Portfolio signature

Lemaradtál az aranyról? Mutatunk egy befektetést, amibe még nem késő beszállni!

Rengeteg okot fel lehet sorolni amellett, hogy miért érdemes a mostani bizonytalan gazdasági és geopolitikai környezetben aranyba fektetni. Ebben nincs semmi új, ezt már rengetegen elmondták, mindenki tudja, az arany árfolyamán is meglátszik, újra történelmi csúcsközelben van a nemesfém jegyzése. A grafikonra ránézve sokan gondolhatják azt, hogy erről a vonatról már lemaradtak. Nos, ezt nem olyan könnyű megítélni, meg sem próbáljuk a mostani elemzésünkben. Maradva a vonatos analógiánál most inkább egy másik "szerelvényt" ajánlunk, ami az erős hátszél ellenére mintha az állomáson ragadt volna.

Összeálltak a csillagok

Mostanában sokat foglalkoztunk az aranyba történő befektetéssel, persze több okunk is volt erre:

  • a vámháború felerősödésével beindultak a recessziós árazások és rendszerszintű leolvadást láthattunk a globális tőkepiacokon (ennek mai aktualitásával itt foglalkozunk),
  • egyelőre nem sikerült pontot tenni az orosz-ukrán konfliktus végére,
  • az egyre feszültebb amerikai-kínai viszony is az óvatosság irányába tereli a befektetőket,
  • de a globális költségvetési hiányok emelkedése,
  • a trendszerűen gyengülő dollár
  • és az amerikai hitelminősítés lerontása is az arany felé tereli a fókuszt,
  • ráadásul egy átminősítés miatt az amerikai nagybankok számára is vonzó befektetéssé válhat a nemesfém.

A fent felsorolt okokat látva nem nagy meglepetés, hogy idén az egyik legjobban teljesítő eszköz eddig az arany, és bár az április 22-én elért történelmi csúcshoz képest 5 százalékkal lejjebb van a jegyzés, így is több mint 27 százalékos pluszban van idén az árfolyam.

Részvénykereskedés, hosszabb távú befektetési portfóliók vagy nyugdíjportfóliók kialakítása a Portfolio Trader segítségével.

Lemaradóban a bányász papírok, de jöhet a fordulat

Ez mind szép és jó, de a töténelmi csúcs közelében való befektetés sokak számára ijesztő lehet. Szerencsére van egy másik módja is annak, hogy megjátsszuk ezt a sztorit,

Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!

Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!

Signature előfizetés