Erősödött a forint
Erőre kapott a forint hétfőn délután, miután kiderült, hogy még ma Budapestre érkezik Ursula von der Leyen az olajembargó ügyében. Az euró/forint kurzus 380,5-ös szint alatt is járt, majd 381 alatt stabilizálódott.
Bréking! - Még ma Budapestre érkezik Ursula von der Leyen az olajembargó ügyében

Még ma, azaz hétfő délután Budapestre repül Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke, hogy az uniós olajembargó ügyében tárgyaljon Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel – közölte a Bizottság szóvivője percekkel ezelőtt.
Tovább a cikkhezKét hónapja nem volt ilyen gyenge a forint, már 384 felett az euró a hét elején
A hét elején 0,6%-os gyengüléssel kezdett a forint az euróval szemben, így 384,5-nél járt az árfolyam. Ez majdnem kéthónapos mélypontot jelent a forint szempontjából, utoljára március elején volt a mostaninál lényegesen magasabb a jegyzés. A forint mozgását az utóbbi hetekben elsősorban a dollár erősödése mozgatta, az amerikai deviza javulása ugyanis hagyományosan rossz hír a feltörekvő devizák számára. A régióban pedig elsősorban a forint kitett ennek a hatásnak az elemzők szerint. A dollárral szemben most 365,14-nél járunk, míg az angol font 448,4 forintba kerül.
A forint közvetlen versenytársai közül a lengyel zloty 0,1%-os erősödéssel, míg a cseh korona 0,35%-os gyengüléssel kezdte a hetet az euróval szemben. A feltörekvő piacon eközben a török líra 0,2 százalékkal gyengült a dollár ellenében, míg az orosz rubel majdnem fél százalékos erősödést mutat.
A dollár erősödik tovább hétfő reggel, ismét a múlt héten tesztelt 1,05-ös lélektani hatásnál jár, ami 0,4%-os javulást jelent péntek estéhez képest. Közben a japán jen és az angol font fél százalékkal gyengült a dollárral szemben.
Címlapkép: Getty Images