Kíváncsi vagyok, hogy ezen a ponton a bitcoinra lehet-e részben Kína USA-val szembeni pénzügyi fegyvereként gondolkodni
- mondta Thiel.
Fenyegeti a fiat pénzt, de különösen az amerikai dollárt. Ha Kína long a bitcoinra, talán geopolitikai szempontból, akkor az Egyesült Államoknak néhány fogósabb kérdést kellene feltenni, hogy hogyan is van ez
- tette hozzá, utalva ezzel arra, hogy a Kína számára kedvezőbb lenne, ha az amerikai dollár mellett több tartalékvaluta is lenne a világban. Thiel szerint viszont Kína nem akarja, hogy a renminbije töltse be ezt a szerepet, korábban pedig az eurót használta részben dollár elleni fegyverként, viszont ez nem működött, így most Kína a bitcoinnal próbálkozik a milliárdos szerint.
“Even though I'm a pro-crypto, pro-Bitcoin maximalist person, I do wonder whether if at this point Bitcoin should also be thought of in part as a Chinese financial weapon against the U.S.” says co-founder Peter Thiel.More on cryptocurrencies from The : @Paypal
— Richard (Nixon) April 7, 2021
Bár elsőre úgy tűnhet, hogy a magát „pro-crypto” jellemzővel illető Thiel ellent mond önmagának, inkább csak arról lehet szó, hogy kriptodevizák általánosságban jelentenek fenyegetést a dollár hegemóniájára, és ha Kína az egypólusú rend ellen folytatott harcában azt akarja, hogy gyengüljön a dollár, akkor lehet értelme bitcoint vásárolnia (vagy bányásznia, illegálisan).
Ahogy a következő ábrán látszik, Kína toronymagasan vezet, ha a bitcoin bányászásra fordított számítási kapacitásokról van szó.

Címlapkép: Nik Oiko/SOPA Images/LightRocket via Getty Images