Ukrajna szoros szövetségese bedobta, kik vehetnék át Trump szerepét a tárgyalásokon az amerikai kivonulás után
Globál

Ukrajna szoros szövetségese bedobta, kik vehetnék át Trump szerepét a tárgyalásokon az amerikai kivonulás után

Portfolio
Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter szerint Törökország vagy Kína is közvetíthetne Ukrajna és Oroszország között, ha az Egyesült Államok tényleg kilépne a tárgyalásokból - írja a Kyiv Independent.

Sikorski május 8-án kijelentette, hogy véleménye szerint Törökország vagy Kína is alkalmas közvetítő lehetne, ha az Egyesült Államok kilépne az orosz-ukrán háború lezárását célzó tárgyalásokból. A varsói EU külügyminiszteri találkozót követően Sikorski elmondta, reméli, hogy az USA sikeres lesz a közvetítési erőfeszítéseiben.

De ha ez az út sikertelennek bizonyul, vannak más jelöltek is. Ott van Törökország, amely fenntartja a kommunikációs csatornákat. És mindenekelőtt ott van a Kínai Népköztársaság, amely mindenki másnál jobban rendelkezik eszközökkel arra, hogy Putyint a tárgyalóasztalhoz ültesse és enyhítse követeléseit

- tette hozzá.

A lengyel külügyminiszter megjegyzései azt követően hangzottak el, amikor az Egyesült Államok állítólag egyre frusztráltabb az orosz-ukrán tárgyalások előrehaladásának hiánya miatt. Április 26-án Donald Trump amerikai elnök azt írta, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök talán "csak húzza az időt" a tárgyalások során. Május 8-án JD Vance amerikai alelnök a Fox Newsnak nyilatkozva kijelentette, hogy az USA kész "otthagyni" a tárgyalóasztalt, ha nem látja, hogy Oroszország előrelépést tenne a háború lezárását célzó tárgyalásokon.

Törökország potenciális közvetítőként pozicionálta magát Oroszország Ukrajna elleni háborújában, fenntartva a diplomáciai és gazdasági kapcsolatokat mindkét országgal. Stratégiai helyzetét és a fekete-tengeri régióban gyakorolt befolyását kihasználva Ankara elősegítette a tárgyalásokat és a gabonaexportot, miközben kifejezte készségét a tűzszünet ellenőrzésében való részvételre. Bár Kína szintén potenciális közvetítőként pozicionálta magát a háborúban, egyidejűleg bírálta az USA-t és szövetségeseit, hogy "súlyosbítják" a háborút azáltal, hogy fegyvereket szállítanak Ukrajnának. A NATO Kínát Oroszország agressziójának "döntő támogatójaként" jellemezte.

Címlapkép forrása: Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images

PR cikk
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hozzányúl a kormány a szocho-szabályokhoz

Ingatlanpiaci elemző

Ingatlanpiaci elemző
Portfolio Financial IT 2025
2025. május 27.
Portfolio AgroFood 2025
2025. május 20.
Portfolio AgroFuture 2025
2025. május 21.
Portfolio Property X 2025
2025. május 28.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Eladó új építésű lakások

Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.

Díjmentes előadás

Tőzsdei túlélőtúra: Hogyan kerüld el a leggyakoribb kezdő hibákat?

A tőzsdei vagyonépítés során kulcsfontosságú az alapos kutatás és a kockázatok megértése, valamint a hosszú távú célok kitűzése és kitartó befektetési stratégia követése.

Tanfolyam

Sikeres befektető online tanfolyam

Megtanulhatod, hogyan találj rá a legjobb befektetési lehetőségekre, és azonnal alkalmazható, gyakorlati stratégiákat sajátíthatsz el – mindezt egy interaktív, élő online eseményen.

Ez is érdekelhet