A kritikus infrastruktúrák közé "olaj- és gázvezetékek, valamint vasúti rendszerek" tartoznak - nyilatkozta Matthew Miller külügyminisztériumi szóvivő csütörtökön Washingtonban tartott sajtótájékoztatóján.
Egy szerdán kiadott, több nemzetet érintő kiberbiztonsági ajánlás egy nemrég felfedezett, a Kínai Népköztársasággal (KNK) összefüggésbe hozható kiberkémkedési kampányra figyelmeztetett, amelyet a Microsoft "Volt Typhoon"-nak nevezett el. A biztonsági kutatók szerint a kínai hackerek állítólag az Egyesült Államokon belüli sebezhető hálózatok után kémkednek, de kiderült, hogy az Egyesült Államok csendes-óceáni területén, Guamban található kritikus infrastruktúrákat is célba vettek. Emellett a rosszindulatú szereplők olyan információkat is megpróbáltak ellopni, amelyek katonai tevékenységekre is fényt deríthetnek.
A Stockholmi Nemzetközi Békekutató Intézet Kína védelmi költségvetését 2023-ra 225 milliárd dollárra becsülte, ami közel 50 milliárd dolláros növekedést jelent 2020 óta.
Ez a növekvő befektetés lehetővé tette Kína számára, hogy javítson kiberképességein, több mint 50 000 kiberkatonával és egy fejlett kiberhadviselési egységgel
- nyilatkozta Nadir Izrael, az Armis kiberbiztonsági cég technológiai igazgatója és társalapítója
A kínai külügyminisztérium visszautasította azokat az állításokat, hogy kémjei nyugati célpontokat vennének célba, és a közös figyelmeztetést "kollektív dezinformációs kampánynak" nevezte.
Címlapkép forrása: Getty Images