Lagarde a holland televíziónak nyilatkozva elmondta, hogy aggódik azok miatt az emberek miatt, "akik nem értik a kockázatokat, akik mindent elveszítenek, és akik szörnyen csalódottak lesznek". Lagarde szerint éppen ezért a kriptopiacot mindenképp szabályozni kell.
A bitcoin és az ether digitális valuták 50%-kal estek a tavalyi csúcshoz képest. Ugyanakkor a szabályozók egyre szigorúbb ellenőrzések alá vetik az eszközosztályt, mert aggódnak, hogy veszélyt jelentenek a pénzügyi rendszerre.
elmondta, hogy szkeptikus a kriptopénzek értékével kapcsolatban, és szembeállította azt az EKB digitális eurójával - amely a következő négy évben valósulhat meg. "Az én nagyon szerény értékelésem, hogy semmit sem ér, a semmin alapul, nincs olyan mögöttes eszköz, amely biztonsági horgonyként szolgálna" - mondta. " Amikor a központi banki digitális pénz, a digitális euró megjelenik, garantálni fogom, hogy a központi bank mögötte fog állni, és úgy gondolom, hogy emiatt óriási mértékben különbözik ezektől a dolgoktól (utalva kriptopénzekre)" - mondta Lagarde. Lagarde elmondta, hogy ő maga nem tart kriptoeszközöket, mert "az alapján cselekszik, amit prédikál". De "nagyon figyelmesen" követi őket, mivel az egyik fia a tanácsa ellenére befektetett.
Más EKB-tisztviselők szintén kifejezték már az aggodalmukat. Az egyikük Fabio Panetta, az Igazgatóság tagja, aki áprilisban azt mondta, hogy a kriptopénzek "új vadnyugatot teremtenek", és párhuzamot vont a 2008-as jelzáloghitel-válsággal is.
Címlapkép forrása: Getty Images