Előfizetői tartalom

Célegyenesben az aukciós szezon – II. rész

műtárgy.com
Ezúttal a téli szezon december 10-e utáni árveréseinek kínálatát mutatja be – a teljesség igénye nélkül – a műtárgy.com. A már megnyílt aukciós kiállítások indokolják a felfokozott várakozást.

December 10-én zárul az aukciós piacra több év szünet után visszatérő Abigail Galéria online árverése. A modern anyag legmagasabb, 14 milliós áron induló tétele egy 1929-es Aba-Novák Vilmos festmény, de komoly érdeklődésre tarthatnak számot Rippl-Rónai József, Perlrott Csaba Vilmos, Patkó Károly, Ziffer Sándor, Szőnyi István és Csók István 2,8-4,8 millió forinton kezdő festményei is. A kortárs anyagból Fajó János különböző műfajú egyedi munkái emelkednek ki, de értékes művek képviselik többek között Csiky Tibor, Fehér László, Nem’s Judith, Szikora Tamás, Szurcsik József munkásságát is.

Műtárgy 1
Nem’s Judith: 22/THETA/44, 2022, akril, vászon, 80 x 100 cm, az Abigail Galéria jóvoltából

A Bodó Galéria december 15-i árverésén csaknem 50 tétel indul egymillió forintos, vagy annál magasabb kikiáltási áron. Sztártételnek Bak Imre 1980-as, Régi-motívum című, 16 millió forintról induló akrilképe ígérkezik. A második legdrágább kortárs alkotás Boldi Anya gyermek című, 6,5 millió forinton kezdő bronz szobra. Figyelemre méltó ef Zámbó István különböző műfajú alkotásainak igen gazdag, kilenc tételből álló választéka; a kikiáltási árak 220 ezer és 2,2 millió forint között mozognak. Aukciós ritkaságnak számít Lakatos Artúr Napóleon elbai palotáját ábrázoló, 14 millión kezdő festménye. A XIX. századi anyagból id. Markó Károly Keresztelő Szent János prédikál című festményét (kezdő ára 8 millió forint), a modern munkák közül Réth Alfréd kollázsát emeljük ki; utóbbi tétel induló ára 5 millió forint. Az aukció kétségkívül legnagyobb neve Jeff Koons, akinek ikonikus lufikutyái közül kettőre is lehet licitálni. A színenként 999 példányban gyantából készült szobor egy-egy vörös és fekete változatáért 360 ezer forinton indul a licit.

15-én zárul a Darabanth Aukciósház 432. gyorsárverése. A kínálatból a filatéliai és numizmatikai tételek mellett nem hiányoznak a műtárgyak sem, melyek közül Diener-Dénes Rudolf 460 ezer forinton kezdő párizsi látképét, Lakner László félmillió forintról indított Kassák Lajos hommage-át , Mauer Dóra 170 ezer forintos kezdő árú 1998-as szitanyomatát, valamint a herendi porcelánok gazdag kínálatát emeljük ki. Az árverés tételei itt találhatóak.

Kedves Olvasónk!

Az Ön által keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Cikkarchívum előfizetés

1 943 Ft / hónap

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái