Megszólalt Oroszország a béketárgyalásokról: akár már ma nagy lépés jöhet, de van egy fontos kitétel
Globál

Megszólalt Oroszország a béketárgyalásokról: akár már ma nagy lépés jöhet, de van egy fontos kitétel

Portfolio
Sorra szólalnak meg a Kreml legfontosabb szóvivői arról, hogy Moszkva hogyan tekint az ukrajnai béketárgyalásokra – közölte a TASZSZ.

Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő arról beszélt, hogy már ma, március 13-án létrejöhet a kapcsolat Moszkva és Washington között. Szerinte az orosz fél kész megvitatni az amerikaiakkal a március 11-i dzsiddai csúcstalálkozó eredményeit. Megjegyezte a sajtótájékoztatón azt is, hogy egyelőre nem kaptak hivatalos megkeresést a nyugati nagyhatalomtól.

Részünkről készek leszünk az ott körvonalazott kezdeményezések megvitatására az amerikai féllel való jövőbeni kapcsolatfelvételek során. Azt is mondhatom, hogy ilyen kapcsolatfelvételek ma is lehetségesek. Eredményeikről a rendelkezésünkre álló konkrétumok függvényében mindenképpen tájékoztatni fogjuk Önöket

– szögezte le az újságírók kérdéseire.

Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára is kifejtette a véleményét a jelenlegi eseményekről. Szerinte a tárgyalások kezdete előtt nem helyes „megrázni az eget” és nyilvánosságra hozni a felek álláspontjait:

Ami a lehetséges álláspontokat illeti, mielőtt ezek a tárgyalások elkezdődnének, és még el sem kezdődtek, erről ne feledkezzünk meg, valószínűleg helytelen lenne megrázni az eget, és erről nyilvánosan beszélni

fejtette ki. Bár nem tisztázta, hogy pontosan mire gondolt ezzel, de köze lehet a kijelentésének ahhoz, hogy ma kiszivárgott egy dokumentum, amelyben az orosz terveket pedzegetik. Erről itt írtunk részletesen:

Címlapkép forrása: Contributor/Getty Images

Kiszámoló

Hogy vegyem rá a párom, hogy dolgozzon?

Nagyon gyakori probléma a párkapcsolatokban, hogy az egyik fél nem akar dolgozni. A férj két éve otthon van és egész nap csak játszik a számítógépen, vagy a feleség nem akar visszamenni dolgo

RSM Blog

Szja-bevallási tervezet - ellenőrizze!

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) által készített 2024. évi Szja-bevallási tervezetek 2025. március 15-től elérhetőek az eSZJA-oldalon. Fontos azonban, hogy minden adózó alaposan ellenőrizz

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
A háttérben nagyon érdekes orosz-amerikai alku kezd kibontakozni, és ez Magyarországot is érintheti

Portfolió menedzser

Portfolió menedzser
Tanfolyam

Sikeres befektető online tanfolyam

Képes leszel megtalálni a számodra legmegfelelőbb befektetési terméket, miközben olyan gyakorlati stratégiákat sajátítasz el, amiket azonnal bevethetsz a sikeres befektetésekhez!

Díjmentes előadás

Divat vagy okosság? ETF-ek és a passzív befektetések világa

Fedezd fel az ETF-ek izgalmas világát, és tudd meg, miért válhatnak a befektetők kedvenceivé!

Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Kiadó modern irodaházak

Az iroda ma már több, mint egy munkahely. Találják meg most cégük új otthonát.

Portfolio Construction Industry 2025
2025. március 27.
Agrárium 2025
2025. március 19.
Portfolio Retail Day 2025
2025. április 2.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Ez is érdekelhet