kezdett a forint az euróval szemben, miután kiderült, hogy az Európai Parlament jogi szakbizottsága beperli az Európai Bizottságot azért, mert tavaly karácsony előtt felszabadított 10,2 milliárd euró kohéziós forrást Magyarországnak. Az elinduló pernek elhúzódó hatásai lehetnek a magyar EU-s pénzek folyósítására, ez pedig a forint árfolyamára is negatív hatással van, már rövid távon is. A forintra nehezedő nyomás nem csökkent a keddi kereskedés későbbi szakaszában, melynek nyomán hajszálra került az euróval szembeni kurzus a 400-as szinttől.

Tökéletes viharba került a forint

Tökéletes viharba került a forint

Alapvetően a magyar kormány és a jegybank közötti ellentét felerősödése áll a forint elmúlt időszakban látott gyengülése mögött, az ugyanis elbizonytalanítja a befektetőket - olvasható a Reuters hírügynökség elemzésében, amely azok után született, hogy a hazai fizetőeszköz euróval szembeni árfolyama megközelítette a 400-as szintet.

Kritikus időszak jön a forint számára, karnyújtásnyira a 400-as euró!

Kritikus időszak jön a forint számára, karnyújtásnyira a 400-as euró!

Kedden a brüsszeli hírekre tovább folytatódik a forint mélyrepülése: az euróval szemben már a 398-as szinten felett áll a jegyzés, így már csak egy karnyújtásnyira van a kritikus 400-as szint. Ráadásul most több tényező együttese is hozzájárulhat a további gyengüléshez. Éppen ezért megnéztük, hogy mi jöhet abban az esetben, ha az euró jegyzése átlépi a 400-as szintet.

Hirtelen erősödött a forint

Hirtelen erősödött a forint

394 felett kezdte a hetet a forint az euróval szemben, napközben 395 felett is járt. Ma délelőtt az MNB cáfolta azokat a híreket, hogy Orbán Viktor miniszterelnök és Matolcsy György jegybankelnök között megromlott a kapcsolat, ez nem segített a forintnak. Délután azonban hirtelen erőre kapott a hazai deviza. Gazdasági események szempontjából különösen a keddi nap hozhat nagyobb elmozdulásokat a forint piacán, hiszen kulcsfontosságú inflációs adat érkezik Amerikából, ami általában a devizapiacon is nagyobb hullámokat szokott vetni, ráadásul a jövő heti Fed-kamatdöntés előtt az adatközlések jelentősége megnő.

Sok negatív faktor veszélyes elegye hat ki a forintra

Sok negatív faktor veszélyes elegye hat ki a forintra

A forint koronavírus-járvány előtti többéves leértékelődési trendhez térhet vissza hosszú távon, ha nem jelentkezik valamilyen külső sokkhatás. A Magyar Nemzeti Bank várhatóan az év második felére lassabb kamatvágási ütemre térhet át, de akár tarthatja is a kamatszintet. Részben amiatt, ha a többi feltörekvő piaccal szemben megszűnik a kamatelőny, részben pedig az inflációs szint alakulása is indokolja, hogy lassabban csökkenjen a magyar alapkamat. A forint árfolyamban még benne lehet a jegybank és a kormány közötti konfliktus negatív hatása is – fejtette ki a Portfolio-nak Jobbágy Sándor, a Concorde vezető makroelemzője a magyar deviza kilátásaival kapcsolatban.

Fordulat a forintnál, sorra jönnek a próbatételek

Fordulat a forintnál, sorra jönnek a próbatételek

Péntek reggel az euróval szemben a 395-ös szint felett áll a jegyzés, ami egy fontos szintnek mondható az EUR/HUF esetében. Ami a gazdasági eseményeket illeti, itthon a KSH az elemzői várakozásoknál kedvezőbb februári inflációs adatról számolt be, de egyelőre ez kevéssé mozgatta meg a kurzust. A sokkoló hiányadatra sem kezdtek csapkodni a befektetők, a délután érkező, a mezőgazdaságon kívül foglalkoztatottak létszámának változásáról szóló amerikai adat még hozott egy erősebb kilengést, de lassan ennek a hatása is kikopik.

Ide-oda rángatják a forintot - Mire kell most figyelni?

Ide-oda rángatják a forintot - Mire kell most figyelni?

