Óvatosan gyengül vissza a forint
A délután 5 órás állapothoz képest kis mértékben gyengült a forint. Az euróval szembeni jegyzések visszaemelkedtek a 408-as szint fölé.
Ezzel az eheti mérleg a forint számára:
- Az euróval szemben a 403,90-es szintről a 408,20-as szintig emelkedett, de volt 409,50-nél is a kurzus csütörtökön. Vagyis bő 4 egység a leértékelődés mértéke.
- A dollár ellenében 374 volt a hét elejei nyitószint, és 375,50-ig emelkedett a forint árfolyama, de volt 378-nál is az árfolyam.
Estére stabil maradt a forint árfolyama
Az euróval szembeni jegyzések estére visszatértek a 408-as szintre. Az elmúlt napok forintgyengülése úgy következett be, hogy a dollár inkább gyengélkedett. Erről az ellentmondásról itt írtunk részletesen:
Alulteljesít a forint
Ezen a héten a lengyel zloty euróval szembeni árfolyama kis kilengésekkel ugyan, de stagnált és főként a 4,35-ös szint körül ingadozott. Közben viszont a forint euróval szembeni kurzusa 4-5 egységet emelkedett.
Ennek az eredménye, hogy a PLN/HUF árfolyam történelmi magasságokba emelkedett,
a 94-es szint felett is járt. Az elmúlt napokban bő 1 százalékkal értékelődött le a forint a zlotyval szemben, vagyis jól láthatóan érzékenyebben reagál a forint az elmúlt napok fejleményeire.
Óvatos gyengüléssel fordul az estére a forint
A forint óvatos gyengüléssel fordul az estére, elkezdett távolodni az euró az eddigi 408 forintos sávtól. Tegnap még a késői is maradt a lejtőn a magyar deviza, ráadásul holnap az ünnepnap alatt nem lesznek zárva a piacok, így akkor még volatilisebb helyzetbe kerülhet a forint.
A dollárnál is gyengül látszik, újra 376 fölé kúszott a váltás.
Folytatódik az oldalazás
Az árfolyam nem igazán mozdult el az elmúlt órákban, 407,9 és 408 forint környékén van továbbra is egy euró.
A forint hanyatlása kezd kilógni a régióból - Mi a helyzet a magyar kötvénypiacon?
A várnál sokkal gyengébb harmadik negyedéves magyar GDP-adat óta úgy tűnik, hogy a forint esése kezd kilógni a régiós devizák leértékelődési trendjéből. Megnéztük, hogy mit áraznak most a határidős kamatpiacok, és mi a helyzet a magyar kötvénypiacokon. Látványos ábrákat mutatunk.
Teljesen visszajött a forint
Most már a nyitó szintnél, 407,9-nél jár újra a forint.
Délután fogódzót talált a forint
A forint napi szinten 0,1 százalékos gyengülésben áll, de a 409,5-ös mélypont elérése után enyhén visszaerősödött a magyar deviza az euróhoz képest. Most már 408,3 környékén oldalazik az árfolyam. Igazán az erős amerikai gazdasági adatok sem mozgatták meg.
A dollárhoz képest egy rövid időre még a nyitó szint alá is benézett, de aztán minimális gyengülésbe fordult az árfolyam. Most 376 alatt mivel mozog a kurzus.
Kritikus napok előtt a forint, nagy mozgás jöhet
Legutóbb közel két éve volt ilyen gyenge a forint az euróval szemben. Csütörtökön már a 410 forintos szint közelében is járt az EUR/HUF kurzusa, ami meglehetősen aggasztó annak fényében, hogy nagyon nehéz napok várnak most a forintra. Megnéztük, hogy mit mutatnak a grafikonok, és hogy meddig gyengülhet még a forint. Tényleg elszállhat az euró árfolyama? Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
MBH: egyre kecsegtetőbbek a magas kötvénypiaci hozamok
A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az MBH Alapkezelő írását olvashatják:
Az euró erősödik tovább
Egyelőre nagy mozgásokat nem hozott az erős amerikai munkaerőpiaci és csökkenő inflációt jelző adat. Az euró erősödik tovább a dollárral szemben, most már 1,088 felett mozog az árfolyam.
Budapestre látogat Ursula von der Leyen
Miután az Európai Tanács soros magyar elnökségének legtöbb budapesti programját bojkottálta az Európai Bizottság miután Orbán Viktor miniszterelnök békemissziója során júliusban Moszkvába látogatott Vlagyimir Putyinhoz, kétséges volt, hogy Ursula von der Leyen, a testület elnöke Budapestre látogat-e. Végül pénteken bejelentették, hogy az informális uniós csúcstalálkozóra Magyarországra utazik. Az uniós diplomaták és a tagállami nagykövetek viszont nagyon felvizeznék a budapesti ülés napirendjét.
Csökkenő infláció és erős munkaerőpiac - ez Amerika
A PCE infláció a várakozásoknak megfelelően tovább csökkent, a munkaerőpiaci kondíciók továbbra is feszesek, a fogyasztók pedig nagyon szépen költenek. Egyelőre nyoma sincs a lassulásnak, nemhogy a recessziónak.
