Mohos Kristóf

Mohos Kristóf

Mohos Kristóf 2020 óta dolgozik részvényelemzőként a Portfoliónál, közgazdász mesterdiplomáját nemzetközi képzés keretein belül 2022-ben szerezte (summa cum laude). Munkája során elsősorban a legaktuálisabb részvénypiaci trendekkel és energetikai témákkal foglalkozik, illetve a fontosabb árupiaci termékekkel (például arany, urán, réz) és a kínai részvénypiaccal kapcsolatban publikál elemzéseket.
Cikkeinek a száma: 259
Felrobbant az olajár - Mi áll a háttérben, mire számítsunk a kutakon?

Felrobbant az olajár - Mi áll a háttérben, mire számítsunk a kutakon?

Elképesztő bizonytalanság figyelhető meg idén az olajáraknál, kifejezetten jelentős kilengések mentén alakultak az elmúlt bő két hónapban a nyugati benchmark termékek árai, nemrég nagyon meredek emelkedés bontakozott ki a piacon - de mégis mi hajtja a ralit? Többtényezős a történet, a következőkben igyekszünk utánajárni, hogy pontosan mire figyelhetek, mire számítanak és mit árazhatnak a befektetők és a szakértők, és hogy mit jelenthet mindez a hazai autósok számára.

Üzent az üzemanyagpiacnak Nagy Márton - Kezdhetünk félni?

Üzent az üzemanyagpiacnak Nagy Márton - Kezdhetünk félni?

Ismét jelzett az üzemanyagpiac szereplőinek a nemzetgazdasági miniszter: a régiós középmezőnybe kell tartozniuk a hazai áraknak, ha ez nem valósul meg, akkor be fog avatkozni a kormány. Adódik a kérdés: hol áll most a magyar benzin és dízel a környező országok áraihoz képest? Kezdhetünk félni, visszatér a benzinárstop réme?

Olyan történt a gázpiacon, amire  soha nem volt példa

Olyan történt a gázpiacon, amire soha nem volt példa

Nagyon úgy néz ki, hogy összeálltak a csillagok az európai gázpiacon: a rendkívül enyhe téli időjárásnak, a sok ideje tartó lakossági spórolásnak, az ipari kereslet visszaesésének és a nyomott gázáraknak köszönhetően rekordszinten van a kontinens összesített gáztárolói töltöttsége, ami azért is kifejezetten jó hír, mert az előrejelzések szerint korán eljöhet a fűtési időszak vége. De mégis milyen folyamatokra és körülményekre volt szükség ahhoz, hogy megszülessen ez a kedvező rekord? És milyen veszélyek fenyegetik az európai gázpiacot?

Mutatunk egy olcsó részvényt, amiben most indulhat a rakéta!

Mutatunk egy olcsó részvényt, amiben most indulhat a rakéta!

Kifejezetten pocsék éve volt tavaly a kínai befektetéseknek, a szenvedés pedig az év elején is folytatódott. A várakozások szerint azonban Kína ismét elindulhat a növekedés útján, a nagy kérdés éppen ezért most az, hogy a piacok lesznek-e elég türelmesek a reformokkal kapcsolatban. Éppen ezért most mutatunk egy olyan kínai részvényt, ami 50 százalékkal is többet érhet, és a következő hónapok egyik nagy nyertese lehet.

Minden egy irányba mutat - Nagyot robbanhat ez a befektetés!

Minden egy irányba mutat - Nagyot robbanhat ez a befektetés!

Fokozódó geopolitikai bizonytalanságok, amerikai elnökválasztás, alacsonyabb kamatkörnyezet és a jegybankok egyre nagyobb aranyétvágya: számos körülményt fel lehet sorakoztatni, melyek mentén új történelmi csúcsra száguldott a napokban az arany árfolyama. Nagyon úgy tűnik, hogy van még további tere az aranyár-növekedésnek a történelmi csúcsot követően is, a szakértők egyre ambíciózusabb célárakat fogalmaznak meg - adódik a kérdés, hogy befektetőként hogy lehet profitálni ebből a sztoriból?

