Előfizetői tartalom

Kenterbe veri az euró a dollárt

Portfolio
2024-ben az euró volt a leggyakrabban használt valuta az EU-n kívüli export során, 51,7%-os részesedéssel, írja az Eurostat. Ezt követte az amerikai dollár 31,4%-kal, az euróövezeten kívüli uniós országok valutái 3,0%-kal, valamint egyéb valuták 13,4%-kal.

Erős forint: piaci hullám vagy rezsimváltás?Sokat erősödött az utóbbi hónapokban a forint, idén a világ egyik legjobban teljesítő devizája lett. Meddig tarthat ez a szárnyalás? Mindenki örül az erősebb forintnak? Mi lesz, ha lecseréljük a forintot euróra?Információ és jelentkezés A 27 uniós tagállamból 20 esetében az euró volt a leggyakrabban használt valuta az EU-n...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés