Olyannal játszik Trump, ami tönkrevághatja a befektetéseidet

2025. július 22. 10:00 | Módos Dániel

Olyannal játszik Trump, ami tönkrevághatja a befektetéseidet

Donald Trump a múlt héten majdnem megtette az elképzelhetetlent, és komolyan eljátszadozott azzal a gondolattal, hogy kirúgja az amerikai jegybank elnökét. Ez pedig egy óriási hatású piaci esemény lenne, hatását tekintve talán nagyobb is, mint a vámháború — történelmi távlatban biztosan. Már a kezdeti piaci reakciók alapján is elmondható, hogy komoly piaci narratívák dőltek meg a Fed elnökének kirúgásával kapcsolatban. Mivel ez — Trumpot ismerve — bármikor megtörténhet, fontos egy jól átgondolt keretrendszerrel rendelkezni, hogy mi lehet egy ilyen példátlan esemény menete, és mik lehetnek a piaci reakciók.

Dőltek a csúcsok az amerikai tőzsdén: rekordon a Nasdaq és az S&P 500

2025. július 21. 22:05 | Portfolio

Dőltek a csúcsok az amerikai tőzsdén: rekordon a Nasdaq és az S&P 500

Felemás, többnyire pozitív hangulatban indult a hét az ázsiai tőzsdéken, ezt követően Európában is az iránykeresés volt a jellemző a vezető börzéken, míg Amerikában óvatos emelkedéseket láttunk napközben, de ez is elegendő volt ahhoz, hogy a Nasdaq és az S&P 500 új történelmi csúcsra emelkedjen. Elsősorban a kereskedelmi háborús hírek és a vállalati jelentésekkel kapcsolatos várakozások mozgatták ma a tőzsdéket.

Kereskedelmi háborús hírek mozgatták a tőzsdéket

2025. július 18. 22:03 | Portfolio

Kereskedelmi háborús hírek mozgatták a tőzsdéket

Továbbra is a kereskedelmi háborús hírek és a gőzerővel robogó második negyedéves vállalati gyorsjelentési szezon friss számai befolyásolják elsősorban a részvénypiaci hangulatot. Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszott, az európai tőzsdék is vegyes zártak, az amerikai piacokon pedig mérsékelt esés bontakozott ki, főleg miután kiszivárgott, hogy Donald Trump nem elégszik meg a 10 százalékos vámmal Európával szemben. A magyar tőzsdén a BUX új történelmi csúcsot állított be a zárásra.

Leszúrt a forint árfolyama

2025. július 18. 19:06 | Portfolio

Leszúrt a forint árfolyama

Erősödéssel fejezi be összességében ezt a hetet a hazai fizetőeszköz. A hét elején látott euróval szembeni 400-as szint feletti értékek után a pénteki kereskedésben a 398-as szint alatt is járt a kurzus. Ebben segített, hogy a nemzetközi piacokon kockázatvállaló befektetői hangulat volt tapasztalható, és a dollár erősödése is csak átmeneti volt a napokban, miután Donald Trump megnyugtatta a piacokat, hogy mégsem akarja idő előtt eltávolítani pozíciójából a Fed elnökét.

Megérkezett a fontos adat - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat!

2025. július 17. 22:16 | Portfolio

Megérkezett a fontos adat - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat!

Izgalmas napokat élünk a tőzsdéken, elsősorban a kereskedelmi háborús hírek és a vállalati negyedéves gyorsjelentések vannak ma a befektetők fókuszában, ezek befolyásolják a hangulatot. Ami a gazdasági eseményeket illeti, délután az USA-ból több kiemelten fontos adat is érkezett ma: a kiskereskedelem a vártnál jobb számokat produkált, emellett pedig az új munkanélküliségi segélyt igénylők száma is a vártnál kedvezőbben alakult.

Ami a részvénypiaci folyamatokat illeti: az ázsiai tőzsdéken jó hangulatú kereskedést láthattunk, Európában pedig ugyancsak az emelkedésé a főszerep, Amerikában eközben óvatos emelkedést láthattunk, de végül az S&P 500 és a Nasdaq is új csúcson zárt. A BUX index csütörtökön szintén ismét új történelmi csúcson zárt, elsősorban az OTP menetelésének köszönhetően.

Tartja erejét a forint, 399-nél az euró

2025. július 17. 20:47 | Portfolio

Tartja erejét a forint, 399-nél az euró

Érdekes és gyorsan változó fejlemények határozták meg csütörtökön a devizapiacokat. Ilyen volt Donald Trump, az Egyesült Államok elnökének állítólagos támadása a Fed elnökével szemben. A kiszivárgott hírek cáfolata után azonban a dollár visszanyerte az erejét. Közben a forint fontos támaszt tesztel.

Veszik a dollárt – Mi áll a háttérben?

2025. július 17. 15:30 | Szabó Dániel

Veszik a dollárt – Mi áll a háttérben?

Az amerikai gazdaság erejére utaló adatok érkeztek csütörtök délután: miközben a philadelphiai régió feldolgozóipara meglepően erős hónapot zárt, a munkanélküli-segélykérelmek száma ötödik hete csökken. A befektetők most egyre kevésbé biztosak abban, hogy a Federal Reserve szeptemberben valóban kamatot csökkent – a dollár ennek megfelelően erősen tartja magát.

Trump cáfolatára visszapattantak az amerikai tőzsdék

2025. július 16. 22:01 | Portfolio

Trump cáfolatára visszapattantak az amerikai tőzsdék

Bizonytalan a hangulat a világ tőzsdéin, az amerikai blue chipeket tömörítő Dow jelentősebb eséssel zárt kedden, míg a Nasdaq erősödni tudott és ma reggel az ázsiai indexek is felemás elmozdulást mutattak. Európában csökkenésekkel indul a nap a vezető tőzsdéken, nem sokkal később azonban pluszba fordult az irányadó indexek többsége és kismértékben a BUX is emelkedett, az index ismét 100 ezer pont felett járt. A kereskedelmi háborús hírek mellett a vállalati negyedéves gyorsjelentések voltak ma a fókuszban, több nagybank közzétette számait, de érkeztek fontos makroadatok is, amelyek a vámháború hatásairól árulkodnak. Donald Trump közben kirúgással fenyegette meg a Fed elnökét, amire megütötték kissé az amerikai tőzsdéket, a cáfolatra viszont visszapattantak.

Trump a szakadék széléről hozta vissza a dollárt, a forintot is meghintáztatták

2025. július 16. 21:56 | Portfolio

Trump a szakadék széléről hozta vissza a dollárt, a forintot is meghintáztatták

Továbbra sincs érdemi mozgás a forint piacán, az euró jegyzése 400 körül ingadozik. Késő délután az a hír mozgatta meg a piacokat, hogy állítólag Donald Trump amerikai elnök újra a Fed-elnök, Jerome Powell kirúgásával fenyegetőzött. Minderre nagyon elkezdték ütni a dollárt, de a hangulat ugyanolyan gyorsan átfordult, és megindult a visszakorrigálás, miután Trump cáfolta a híreket.

Esett Amerika

2025. július 15. 22:00 | Portfolio

Esett Amerika

Mérsékelt elmozdulások jellemzik a tőzsdéket a keddi kereskedésben, az európai piacokon enyhén pozitív a hangulat, míg az irányadó amerikai indexek többségében estek. A kereskedelmi háborús hírekre és Donald Trump újabb vámfenyegetéseire figyelnek a befektetők, miközben beindultak a vállalati negyedéves gyorsjelentések.

50 napos határidőt kapott Oroszország - Hogyan reagálnak a piacok?

2025. július 14. 22:06 | Portfolio

50 napos határidőt kapott Oroszország - Hogyan reagálnak a piacok?

A hétvége legfontosabb híre volt, hogy Donald Trump 30 százalékos vámot vetett ki az Európai Unióra, ami nagyobb az előzetesen vártnál. Ennek megfelelően estek a tőzsdék Európában, ám a magyar tőzsdén az európai átlaghoz képest csak kisebb esés látszott. Eközben Amerikában egyre feljebb kerülnek az indexek. Javítja valamelyest a hangulatot a tőzsdéken, hogy az Egyesült Államok vezetője megelégelte az orosz-ukrán háború lezárása körüli tétlenséget, ezért súlyos fenyegetést küldött a moszkvai politikai elitnek.