Valami nagy dolog készül a Molnál

Valami nagy dolog készül a Molnál

2019 után frissített stratégiával készül a Mol, ezzel kapcsolatban a jövő héten, március 14-én tart tájékoztatót az elemzőknek a társaság. A várható változásokkal kapcsolatban egyelőre nem lehet tudni részleteket, de ha a korábbi stratégiákat vesszük alapul, akkor vélhetően az olajcég átfogó terveket készített a következő évekre vonatkozóan.

Hatalmas pénztengert zúdított a piacra Soros György

Hatalmas pénztengert zúdított a piacra Soros György

A fokozódó geopolitikai kockázatok ellenére sorra döntik az új csúcsokat a világ tőzsdéi, a magas árazások mellett egyre nehezebb biztos kézzel befektetni - ebben a miliőben talán még inkább felértékelődik a már évtizedek óta a szakmában lévő, számos kisebb-nagyobb válságot és eufóriát átélt befektetési legendák iránymutatása. Ennek apropóján most összegyűjtöttük a főbb üzeneteket, amiket Warren Buffett, Soros György és Ray Dalio közvetített a negyedik negyedévben a részvényvásárlásokon és eladásokon keresztül.

Márciusban belovagol a Wall Streetre a tőzsdét felrobbantó Reddit

Márciusban belovagol a Wall Streetre a tőzsdét felrobbantó Reddit

Néhányan még emlékezhetnek a 2021-es év lebizarrabb és talán legizgalmasabb tőzsdesztorijára, a mémrészvény-őrületre: a stimulus csekkekkel megbombázott amerikai huszonévesek egy erős befektetői közösséget hoztak létre a Redditen, a WallStreetBets nevű subreddit szervezett tevékenysége elképesztő ralikat és hedge fund-bedőléseket okozott. Nemrég megérkezett a bejelentés, hogy tőzsdére lép a tőzsdei őrületnek teret adó platform, a Reddit IPO-jára valamikor márciusban lehet számítani. De mégis mit lehet tudni a bevezetésről? Egyáltalán mi is az a Reddit, hogyan keresnek pénzt és milyenek a kilátásaik? És mit szólnak a WallStreetBets-es fiúk az egész sztorihoz?

Felrobbantja a benzinárat Putyin váratlan lépése?

Felrobbantja a benzinárat Putyin váratlan lépése?

Március 1-gyel életbe lépett egy orosz döntés, miszerint többek között finomítói karbantartásokra hivatkozva a világ egyik legjelentősebb energiaellátója hat hónapra betiltja a benzinexportot. Adódik a kérdés, hogy ez a lépés mekkora kockázatot hordoz magával a globális ellátásbiztonság tekintetében, és milyen hatása lehet a benzinárakra? Milyen egyéb tényezők befolyásolják még a jócskán 600 forintos literenkénti ár felett járó hazai benzin jegyzését?

Olyan történt a gáz árával, amire az orosz-ukrán háború kitörése óta nem volt példa

Olyan történt a gáz árával, amire az orosz-ukrán háború kitörése óta nem volt példa

Lesz mivel fűteni a fagyos téli hónapokban? Csődbe mennek a gazdaságok a megugró rezsiárak miatt? Belerokkanunk abba, hogy Putyin elzárja a gázcsapokat nyugat felé? - Másfél éve ezek a kérdések foglalkoztatták az európai gazdasági szakembereket és a döntéshozókat, miközben a földgáz ára olyan magasra lőtt ki az orosz szállítások körüli fennakadások miatt, amilyenre a legsötétebb rémálmukban sem gondoltak volna a piaci szereplők. A lidércnyomás azonban nem tartott sokáig, a pánik gyorsan alábbhagyott, és bő másfél év elteltével, több mint 90 százalékos zuhanást követően olyan szintre ért el a földgáz ára, amit utoljára az orosz-ukrán háború kitörése előtt láthattunk. De mégis mi kellett ahhoz, hogy ilyen gyorsan normalizálódjon a helyzet, mi volt ennek az egésznek az ára? Most már hátra lehet dőlni, „elég alacsonyan" van a gázár? Egyáltalán, mire tanított minket az energiaválság?

