Gyengült a forint kora este
Délután öt órát követően több mint egy forintot erősödött az euró a magyar fizetőeszközzel szemben, így egy euróért most nagyjából 383,5 forintot adnak a bankközi piacon.

Erőre kapott a dollár
Paradox módon a piacok örülnek a rosszabb fogyasztói hangulatot tükröző friss adatoknak: mindez azt mutatja, hogy a GDP-t még a harmadik negyedévben is repítő amerikai lakossági fogyasztási hajlandóság elkophat, ami meghozhatja azt a gazdasági lassulást, ami az inflációs nyomást is enyhítheti. Erre a dollár is erősödni kezdett, ami már majdnem teljesen ledolgozta napi gyengülését az euróhoz képest.

Ez viszont kifogta a szelet a forint vitorlájából: a délutáni erősödés után, gyengülni kezdett az euróhoz és a dollárhoz képest is a magyar valuta, igaz, egész nap egy nagyon szűk sávban mozog csak a váltás.

Egyre sötétebben látják a gazdasági kilátásokat az amerikaiak

A legfrissebb Michigan Egyetem által készített bizalmi index szerint az Egyesült Államokban a fogyasztói hangulat 2023 októberében 6%-kal visszaesett az előző hónaphoz képest.
Tovább a cikkhezA dollárt meghúzták az inflációs adatra
Bár a várakozásoknak megfelelően alakult a PCE-inflációs mutató, az amerikai dollár mégis gyengülni kezdett: az euróhoz képest már újra 1,058 körül van a váltás.

A forint is visszajött a zöldhasúval szemben, már 361,6-ig javított a magyar deviza.

Pályára állt az amerikai infláció, a lakossági költekezés sem lassul

Az Egyesült Államok legfrissebb gazdasági adatai szerint szeptemberben mérsékelten emelkedtek a személyes jövedelmek és kiadások. Miközben a Federal Reserve által figyelt PCE-árindex az infláció is a vártnak megfelelően alakulva csökkent már éves alapon.
Tovább a cikkhezNem reagál a piac az amerikai adatra
Az amerikai PCE-adat megjelenése után egyelőre nincs heves piaci reakció, az euró-dollár továbbra is 1,0543 körül jár, ami 0,2 százalékos dollárerősödést jelent.

A forint sem mozdul jelentősen, most 382,5 körül jár az euró jegyzése, ami minimális forinterősödésnek felel meg tegnaphoz képest.

A dollár elkezdett elszakadni
Kora délután a dollárhoz képest érdemben gyengülni kezdett a forint, egy óra alatt 0,25 százalékkal, 363,7 közelébe szökött fel a váltás az amerikai inflációs adatok közlése előtt.

Kétségbeesett lépésre kényszerült az orosz jegybank a szankciók miatt

Nagyon szorult helyzetben a vártnál komolyabb szigorításról döntött az orosz jegybank, hogy a részben a szankciók és a háború okozta gyorsuló infláció és a rubel gyengülése ellen hatékony lépést tehessen.
Tovább a cikkhezIgazán gyengülni sem tud a forint
Az elmúlt napok nagyobb mozgásaihoz képest pénteken szűk sávban mozog a forint az euróhoz képest: 383,7 és a 382,3 közötti sávban vannak csak kisebb kilengések. A hetet nézve ez már inkább csak oldalazás.

Ütemesen visszagyengült a forint
Bár délelőtt enyhe erősödésben volt a forint az euróval szemben, 11 órára elfogyott a lendület, sőt egészen a nyitó szintre süllyedt vissza a váltás. Bár reggel még 382,28 környékén is mozgott az árfolyam, most újra 383,15 felett mozog.

A dollárral szemben is ugyanezen a pályán mozog a forint, egy mérsékelt erősödés után 30 perc alatt gyengült vissza a forint.

Egyelőre minimális erősödéssel kezdett a forint
Délelőtt fél 10-kor a forint enyhén erősödni tudott az euróval, de az elmozdulás nem számottevő, mindössze 0,2 százalék. Így most a váltás 382,5 környékén mozog, ami alig 0,6 forintos zárkózást jelent.

Friss adat érkezett: egyre rosszabbul néz ki a hazai születésszám

Idén szeptemberben 7222 gyermek született Magyarországon, 7%-kal kevesebb, mint egy évvel korábban. A születésszám az elmúlt egy évben látványosan esik, az igazított adat gyakorlatilag új mélypontot jelent.
Tovább a cikkhezEgyre többen dolgoznak Magyarországon - Új rekord született

Szeptemberben nőtt a foglalkoztatás Magyarországon, amelynek hatására új csúcsra ért a hazánkban dolgozók száma.
Tovább a cikkhezA tegnapi nagy menetelés után megint válaszút előtt a forint
Péntek reggel 382,35 körül jár a forint az euróval szemben, ez egyelőre minimális elmozdulást jelent csütörtök estéhez képest. Egy nappal ezelőtt még 385 felett járt a jegyzés, majd tegnap érezhetően erősödött a forint elsősorban a javuló nemzetközi hangulatnak köszönhetően. Az amerikai tízéves kötvényhozam megint visszaesett a lélektanilag fontos 5 százalékos szinttől, illetve a dollár sem tudott érdemben tovább erősödni. Az amerikai GDP-adat a vártnál erősebben alakult, ami elvileg pozitív lehetett volna a dollár szempontjából, de ez sem hozott érdemi változást. Ma szintén lényeges lehet a PCE inflációs adat, melyet a Fed kiemelten figyel az infláció szempontjából. A dollárral szemben most 362,4 körül jár a magyar deviza, míg az angol font 439,4 forintba kerül.

A régióban a versenytársak közül a lengyel zloty 0,1 százalékos gyengüléssel, a cseh korona pedig hasonló erősödéssel kezdte a napot az euróval szemben. A feltörekvő piacon a török líra minimális elmozdulással kezdett a tegnapi újabb 500 bázispontos kamatemelés után, míg az orosz rubel 0,25 százalékkal gyengült a dollárral szemben.
A dollár minimális erősödéssel kezdte a napot az euróval szemben, most 1,0556 körül jár a jegyzés. A japán jen minimális erősödéssel kezdett, míg az angol font stagnál a dollárral szemben.

Címlapkép forrása: Shutterstock