Az EKB az alkalmazással olyan "minimálisan szükséges fejlesztést" hajtana végre, amellyel megkönnyítené a közvetítőknek, főleg a kisebbeknek, hogy megőrizzék a szerepüket a digitális euró forgalmazásában anélkül, hogy létre kellene hozniuk saját fizetési felületüket - írja a Finextra.
Ugyanakkor az alkalmazás megfelelne a végfelhasználók preferenciáinak is, akik a fogyasztói szervezetek és a piaci felmérések szerint egy független hozzáférési csatornát igényelnek, amelyen elérhetők az alapvető funkciók.
Az alkalmazással az euróövezetben bárhol lehetne fizetni, tartalmazna érintés nélküli és QR-kódos fizetési funkciót, de az online vásárláshoz is lehetne használni. A digitális euró mindenki számára hozzáférhető lesz, nem lesz programozható, a feltételes fizetési funkciókat és a kapcsolódó szolgáltatások fejlesztését pedig más, felügyelet alá tartozó közvetítőkre bízza az EKB.
"Az EKB nem szabna semmilyen korlátozást arra vonatkozóan, hogy az emberek hol, mikor és kinek fizethetnek digitális euróval" - mondta. "Ha így lenne, akkor egyenértékű lenne egy utalvánnyal. A központi bankok pedig pénzt bocsátanak ki, nem utalványokat.
Címlapkép forrása: Getty Images