Bekeményítettek a horvátok - Mennyire fáj ez a Molnak?

Bekeményítettek a horvátok - Mennyire fáj ez a Molnak?

Az elmúlt hetekben hangos volt a sajtó a Mol és a horvát olajvezetékeket üzemeltető partnercég, a Janaf adok-kapokjától, a Mol éles hangnemben kritizálta a szerintük méltánytalanul magas horvát tranzitdíjakat, amire gyorsan reagált is a Janaf. Csütörtökön újabb fejlemény történt az ügyben, a magyar vállalat szlovákiai finomító cége, a Slovnaft is feszólalt a horvát partnercég árazásával szemben. De adódik a kérdés: tényleg méltánytalanul drága a horvát tranzit? Egyáltalán, mekkora összegekről folyik a látványos és hangos vita?

Ez most nagyon összejött - Bomba formában a Mol

Ez most nagyon összejött - Bomba formában a Mol

Ma hajnalban közzétette tavalyi negyedik negyedéves gyorsjelentését a Mol. Ahogy arra számítani lehetett, a legfrissebb számok messze vannak azoktól az eredményektől, amiket az energiaválság okozta magas olajár-környezetben tudott hozni a társaság, ám az elmúlt hónapokban több tekintetben is kedvezően alakultak a fundamentumok a Mol körül, aminek köszönhetően a tavalyi harmadik negyedévesnél is erősebb számokat hozott a társaság. Pozitívan hatott az emelkedő gázár-környezet, a bányajáradék csökkentése, a stabilan alakuló Brent-Ural árkülönbözet és a rendkívül magasan alakuló finomítói felár. A menedzsment 2023-as előrejelzéseit is felülteljesítette a társaság, 2024-re viszont tovább csökkenő eredménnyel számol a cégvezetés.

Közzétette gyorsjelentését a Mol: mutatjuk a legfontosabb számokat!

Közzétette gyorsjelentését a Mol: mutatjuk a legfontosabb számokat!

Ma hajnalban tette közzé legfrissebb, negyedik negyedéves gyorsjelentését a Mol. A hazai olajvállalat a kutatás-termelési üzletágnak és a finomítói tevékenységnek köszönhetően jelentősen túlteljesítette az elemzői várakozásokat, a friss eredmények tükrében elmondható, hogy a vállalat minden fontos soron teljesítette a tavalyi üzleti évre meghozott célkitűzéseket.

Mekkorát gurított a Mol?

Mekkorát gurított a Mol?

Péntek hajnalban érkeznek a Mol friss negyedéves számai: az elemzői várakozások alapján bár a tavalyi év azonos időszakának eredményeit a legtöbb soron nem érte el a magyar olajvállalat, de elsősorban a kutatás-termelés szegmens eredménye miatt erős negyedévet zárhatott a Mol. Hiába esett az olajár a vizsgált időszakban, ezt bőven ellensúlyozta a megugró gázár és az alacsonyabb bányajáradék-fizetési kötelezettség, ezeken felül a stabilan magasan alakuló Brent-Ural különbözet és a szintén magas kiskereskedelmi árrés is hozzásegíthette a Molt egy erős negyedik negyedévhez. Lényeg a lényeg: az elemzői konszenzus alapján a tavalyi második negyedév lehetett a mélypont a vállalat profitabilitásában, a harmadik negyedév után a nemrég lezárt negyedik negyedév is sokkal magasabb számokat hozhatott a fontos sorokon.

