
A Moscow Times április 21-i jelentése szerint a Kreml-közeli források egy "nagy üzlet" lehetőségét mérlegelik, amely egy 150 emeletes felhőkarcoló építését foglalná magában, és Trump személyes részvételével zajló alapkőletételi ceremóniát Moszkvában.
Trump választási győzelme után az orosz tisztviselők és nagyvállalatok azt a feladatot kapták, hogy dolgozzanak ki javaslatokat az Egyesült Államokkal való együttműködés újraindítására, különös tekintettel olyan ötletekre, amelyek személyesen is érdekelhetnék Trumpot.
A tervekben olyan, jelenleg amerikai szankciók alatt álló vállalatok is részt vesznek, mint a Rosznyeft, a Roszatom és a Polyus Gold, valamint az orosz alumíniumipari óriás, a Rusal.
A felhőkarcoló-projekt különösen vonzó lehet gyors megvalósíthatósága miatt:
A gyorsaság, a hatás és a látványosság fontos itt – minden, amit Trump ösztönösen értékel,
nyilatkozta egy Kreml-közeli forrás a Moscow Times-nak.
Egyelőre nem világos, hogy a javaslat jelenleg milyen stádiumban van, bár egy orosz tisztviselő szerint Moszkva városvezetése örömmel vállalná egy ilyen projekt megvalósítását.
Trump először 2013-ban, első elnöksége előtt vetette fel egy 58 emeletes felhőkarcoló építésének ötletét Moszkvában. A projektben Aras Agalarov orosz oligarcha lett volna a kulcspartner, de a tervek soha nem valósultak meg.
Később, 2015-ben Felix Sater orosz származású amerikai ingatlanfejlesztő újra felvetette a Trump Tower moszkvai megépítésének tervét, de a projektet ismét felfüggesztették, miután Trump elindította elnöki kampányát.
A tervezett moszkvai Trump Tower 250 luxuslakást, egy 15 emeletes, 150 szobás szállodát, gyógyfürdőt, irodahelyiségeket, fitneszközpontot és prémium parkolót foglalt volna magában.
Trump április 21-én kijelentette, hogy Oroszország és Ukrajna "ezen a héten" megállapodást köthetne a háború befejezéséről, miközben csapata azzal fenyeget, hogy Washington felhagyhat a béketárgyalási erőfeszítésekkel, ha a közeljövőben nem történik előrelépés.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Portfolio
Washington kiborult: riválisa szállítaná a rakétaüzemanyagot az iráni rezsimnek?
Durrantak is a szankciók.
Hatalmas segélycsomagtól eshet el Ukrajna, pótolhatatlan vadászgépet vesztett Kijev – Ukrajnai háborús híreink kedden
Cikkünk folyamatosan frissül.
Túl a kamatdöntésen a forint, mutatjuk a devizapiaci reakciókat!
Kilépett szűk sávjából az euró árfolyama.
Új ERP rendszer bevezetése: adózási és számviteli buktatók, amikre figyelni kell
Egy új ERP rendszer bevezetése nemcsak informatikai projekt, hanem a vállalat szinte minden működési területét érintő, komplex átalakulás. Különösen igaz ez akkor, ha az ERP rendszer külfö
Nyaralás: készpénz vagy kártya?
Jön a nyaralási szezon, sokan mennek külföldre és ott idegen devizában kell fizetniük. Két lehetőségük van, vagy a bankkártyájukat használják vagy készpénzt használnak. A legtöbb emberne
Kína is tud ám, ha akar...
Kedves Olvasó, nem untatlak az elmúlt néhány hétben lezajlott tőzsdei mozgásokkal egy sokadig cikkben, sőt még napi rekordokkal és \"milyen világot élünk\" szlogennel sem fárasztalak....
The
Zöld energiával meleg otthonokat: új lehetőség a távhőtermelőknek
A 2025/MA/TÁVHŐ/02 kódszámú, társadalmi egyeztetésre bocsátott pályázati felhívás új lendületet adhat a hazai távhőrendszerek megújításának.
Kína AI-ban is leversenyez mindenkit
Peking legutóbbi karácsonyi ajándéka a Nyugatnak a DeepSeek nevű AI-bomba volt, amely komoly felfordulást okozott a Wall Streeten, legalábbis annak techorientált részén. A nyugati féltekén...
T
Egy despota harca a piaccal
Egy fékeket vesztett rezsim épp visszaél egy fékevesztett helyzettel. Amióta Erdoğan az elnök, a török líra folyamatosan gyengül. Ez a folyamat az elmúlt négy évben...
The post Egy despota ha
Lassan, de zöldül a globális villamosenergia-termelés
Kedvező folyamatok látszanak a villamos energia terén is, hiszen a tavalyi termelésnövekedés nyolcvan százalékát már a megújuló energiaforrások és a nukleáris energ
Háromszor annyiból enni tízmilliókba kerül!
Amikor online feljön a kérdés, hogy mennyit költenek az emberek ételre, legtöbbször már nem is válaszolok. Ennek fő oka, hogy a mi családunk költései annyival le vannak maradva a tipikustól (

Óriási siker az új Duna-parti negyed, itt tart az építkezés (x)
A budapesti átlagot is felülmúlja a Marina City iránti kereslet

- Rejtélyes az újabb száj- és körömfájás kitörés - Nehéz hetek jönnek Magyarországon
- Elképesztő fordulat az autóiparban, az EU a saját fegyverével lő vissza Kínára
- Utódlás: Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója
- Karnyújtásnyira volt az ukrajnai háború lezárása – Tényleg egyetlen dolog miatt borul most minden?
- Mától kaphatók az új lakossági állampapírok – melyikbe érdemes most befektetni?
Nagyon fáj az árrésstop a boltoknak, de nekünk is fog
Nagy Márton elégedett az intézkedés hatásaival, a kereskedők kevésbé
Oszkó: jobb idők jöhetnek az európai tőzsdéken, csökken az USA elszívó hatása
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Évtizedek óta nem látott változás az OTP-nél – Mi jöhet most?
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Kiadó raktárak és logisztikai központok
A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.
Sikeres befektető online tanfolyam
Megtanulhatod, hogyan találj rá a legjobb befektetési lehetőségekre, és azonnal alkalmazható, gyakorlati stratégiákat sajátíthatsz el – mindezt egy interaktív, élő online eseményen.