Továbbra is a 400-as kerek szinthez tapadt az euró árfolyama
Az elmúlt órákban lényegében a kerek 400-as szinthez tapadt az euró árfolyama a bankközi devizapiacon, azaz tegnap késő estéhez képest 1%-os gyengülésben ragadt a forint. Mivel a dollár erősödött délelőtt az euróhoz képest a kedvezőtlen európai bmi-adatok hatására, így vele szemben 1,5%-os forintesés alakult ki, a jegyzések 380,4 körül ingadoznak jelenleg.
Nem szabadul a forint a 400-tól
Képtelen magához térni a forint, továbbra is 400 körül jár az euró jegyzése, éppen kicsivel felette van.
Akár történelmi mélypont is jöhet
Ma ismét intenzív forintgyengülés indult, miután a jegybank nem emelt az egyhetes betéti tender kamatszintjén. A 400-as szintet ostromolja a jegyzés, amennyiben szignifikánsan áttörésre kerül, a felső Bollinger-szalag, illetve a történelmi maximum lehet megcélozható 402,75-nél, és újabb rekordszint beállítását sem lehet kizárni - olvasható az Equilor technikai elemzésében.
Támasz: 392,47 (MA 30), 394,00 (trendvonal), 399,62 (Fibo 100%)
Ellenállás: 400,00, 402,73 (felső BB), 402,75 (ATH), 410,22 (Fibo 123,6%)

Hogy teljesít a régió?
Egyre inkább úgy látszik, hogy a forint nagyon nehezen engedi el a 400-as szintet. Ilyenkor mindig felmerül a kérdés, hogy külső vagy belső folyamatok miatt tart itt a hazai deviza. Ehhez érdemes megnézni, hogyan teljesítenek a régiós devizák a globális környezet romlása, vagyis az orosz-ukrán háború kirobbanása óta.
A cseh korona 1%-os esésben van február 24. óta, a lengyel zloty 3,7%-kal értékelődött le, míg a hazai deviza 12,6%-os esésben van. Vagyis látszik, hogy a forint sérülékenysége a fő oka a rossz teljesítménynek, amiben benne van az EU-s viták, a különadók, az inflációs folyamatokhoz képest visszafogott jegybanki szigorítás, illetve a makrogazdasági folyamatok (külkereskedelmi hiány, ikerdeficit) romlásának hatása.

Már 400 felett
Az elmúlt percekben 400,2-ig gyengült a forint, ez már 1,1%-kal magasabb a tegnap esti szintnél. Közben a lengyel zloty és a cseh korona gyakorlatilag stagnál.
399 felett az euró
Az elmúlt percekben 399,5-nél is járt az euró-forint jegyzés, a jelenlegi 399,15-ös szint 0,8%-kal magasabb a tegnapinál. Ezzel a magyar deviza megint alulteljesítő, hiszen a lengyel zloty 0,2%-ot veszített, a cseh korona pedig stagnál. A jelek szerint a dollár hirtelen erősödése megint a forintot viselte meg leginkább, ráadásul az MNB sem emelte tovább az irányadó kamatot a mai tenderen.
Európa megint recessziótól retteg, megütötték az eurót

Csütörtökön ismét felerősödtek a recessziós félelmek Európában miután Németországból és Franciaországból is a vártnál gyengébb adatok érkeztek. A piac rögtön le is reagálta, hirtelen elillant a törékeny optimizmus, az euró meredek esésbe kapcsolt.
Tovább a cikkhez5 egység a dollárral szemben
A forint euróval szembeni esése és a dollár erősödése együttesen oda vezetett, hogy immár az 1,5%-os gyengülést közelíti a hazai deviza a zöldhasúval szemben. A reggeli 375-ös szinthez képest már 5 egységgel feljebb van a kurzus, 380-nál járunk.
Nem tér magához a forint
Az elmúlt percekben a 399-es szintet ostromolta a forint az euróval szemben, vagyis úgy néz ki, hogy a magyar deviza egyelőre nem tér magához. A dollár erősödése sosem tesz jót a forintnak, az amerikai deviza a gyenge európai konjunktúraadatok után vett lendületet.
Gyengül tovább a forint
Délelőttre 398 közelébe gyengült a forint, ami már fél százalékkal volt magasabb a tegnap esti szintnél. Sőt, néhány perce 399 közelében is járt a jegyzés. A forintnak nem tett jót az sem, hogy kedvezőtlen beszerzésimenedzser-indexek jöttek Nyugat-Európából, amelyek a gazdaság lassulására utalnak.
Itt az MNB döntése: most nem emelkedik tovább a kamat!

A múlt hetivel megegyező 7,25%-os kamat mellett hirdette meg egyhetes betéti tenderét az MNB, vagyis a jegybank nem emeli tovább az irányadó rátát. Erre legközelebb a jövő héten kerülhet sor a Monetáris Tanács keddi döntése után.
Tovább a cikkhezMegállíthatatlanul szárnyal a rubel, az oroszok már gyengítenék a háború közepén is

Hétéves csúcsra erősödött az orosz rubel a dollárral szemben, az orosz jegybank pedig már attól tart, hogy a túl erős deviza rontja az ország exportjának versenyképességét. De mi áll a rubel szárnyalása mögött, miközben továbbra is zajlik az orosz-ukrán háború? A piac tényleg azt igazolja vissza, hogy a nyugati szankciók nem működnek Oroszország ellen?
Tovább a cikkhezKifulladt a forint erősödése – Jöhet újra a 400-as euró?
Csütörtök reggel 396 körül kezdi a napot a forint az euróval szemben, ez egyelőre stagnálást jelent tegnap estéhez képest. A jelek szerint kifulladt a magyar deviza erősödése, tegnap már nem tudott tovább kapaszkodni 394-től. Ma elsősorban az MNB egyhetes betéti tenderére figyelnek a befektetők azt követően, hogy a múlt héten „soron kívül” 50 bázisponttal emelte az irányadó rátát a jegybank. Alapesetben csak a Monetáris Tanács jövő keddi ülése után számítanánk további szigorításra, kérdés, hogy a tartósan 400 körüli euró-forint árfolyam miatt nyugodt-e az MNB. A dollárral szemben most 374,4 körül járunk, míg az angol font 459,3 forintba kerül.
A forint versenytársai közül a lengyel zloty tegnap jelentős, több mint 1%-os gyengülést mutatott az euróval szemben, míg a cseh korona a délutáni 125 bázispontos kamatemelés után kismértékben gyengült. Ma reggel egyelőre mindkét régiós deviza stagnálással nyitott. A feltörekvő piacon a török líra minimális gyengülést, az orosz rubel viszont fél százalékos erősödést mutat a dollár ellenében.
A dollár érezhetően gyengült tegnap délután Jerome Powell kongresszusi meghallgatása után, a Fed elnöke azt hangsúlyozta, hogy mindent megtesznek az infláció leszorítása érdekében. Sok újdonság nem hangzott el, a piaci reakció sem volt igazán jelentős. Ma reggel 1,0564-nél járt az euró-dollár árfolyam, ami egyelőre minimális elmozdulást jelen. A japán jen 0,4%-os erősödéssel kezdett a dollárral szemben, míg az angol font 0,2%-kal gyengült reggelre.
Címlapkép: Getty Images