Portfolio signature

Új szinten a magyar befektetési alapok: több mint 200 milliárdnyi vagyon áramlott be

344 milliárdos vagyonnövekménnyel indították az évet a befektetési alapok, ebből több mint 200 milliárdot tett ki a friss tőkebeáramlás januárban, ami új rekordot is hozott a befektetésialap-piac kezelt vagyonában. A legtöbb pénz a vegyes alapokba, majd az abszolút hozamú alapokba érkezett, a keresletnek minden bizonnyal jót tettek a múlt hónapban érkező állampapír kamatfizetések. A vagyonarányos hozamokat tekintve az év első hónapjában már az árupiaci alapok emelkedtek ki.

Új szint: 18 ezermilliárd felett a befektetési alapok vagyona

A tavalyi közel 30%-os vagyonbővülés után az idei évet is jól indította a befektetési alapok piaca: a BAMOSZ friss statisztikái szerint januárban közel 2%-kal, azaz 344 milliárddal nőtt az alapok vagyona, ami egyben új rekordot is jelent, hiszen

2025 első hónapjában meghaladta a 18000 milliárd forintot a kezelt vagyon.

A fenti 344 milliárdos vagyonnövekmény javarészt a friss pénzbeáramlásnak köszönhető, amely múlt hónapban 218 milliárdot tett ki. A fennmaradó rész pedig egyértelműen az alapok hozamteljesítményének tudható be.

Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!

Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább.
December 1-17. között féláron adunk 2 havi Signature PRO előfizetést! Használd a KARACSONY2025 kuponkódot a "KUPON BEVÁLTÁSA" mezőben, és élvezd a prémium elemzéseket, hírleveleket, kedvezményes konferenciajegyeket és online klubokat! Siess, mert a 2 havi akciós előfizetést csak december 17-ig tudod aktiválni, ne maradj le, részletek ITT!

További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!

Signature előfizetés