Váratlanul gyorsan nőtt a kínai GDP és kiskereskedelmi forgalom, de mégsem örülnek a részvénybefektetők
Gazdaság

Váratlanul gyorsan nőtt a kínai GDP és kiskereskedelmi forgalom, de mégsem örülnek a részvénybefektetők

Portfolio
A várt 5,2% helyett 5,4%-kal nőtt az idei első negyedévben a kínai GDP, de a nominális ütem ennél alacsonyabb, tehát továbbra is deflációban van az ázsiai óriásgazdaság – derült ki a ma reggel közzétett adatokból. A márciusi ipari termelés és a kiskereskedelmi forgalom is nagyon meglódult, de mégsem örülnek igazán a részvénypiacok, sőt eséssel reagáltak, mert a gyors ütemet beárnyékolja a második negyedévben kirobbant vámháború az Egyesült Államokkal.

Márciusban az ipari termelés 7,7%-kal emelkedett Kínában, ami 2021 júniusa óta a leggyorsabb ütem. A kiskereskedelmi forgalom 5,9%-kal nőtt a várt 4,3%-kal szemben és a friss adat 2023 decembere óta a legjobb teljesítményt jelenti. Bár a magánfogyasztás javulása pozitív fejlemény, az adatok összességében továbbra is arra utalnak, hogy a kínálat még mindig meghaladja a fogyasztói keresletet.

Az ingatlanpiacon némi javulás tapasztalható, az áresés üteme lassult, bár az árak továbbra is csökkennek.

Ez a javulás azonban nem gyűrűzött át a beruházásokra vagy az építőiparra, az új lakásépítések száma továbbra is csökken.

A Nemzeti Statisztikai Hivatal az adatok közzétételekor azt hangsúlyozta a Bloomberg tudósítása szerint: a gyorsabb gazdasági növekedés azt mutatja, hogy Kína képes ellenállni az Egyesült Államokkal újraéledt kereskedelmi háború okozta kihívásoknak, és támaszkodhat a belföldi keresletre.

Ezt az optimista nézetet a részvénypiaci befektetők a jelek szerint nem osztják: a CSI 300 index a délelőtti kereskedés végén 1%-os csökkenést mutatott, mivel

a befektetők aggódnak, hogy a vámok hatása Kína gazdaságára csak idővel fog megmutatkozni, illetve hogy a vártnál jobb adatok miatt hosszabb ideig kell várni az esetleges gazdaságélénkítő intézkedésekre.

Az offshore jüan árfolyama alig változott, míg a belföldi deviza enyhén gyengült.

A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images

Holdblog

Megint a HOLD lett az Év Alapkezelője

Kilencedik alkalommal, zsinórban harmadjára lett a HOLD az Év Alapkezelője a hazai befektetési alapok Oscar-gáláján, a Klasszis 2025 díjátadón. A Deep Value Részvény Alap és... The post Megin

Kiszámoló

Jövedelmező a vállalkozásod?

A mai tanácsadáson szintén szóba került, hogy sok vállalkozó elfelejti beárazni a saját tulajdonában lévő eszközök úgynevezett alternatíva költségét (kiadhatnám másnak is a saját üzl

PR cikk
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a váratlan bejelentés: jön az új állampapír!
Portfolio Gen Z Fest 2025
2025. május 9.
Portfolio AgroFood 2025
2025. május 20.
Portfolio AgroFuture 2025
2025. május 21.
Digital Compliance 2025
2025. május 6.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Kiadó raktárak és logisztikai központok

A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen

Díjmentes online előadás

Limit, Stop, vagy Piaci? Megbízások, amikkel nem lősz mellé!

Ismerd meg a tőzsdei megbízások világát, és tanulj meg profin navigálni a piacokon!

Díjmentes online előadás

Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?

Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.

Ez is érdekelhet