Gazdasági események szempontjából a vámháborús fejlemények mellett nem várható a hét első napján nagyobb piacmozgató hír, kedden azonban elkezdődik a második negyedéves gyorsjelentési szezon az USA-ban a nagybankok jelentéseivel, emellett pedig fontos inflációs adatok is érkeznek majd.

Hamarosan dönt az EU-ról Trump - Esnek a tőzsdék

2025. július 11. 22:03 | Portfolio

Hamarosan dönt az EU-ról Trump - Esnek a tőzsdék

Többnyire estek ma reggel az ázsiai tőzsdék, és Európa is lefelé vette az irányt, csakúgy mint Amerika.

Ma nem várható fontos gazdasági adat, a piaci szereplők Donald Trump potenciális vámbejelentéseire figyelhetnek: az elnök órákon belül bejelentheti az Európai Unióra augusztus 1-től kivetendő vámkulcsot.

Emelkedéssel zárt Amerika

2025. július 10. 22:04 | Portfolio

Emelkedéssel zárt Amerika

A héten minden az amerikai vámok körül forog, tegnap Donald Trump legalább hét újabb országnak küldött levelet a vámok ügyében, és 50 százalékos vámot jelentett be Brazíliára. A befektetőket azonban nem igazán rendítette meg a bejelentések sorozata, inkább az a narratíva erősebb, hogy idővel megszülethetnek a kereskedelmi megállapodások az egyes országokkal. Ennek megfelelően tőzsdéken is kedvezőre fordult a hangulat, Ázsiában többnyire emelkedtek a piacok, és Európában is többnyire folytatódott az erősödés. A magyar tőzsde ma ismét rekordot döntött, miután a BUX index tegnap története során először lépte át a 100 000 pontos szintet. Az USA-ban enyhe pluszban zártak a tőzsdék.

Visszapattantak a tőzsdék, csúcsot döntött a Nasdaq

2025. július 09. 22:01 | Portfolio

Visszapattantak a tőzsdék, csúcsot döntött a Nasdaq

Izgalmas napokat élünk a tőzsdéken, elsősorban az amerikai vámbejelentések vannak most a befektetők figyelmének központjában: legfrissebb fejleményként Donald Trump 50%-os importvámot jelentett be a rézre, ennek hatására el is szállt az eszköz árfolyama. Ennél szélesebb körű, index-szinten is meghatározó bejelentés egyelőre nem érkezett az amerikai elnöktől. Az ázsiai tőzsdéken bizonytalan kereskedést láthattunk, Európában viszont kifejezetten jó volt a hangulat, és Amerikában is emelkedtek a tőzsdék. A BUX történelmi csúcson zárta a szerdai kereskedést, először átlépve a 100 000 pontos szintet.

Amit nyert a forint a réven, elveszítette a vámon

2025. július 08. 22:11 | Portfolio

Amit nyert a forint a réven, elveszítette a vámon

A forint minimális elmozdulással, enyhe gyengülésben kezdte a keddet az euróval szemben, míg a dollárhoz képest enyhén erősödött. Aztán a magyar, vártnál magasabb, de az elemzői várakozásoknak nagyjából megfelelő inflációs adatok után erősödni tudott. Kora délutánra viszont visszatért a gyengülés.

Vámhírekre figyelnek a befektetők - Mutatjuk, mi történik a tőzsdéken

2025. július 08. 22:09 | Portfolio

Vámhírekre figyelnek a befektetők - Mutatjuk, mi történik a tőzsdéken

Eséssel reagáltak az amerikai tőzsdék a hétfői kereskedésben Donald Trump újabb vámbejelentéseire és ma is bizonytalan a hangulat a világ részvénypiacain, az ázsiai tőzsdék vegyesen mozdultak reggel és az európai indexek is felemásan állnak a délutáni órákban. A kereskedelmi háborús hírek mellett ma az Ecofin-ülésre figyelnek a piacok, valamint német külkereskedelmi adatokra és az amerikai inflációs várakozások alakulására, itthon pedig az inflációs adat volt a figyelem középpontjában.

Részletes keresés