Előfizetői tartalom

Vesztesekből lettek a nyertesek - Gyengültek az exportőrök

Portfolio
Adott volt az irány a hét első délelőttjén Európa vezető részvénypiacain: a magas olajárak mellett ezúttal a dollár gyengülése is sújtotta az exportorientált vállalatokat. A DAX és a CAC 40 2.3, a FTSE 100 1.2%-kal csökkent.

A negatív oldalon a legnagyobbak kaptak helyet, az autószektorban, mely a gyógyszeripar mellett a legsúlyosabban érintett az árfolyamváltozásban, a BMW 3.5, a DaimlerChrysler 3%-kal értékelődött le. Európa vezető vegyipari társasága, a BASF 2.9%-os gyengülésével még ép odaért a Stoxx komponensek negatív dobogójára. A legnagyobb vesztes, a svéd Ericsson a jelentésében közölt...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés