Az iráni lépés válasz volt a Hezbollah vezetőjének és egy iráni parancsnoknak a közelmúltbeli libanoni megölésére. Elemzők úgy vélik, Izrael hamarosan ellenlépéseket fontolgathat,
ami akár az iráni olajipari infrastruktúrát is célba veheti.
Saul Kavonic, az MST Marquee vezető energetikai elemzője a CNBC-nek nyilatkozva kijelentette:
A közel-keleti konfliktus hatással lehet az olajellátásra. Az olajellátás lényeges zavarának lehetősége most már küszöbön áll.
Kavonic szerint a globális olajkínálat akár 4%-a is veszélybe kerülhet, ami az olajárak jelentős emelkedéséhez vezethet.
A jelentős olajtermelőnek számító Irán a Hamász egyik fő támogatója, a mostani eszkalációval nőtt valamelyest egy izraeli-iráni háború kirobbanásának az esélye, bár ez továbbra is valószínűtlen. Mindenesetre a kapcsolat elmérgesedése és az esetleges szankciók veszélyeztethetik a hajók közlekedését az olajtermelőknek kulcsfontosságú Hormuzi-szoroson, amelynek lezárásával már korábban fenyegetőzött Teherán - a világ olajexportjának 40 százaléka halad át ezen a szoroson.
Más szakértők is osztják Kavonic aggodalmait. Bob McNally, a Rapidan Energy Group elnöke szerint
Ahogy Izrael a Gázai övezetről Libanon és Irán felé fordul, a háború egy új, az energiával kapcsolatos szakaszba lép.
Josh Young, a Bison Interests igazgatója úgy véli, hogy az iráni olajinfrastruktúra elleni esetleges támadás "jelentős eszkalációt" jelentene, és
az olajárak akár 100 dollár fölé is emelkedhetnének hordónként.
A tegapi értesülést követően, miszerint Irán hamarosan ballisztikus rakétatámadást készül indítani Izrael ellen, kilőtt az olaj ára, végül 3,5 százalékos pluszban fejezte be a napot a Brent, ma eddig 0,3 százalékos pluszban áll a jegyzés.