A tavalyi év elején még 350 forint körül mozgott az euró ára, majd a háború közepette a hazai deviza egészen 430-ig gyengült, ami mutatja, hogy milyen sérülékeny a forint. Nemcsak régiós szinten, hanem világviszonylatban is bekerült a legrosszabbul teljesítő devizák közé. Innen azonban fordulat következett, amit részben az EU-forrásokkal kapcsolatos bizonytalanság csökkenése, részben a rekordmagas magyar kamatszint (18%) okozott. Idén márciusra megközelítette a 370-es szintet is a forint, ám az ereje nem tartott sokáig, az amerikai bankrendszerrel kapcsolatos bizonytalanság újra 400 közelébe repítette. Azonban még ez is sokkal erősebb árfolyam, mint amit tavaly ősszel láthattunk, miközben a vállalkozások még a tavalyinál is rosszabb árfolyammal kalkuláltak az elmúlt évek trendjei alapján.
Perlusz László, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára szerint az elmúlt évek folyamatos forint gyengülése, valamint a tavaly őszi sokkszerű leértékelődés után természetes, hogy
a vállalatok várakozása a tartós leértékelődés irányába tolódott, el és ennek megfelelően fedezik árfolyamkitettségüket.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!