Vad csapkodás jellemzi a kereskedést a héten a forint piacán: ugyan erősödni tudott a hazai fizetőeszköz azt követően, hogy a hét elején közel egyéves mélypontra gyengült az euróval szemben, de a helyzet továbbra is meglehetősen feszült. Összeszedtük, hogy mely tényezők mozgatták a héten az árfolyamot, emellett pedig azt is megnéztük, hogy mire lesz érdemes figyelni a követező napokban.

Már figyelmeztetnek az elemzők: visszatér az infláció, hiába a kedvező adat

Már figyelmeztetnek az elemzők: visszatér az infláció, hiába a kedvező adat

Meglepte az elemzőket a vártnál kedvezőbb februári inflációs adat, de többen is azzal számolnak, hogy a szolgáltatások átárazódása miatt refláció jöhet. A prognózisoknál jobb fogyasztói árindex adat komplikált helyzetet teremt a Magyar Nemzeti Banknak, ha kitartanak a 100 bázispontos kamatvágás mellett, akkor a forintárfolyam támogatása gyengülhet. A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint viszont már győzött a kormány az infláció felett.

Nagyon érdekesen viselkedett a forint

Nagyon érdekesen viselkedett a forint

Múlt hét óta újra nagyobb kilengések jellemzik a forint árfolyamát. Az euró ma a 395-396-os árfolyam környékén között, a forint 1-1,5 egységet gyengült délutánig a közös pénzhez képest. Eközben a lengyel zloty még mindig megállíthatatlannak tűnik. A hazai fizetőeszköz erejét pedig még jobban befolyásolhatja a jegybank és a kormány között újra kiéleződő viszony.

Tényleg legyőzte Magyarország az inflációt?

Tényleg legyőzte Magyarország az inflációt?

Nagyot ment a magyar dezinfláció a tavalyi év második felében. Bár 2023 első hónapjaiban még 20 százalék feletti éves indexeket regisztrált a KSH, októberben már egyszámjegyű volt az infláció, decemberre pedig 5,5 százalékra csökkent. A kedvező tendencia januárban is folytatódott: az év elején az infláció visszakerült a jegybanki célsávba. Ez egyelőre azonban még csak átmeneti győzelmet jelent, a megemelkedett árak tartósan velünk maradtak. Cikkemben egyrészt bemutatom, hogy az elmúlt időszakban a bérek emelkedése miként alakult az inflációhoz képest, másrészt kitérek arra, hogy melyek azok a legfontosabb tényezők, amelyek az inflációt leginkább befolyásolják az év további részében.

A 394-es szinten ragadt meg a forint este

A 394-es szinten ragadt meg a forint este

Szerda reggel egészen 393-ig erősödött vissza a forint az euróval szemben, a délelőtti órákban azonban hirtelen ismét gyengülni kezdett a magyar deviza, rövid időre pedig a 394-et is átlépte a jegyzés. Reggel a KSH közölt ipari és kiskereskedelmi adatokat, melyek egyaránt csalódást keltőek lettek. Délután aztán fordult az irány, és a forint nagyobbat vesztett erejéből, mint amennyit délelőtt összeszedett.

Éles fordulat a forintnál az egyéves mélypont után

Éles fordulat a forintnál az egyéves mélypont után

Kedden délelőtt 396,3-ig, új egyéves mélypontra esett a forint az euróval szemben azután, hogy a KSH megerősítette: tényleg megállt a magyar gazdaság növekedése a tavalyi negyedik negyedévben. A délutáni kereskedésben előbb kismértékben, aztán hullámszerűen erősödött a forint, amiben egy vártnál gyengébb amerikai makroadatnak is volt hatása. A délután második felére nagyon meglódult a forint: az euró jegyzései 394 alá buktak. Közben érdekes, hogy az állampapírok másodpiacán nem volt érdemi hozamváltozás az egyéves mélypontra bukó forint mellett sem.

Közel a 400 forintos euró - Mit tehet a kormány és az MNB?

Közel a 400 forintos euró - Mit tehet a kormány és az MNB?

Közel egy éve nem volt olyan gyenge a forint, mint most. Ezért érdemes áttekinteni, hogy milyen külső és belső tényezők mozgatják az árfolyamot. A következő időszakban kulcsfontosságúak lesznek a kormányzati gazdaságpolitikai lépések, a jegybanki kamatpolitikája, illetve a jegybank és a kormány közötti, valamint a kormány és az EU intézményei közötti kapcsolat minősége.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Új befektetési őrület hódít, napok alatt lesznek emberek milliárdosok
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.