Ez egyre durvább: október óta nem láttunk ilyet a benzinkutakon

Ez egyre durvább: október óta nem láttunk ilyet a benzinkutakon

A szerdai drágulást követően pénteken ismét mindkét finomított olajtermék esetében jelentős drágulásra kell számítani a hazai benzinkutakon. A meredek emelkedés hátterében elsősorban az áll, hogy a múlt héten megugrott az olajár a közel-keleti helyzet fokozódása miatt, de a dollár erősödése is a hazai olajtermékek drágulásának irányába hatott. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a mostanában látott áremelkedés kapcsán jelezte: túl drága a magyar benzin, de lát lehetőséget az árak kiigazítására.

Miért ilyen drága a benzin? Ki vannak fosztva a magyarok?

Miért ilyen drága a benzin? Ki vannak fosztva a magyarok?

600 forint fölé kúszott a benzin literenkénti ára Magyarországon, ennek apropóján Nagy Márton a Mol képviselőivel egyeztetett nemrég - a nemzetgazdasági miniszter szerint túl drága a magyar benzin, de lát lehetőséget az árak kiigazítására. Egyelőre nem tudni, hogy mire gondolhatott a miniszter, de az általunk látott lehetőségek mind komoly fejtörést okoznának a piacnak. Persze van egy negyedik opció, ami bár nem illik bele a Nagy Márton által közvetített keretrendszerbe, ehhez viszont a kormányzatnak úgymond a "saját háza táján kéne sepregetnie". Egri Gáborral, a Független Benzinkutak Szövetségének elnökével beszélgettünk.

Csapdában a benzinkutak: nem kéne tovább fosztogatni az üzemanyagszektort

Csapdában a benzinkutak: nem kéne tovább fosztogatni az üzemanyagszektort

Nemrég a lélektanilag fontos 600 forintos szint fölé kúszott a benzin literenkénti ára Magyarországon, ez pedig kormányzati körökben is kisebb frusztrációt okozott, ugyanis Nagy Márton a Mol képviselőivel egyeztetett a kialakult helyzetről. A nemzetgazdasági miniszter megüzente: túl drága a magyar benzin, de "látni az esélyt az árak kiigazítására". Hogy pontosan mire utalt ezzel a miniszter, azt egyelőre nem tudni, de elemzésünkben több módot is felsoroltunk arra, amiken keresztül közelebb lehetne húzni a régiós átlaghoz a magyar benzinárat - már csak az a kérdés, hogy ennek milyen ára lesz?

Megüzente a kormány: kiigazítások jöhetnek a benzin árában

Megüzente a kormány: kiigazítások jöhetnek a benzin árában

A hazai üzemanyagáraknak továbbra is a régiós középmezőnyben kell maradniuk – hangsúlyozta Nagy Márton a Magyar Ásványolaj Szövetséggel és a Mollal történő tárgyaláson. De hogyan is áll jelenleg a helyzet, a jövedéki adóemelés és a forintgyengülés közepette hogyan szerepel a régiós rangsorban a magyar benzin és a dízel? Milyen megoldások mentén lehet közelebb húzni a régiós átlaghoz a hazai üzemanyagárakat?

2023-ban beszakadt a gáz ára - De mi lesz idén?

2023-ban beszakadt a gáz ára - De mi lesz idén?

Hiába szökött korábban elképzelhetetlen magasságokba az európai földgáz ára 2022-ben, tavaly gyakorlatilag a teljes megugrást ledolgozta a jegyzés, egészen meredek áresést tapasztalhattunk ugyanis a TTF gáztőzsdén. De mi a helyzet idén, folytatódhat a kedvező 2023-as trend? Mi befolyásolja a gázárak alakulását, és mi a helyzet az olajárakkal? Ezekre a kérdésekre keresi a választ a brit elemzőház Economist Intelligence Unit (EIU).

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Új befektetési őrület hódít, napok alatt lesznek emberek milliárdosok
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.