Nincsenek nagy mozgások
A forint megragadt a 408,5 körüli sávban az euróhoz képest. Azonban a nem sokára érkező amerikai PCE-inflációs adatok még megmozgathatják a piacokat.
Elmúlt a lendület
A forint lassan kapaszkodva jött vissza az euróra az elmúlt órákban, és már a nyitószintet is megközelítette, de most újra 408,7-ig gyengült vissza.
A dollárhoz képest még egy rövid ideig, nem sokkal 12:00 előtt még erősödésbe is fordult a magyar deviza, de itt is megindult a visszagyengülés és 376 közelében mozog a váltás.
Gyorsult, de az EKB célsávában az euróövezeti infláció
Az Eurostat legfrissebb gyorsbecslése szerint az euróövezeti éves infláció 2024 októberében várhatóan 2,0% lesz, ami növekedést jelent a szeptemberi 1,7%-hoz képest. A legnagyobb emelkedést a szolgáltatások és az élelmiszer, alkohol és dohánytermékek kategóriái mutatták.
Folytatódik a korrekció
A forint a kora délelőtti nagy felszúrása után szépen dolgozza le a veszteségét. Bár az euróhoz képest már 409,5-nél is új, több mint két éves mélypontot ért el, mostanra már 408,5 alá is benézett.
A dollárral szemben is momentumot talált a forint, már csak 375,8-nál mozog a kurzus, pedig itt is közel volt a 377,9-es negatív csúcs.
Lefordult a kurzus
A forint egyelőre a 409,5-ös mélypontról lefordulva egészen 409-ig erősödött vissza az euróhoz képest.
A dollárnál is közel a mélypont
A dollárnál is belátható közelségben, 0,3 százaléknyira van a kétéves mélypont. Most 377-ig húzták meg a forintot, 378-nál esik el a következő fontos szint.
409 is megvan
Ellenállás nélkül vitte át a forint a 409-es szintet.
Az eurónál is megvan az új mélypont
Több mint két évvel ezelőtti szinten a forint az euróval szemben, 408,8 fölé szúrt fel az árfolyam, amivel éppenhogy, de átvitte a tegnapi negatív rekordot.
Új mélyponton a svájci frank és az angol font
A forint gyengülése folytatódik, és két fontos devizával, az angol fonttal és a svájci frankkal szemben is új kétéves mélypontra süllyedt.
A frank már 435 fölé nézett, aminél gyengébb utoljára 2022 októberében volt.
A brit deviza pedig 488,450-ös szinten van új többéves csúcson.
Itt az új napi mélypont
A késő reggeli időszakban a forint gyengülni kezdett, most már 408,3 fölé szökött a váltás, de még mindig csak 0,15 százalék alatti az elmozdulás.
Újra 408 felett az euró
Enyhe gyengüléssel a forint 407,8 környékéről gyengült vissza most 408 fölé az euróhoz képest. Egyelőre a devizapiacokon nincsenek nagy mozgások.
A dollár is nagyjából a nyitószint körül stagnál 375,8-nál.
A szeptember is gyenge magyar demográfiai adatokat hozott
Továbbra is nagyon kevés gyerek születik Magyarországon. Bár az utóbbi két hónap egy hajszálnyi javulást mutat a gyerekvállalási kedvben, összességben a csökkenő trend továbbra sem tört meg.
Egyelőre nincs érdemi mozgás
Minimális, nagyítóval alig látszó gyengülésben van a forint a napi nyitószintjéhez képest, az euróval szemben 407,9-nél mozog a váltás, miután kora reggel ismét 408 felett járt a kurzus.
Kétéves mélypontja közeléből indítja a napot a forint
Szeptember-októberben összesen 16 egységgel, vagyis 4%-kal mozdult felfelé az euróval szembeni árfolyam, a dollárral szemben ennél is nagyobb, 6%-os az értékvesztés. Ennek ellenére nem beszélhetünk ijesztő napokról a devizapiacon, a forint lassú leeresztésben van, nem pedig pánikszerű eladásban. Az viszont érződik, hogy
a gyengülésre játszó (shortos) befektetők szívesen játszanak a forinttal,
mert úgy érzik, hogy nincs jelentős tényező, ami az árfolyam-erősödés mellett szólna.
Kis érdekesség, hogy utoljára az euró árfolyama 2022 karácsonya előtt járt ilyen magasan, azon a héten, amikor az energiaválság miatt a 403 és 420 közötti tartományt járta be egyetlen hét alatt.
Ma talán csendesebb napra számíthatunk a devizapiacon, mint tegnap, amikor a globális GDP-adatdömping miatt borítékolhatók voltak a nagy mozgások. Az európai inflációs szám a nemzeti részadatok ismeretében várhatóan már nem okoz nagy meglepetést, az Egyesült Államokban az utóbbi időben kevésbé hangsúlyos PCE-infációs mutató érkezik majd.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